Krátké české pohádky před spaním pro děti

Koza s ušima: Pohádka o císařových sladkých snech

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna císařovna, která se velice toužila najíst rajského ovoce. Avšak její manžel, císař, byl velmi zaneprázdněn a neměl čas splnit její přání. Tak si císařovna jednoho dne přála, aby se jí narodil syn se zvláštním darem, který by jí mohl pomoci. A tak se stalo – narodil se jí syn Koza s ušima, který byl schopen slyšet a vonět rajské ovoce. Připravte se na pohádku plnou magie a fantazie, kde se Koza s ušima vydá na dobrodružství, aby splnila svou mateřskou povinnost a císařovně zajistila sladké sny. To je pohádka o císařových sladkých snech – Pohádka o Koze s ušima.
H2: Koza s ušima: Pohádka o císařových sladkých snech

H3: Úvod

Byla jednou jedna koza s neobvyklými ušima. Tyto uši byly nejen velké, ale také sladké jako cukroví! Lidé v okolí jí říkali Koza s ušima a každý si přál ochutnat sladké uši. Koza byla však velmi šťastná a odhodlaná udržovat své uši jen pro sebe.

Jednoho dne se Koza s ušima vydala na procházku lesem, když náhle narazila na císaře, který šel sám a zdál se velmi smutný. Koza se zeptala císaře, proč je tak smutný a on jí odpověděl, že má neuvěřitelně sladké sny o zákuskách a kolácích, ale nikde je nemůže najít.

H3: Hledání dokonalého koláče

Koza s ušima se rozhodla, že pomůže císaři najít dokonalý koláč. Rozhodla se, že se podívá do všech koutů království, aby našla nejlepší koláč pro císaře. Nejprve se vydala do pekárny, kde se pekly lahodné dorty a zákusky. Tam ochutnala neuvěřitelně chutné dorty a zákusky, ale žádný z nich nebyl ten pravý koláč.

Pak šla do cukrárny, kde se pekly nejvýbornější koláče v celém království. Tam ochutnala různé druhy koláčů a zase nenalezla ten dokonalý. Také navštívila pole, kde rostly čerstvé ovoce a zelenina. Tam se pokusila najít ty nejlepší suroviny pro koláč, ale stále nebyla spokojená.

Nakonec dorazila ke staršímu a moudrému kuchaři, který jí řekl, že dokonalý koláč nemusí obsahovat ty nejdražší ingredience, ale že musí být sešitý láskou a péčí. Tento kuchař ukázal Kozě tajemné recepty a ukázal jí, jak péct dokonalý koláč.

H3: Šťastný konec

Koza s ušima pekla koláč podle tajemného receptu od kuchaře. Když byl koláč hotový, přinesla ho císaři, který již nemohl uvěřit, že konečně má před sebou ten dokonalý koláč. Když v něj císař zakousl, celé jeho tělo se rozzářilo štěstím. Byl to nejlepší koláč, jaký kdy jedl.

Císař byl tak vděčný, že přizval Kozu s ušima ke svému stolu a nabídl jí nejlepší jídlo a nápoje. Když dorazili hosté na královskou hostinu, každý se chtěl podívat na Kozy sladké uši, ale zdálo se, že Kozu již nezajímají veškeré pozornosti, protože nyní byla šťastná s vědomím, že pomohla císaři najít cestu k nejlepšímu koláči.

H2: Závěr

Tak skončila pohádka Koza s ušima: Pohádka o císařových sladkých snech. Příběh ukazuje, že skutečná hodnota skrývá se v našich srdcích a že jsou věci, které jsou důležitější než vzhled a pozornost. Koza s ušima ukázala, že srdce plné lásky a péče dokáže upečt nejlepší koláč.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce Koza s ušima se dozvídáme o koze, která měla sladké uši a ochránit si je chtěla pro sebe. Jednoho dne potkala smutného císaře, který toužil po dokonalém koláči, ale nikde ho nenašel. Koza se rozhodla, že mu pomůže a vypravila se hledat ten nejlepší koláč. Navštívila pekárny, cukrárny a pole s ovocem, ale nic nebylo dokonalé. Nakonec ji starý kuchař ukázal, že tajemství dobrého koláče spočívá v lásce a péči.

Koza pekla koláč podle tajemného receptu a císař si ho s úžasem vychutnával. Byl tak vděčný, že pozval Kozu k svému stolu. Na hostině se každý chtěl podívat na sladké uši, ale Kozu už to nezajímalo, protože byla šťastná, že pomohla císaři najít dokonalý koláč.

Pohádka ukazuje, že nejdůležitější jsou věci, které jsou v našem srdci, jako láska, péče a slitování. Skutečné hodnoty se nelíbí jen na povrchu a je snadné se od nich odvrátit kvůli vzhledu a pozornosti. Koza s ušima nás učí, že věci, které dávají smysl a radost v našem životě, jsou nezbytné a že je důležité sdílet je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka