Krátké české pohádky před spaním pro děti

Básnička o dědečkovi z pohádky o veliké řepě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o veliké řepě, která se později stala legendou mezi lidmi všech věkových kategorií. V této pohádce byl také dědeček, jehož jméno bylo Básnička. Dědeček Básnička se stal hrdinou a svým příběhem inspiroval mnoho dětí po celém světě. Toto je příběh o jeho dobrodružstvích a vítězstvích, které se staly symbolem naděje a odvahy pro všechny.
Básnička o dědečkovi z pohádky o veliké řepě

Pohádky jsou příběhy, které děti milují. A pohádka o velké řepě patří mezi ty nejoblíbenější. V této pohádce se objevuje i dědeček, který byl velmi statečný a moudrý. Tato basnička vypráví o jeho příběhu.

H2: Dědeček pod čarovným kouzlem
Dědeček byl velmi šťastný muž. Měl pěkný dům, zahradu a zvířátka. Jednoho dne se rozhodl, že zasadí velkou řepu. Řepa rostla a rostla, až byla tak velká, že se jí nedalo ani pohnout. Dědeček řekl: „Teď ji musím vytáhnout!“ Ale nešlo to. Zůstala tam a nic se s tím nedalo dělat. Dědeček se rozhodl, že si ji nechává na nadcházející zimu.

V tu noc, kdy měl být výkop řepy, se však stalo něco zvláštního. Na dědečka spadlo čarovné kouzlo a stal se na místě sochou. Nikdo mu nebyl schopen pomoct, tak musel čekat, co s ním bude dál.

H3: Pomocné ruce
Zima se blížila a dědeček ještě pořád stál na jednom místě. Nikdo ho nevykopnul z ledového kouzla. Do města přišli lidé z celého kraje, aby mu pomohli. Ale ani ti nevěděli, co dělat. Jednoho dne přišel malý kluk a řekl: „Dědečku, já ti pomohu.“ Měl s sebou nůž a začal řezat kolem dědečka. Postupně se mu podařilo uvolnit některé jeho partie a nakonec se skoro celý nadobro uvolnil. Jen jeho pravá ruka zůstala stále pod kouzlem.

Dědeček věděl, že jediný způsob, jak se vrátit do normálního života, je odstranit kouzlo z jeho ruky. Řekl malému chlapci: „Přines, prosím, kouzelnou bylinu, kterou jsem kdysi viděl v lese.“ Malý chlapec se vydal hledat přírodní bylinu. Po několika hodinách ji našel a přinesl ji zpět na zahrádku. Dědeček nasadil bylinu na svou zíni a tím mu konečně pryč kouzlem odebrali.

H3: Naděje
Dědeček byl ze svého statečného a moudrého záchranáře velmi šťastný. Byl však stále smutný, protože ještě nevěděl, jak dlouho bude trvat, než se zase dostane zpět do svého původního tvaru. Potřeboval velkou dávku naděje a touhu po spokojeném životě. A tak začal trpělivě čekat.

H2: Obnova
Obnova se postupně dostavila a dědeček se opět lasil v zahradě. Zasloužil si to – na jeho zahradě opět začaly kvést růže a plody stromů vyspěly do úžasně barevných a chutných darů. Jeho vynikající práce dokazovala, že se nebál rizik a vždy byl věrný své víře a snadům.

Byl silný, ale nikdy nezapomněl na humorný smysl pro život. Dědeček se stal neobyčejným vzorem věrnosti, odvahy a trpělivosti. A jeho jediným přáním směřujícím na poslední chvíli, bylo aby všechny jeho zahrádčí plány byly plně splněny a nezapomenutelné pro každého návštěvníka, který do ní vstoupil.

Zdá se, že v této pohádce se staly nevídané řady zázraků. Zdá se, že pravé štěstí přišlo s odvahou a se zaslouženým dobrým dílem. A tak dědeček pokračoval v práci na svých zahradách a později začal trávit mnoho hodin s novými a zvláštními kamarády: malými ptáčky, podivnými zvířaty a okouzlujícími halmi rostlinami. Naše povídka zakončuje šťastný konec. Dědeček si vybudoval novou zvláštní rodinnou zahradu, kde navzdory všem překážkám a mnohým potížím, dokázal šťastně před vyhřátým kamenem zvaným domec splnit své sny.

Ponaučení z Básnička o dědečkovi z pohádky o veliké řepě

Pohádka o velké řepě nás učí o odvaze, trpělivosti a víře v sobě. Dědeček, který byl statečný a moudrý, musel čelit čarovnému kouzlu, které ho změnilo v sochu. Nakonec mu pomohl malý chlapec, který ho osvobodil a našel kouzelnou bylinu, aby odstranil kouzlo z jeho ruky. Dědeček se nikdy nevzdal a po dlouhé době se mu podařilo obnovit svou zahradu. Svým příkladem ukázal odvahu, trpělivost a víru v sobě a ve své práci. Všichni mohou jít za svými sny, pokud budou pevně věřit a pracovat na jejich dosažení s vytrvalostí, odvahou a trpělivostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka