Krátké české pohádky před spaním pro děti

O dobrodružství rybářova syna

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden rybář, který se svým synem žil v malé chatě na břehu řeky. Jeho syn měl velké sny, toužil po dobrodružství a poznání nových světů. Jednoho dne se mu splní sen a stane se hrdinou v nádherném příběhu plném nečekaných zvratů a tajemství. Povíme vám příběh o dobrodružství rybářova syna – „O dobrodružství rybářova syna“.

O dobrodružství rybářova syna: kouzelné cesty k cíli

Jednou se jednoho letního rána vydal statečný rybář se svým synem na moře. Chtěli chytit velkou rybu, která by byla dostatečně velká, aby postačila pro nakrmení celé rodiny. Syn se těšil, jak bude plnit otcovo přání, ale cesta pro něj byla také výjimečným dobrodružstvím. Nejdříve se jim dařilo, chytli pár menších ryb, ale pak nastoupily deště a vlny je začaly houpat.

H2: Začátek neuvěřitelného dobrodružství

Rybář si uvědomil, že v takovém počasí není možné chytit žádnou rybu, a tak se rozhodl plout na jiné místo. Cesta byla dlouhá a kamenitá, ale nakonec dorazili k jednomu ostrovu. Když vystoupili z lodi, zjistili, že toto místo je neobyčejné. Bylo plné větrných mlýnů a barevných květin. Syn se podíval na otce, který zavrtěl hlavou a řekl: „Toto není místo pro nás, jdeme dál.“ Ale zvědavost syna byla natolik silná, že neodolal a chtěl se projít po ostrově. Otec ho nenechal a varoval ho, že není bezpečné se tady pohybovat.

H3: Kouzlo magického ostrova

Syn si klekl k zemi a začal si prohlížet písek a kameny. Najednou si všiml malého křesťanského kříže. Když se ho domluvil, aby ho dal do kapsy, objevil se malý mužík, který řekl: „Dobře udělal, že jsi to vzal. Tento křížek ti pomůže v těžkých chvílích.“ A zmizel. Syn zůstal celý zticha a v duchu se rozhodl, že křížek si bude nosit stále s sebou. Když se vrátil k otcovi, ten ho už neradostně volal, že musí pryč, protože se blíží velká bouře.

H2: Návrat zpět domů

Plavba zpět byla velmi náročná, moře se bouřilo a déšť se nedal přestat. Jednou však syn zjistil, že ztratil křížek, který si tak důvěrně nosil. Začal křičet, aby loď zastavila, ale otec se na něj jen rozzlobil. Syn však věděl, že musí křížek mít zpět, že bez něj to nebude ono pravé. Po několika okamžicích se loď zastavila. Syn se ponořil do vody a hledal. Byly to vody hluboké a studené, ale najednou se mu křížek zazářil v rukou. Cítil nadpřirozenou sílu, která ho nasměrovala zpět do lodi.

H3: Odvaha a statečnost

Když se vrátil na loď, byl celý promočený a zmrzlý. Otec ho chválil a řekl, že byl odvážný a statečný. Syn se usmál a uvědomil si, že pravé dobrodružství je v tom, co máme v našem srdci. Není třeba chytat ryby, aby se cítili dobře, stačí se naučit kráčet sám se sebou a věřit, že i když jsou vody hluboké a studené, můžeme mít naději a sílu. Statečný rybářův syn se tak vrátil domů s křížkem v kapsách a s nadějí, že cesta nekončí nikdy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento pohádkový příběh nám přináší důležité ponaučení. Syn rybáře se vydal s otcem na moře, aby chytili velkou rybu na nakrmení rodiny. Cesta se však stala dobrodružstvím a vedla je k magickému ostrovu a cestě plné nebezpečí. Syn se naučil být zvědavý a odvážný, ale také užitečnější bylo to, že si nesl v kapse křížek. Když se loď vrátila domů, syn si uvědomil, že největší dobrodružství spočívá v tom, co máme v srdci. Stačí se naučit nosit naději a sílu v srdci a být odvážný a statečný v tvrdých dobách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka