Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ela a bela pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět zřítil a musela se vypořádat s mnoha pohádkovými výzvami, aby mohla najít svůj šťastný konec. To je příběh, jak se zrodila Ela a bela pohádka.
Once upon a time in the Czech Republic, there was a beauteous fairy tale known as „Ela a Bela Pohádka.“ This tale follows the journey of a young girl named Ela and her interactions with various enchanted creatures.

H2: Ela meets a Talking Rabbit

One day, while walking through the forest, Ela stumbled upon a talking rabbit. The rabbit asked Ela if she had seen a golden key anywhere. Ela hadn’t, but offered to help the rabbit search for it. As they searched, Ela learned the rabbit’s name was Bára and that she was actually a princess turned into a rabbit by an evil witch. The witch had hidden the key needed to break the spell, and Bára hoped Ela would be the one to find it.

H3: Ela and the Witch’s Maze

After some time, Ela came upon a maze made of thorny vines, guarded by the witch’s minions. Bára had warned Ela that the path to the key would be dangerous, but Ela was determined to help. She used her quick thinking and cleverness to navigate through the maze and overcome the obstacles in her way.

H2: Ela Saves the Day

At the center of the maze, Ela finally found the golden key. She rushed back to Bára and used the key to break the spell, restoring Bára to her true form. The two girls were overjoyed and grateful for each other’s help.

But the story doesn’t end there; the witch still roamed the forest, spreading her darkness and causing trouble. So Ela, Bára, and a band of righteous creatures banded together to defeat the witch and bring hope back to the land. With courage, wit, and the power of friendship, they vanquished the witch and brought peace to the forest once more.

H2: The Moral of the Story

„Ela a Bela Pohádka“ teaches us that even when faced with difficult obstacles, we can always overcome them with our intelligence and our heart. The bonds we make with others along the way can provide us with the strength we need to face any challenge, no matter how great. As long as we maintain our kindness and trust in ourselves, we too can live a fairy tale life.

Ponaučení z Ela a bela pohádka

„Ela a Bela Pohádka“ je krásná pohádka o dívce jménem Ela a jejím dobrodružství s kouzelnými bytostmi. Jednoho dne potkala mluvícího králíka Báru, kterou zakletá čarodějka přeměnila na zvíře. Pověřila Elu najít zlatý klíč, který byl potřebný k prolomení kouzla. Ela se rozhodla pomoci a vydala se na cestu. Našla tajemný bludiště z trní, které chránili stráže čarodějky, ale díky své bystrosti a odvaze se jí podařilo bludiště překonat a na konci našla zlatý klíč. Klíč použila k prolomení kouzla a vrátila Báru ke skutečné podobě. Spolu se spojili se spravedlivými bytostmi a porazili čarodějku. Pohádka poučuje o tom, že s odvahou, inteligencí a silou přátelství můžeme překonat i ty nejtěžší překážky. Důležité je zachovat svou laskavost a důvěřovat sami sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka