Krátké české pohádky před spaním pro děti

Karel jaromír erben pohádka o otesánkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byli jednou jeden básník a jeho nezapomenutelná pohádka o Otesánkovi. Tento básník se jmenuje Karel Jaromír Erben a jeho pohádka o Otesánkovi je jedním z jeho nejznámějších děl. V této pohádce se setkáme s mladíkem jménem Otesánek, který je pro své dřevorubectví známý v celé oblasti. Avšak, jednoho dne se stane něco zcela nečekaného a Otesánek musí bojovat s nástrahami, které se mu staví do cesty. Připravte se na dobrodružnou a napínavou pohádku plnou nečekaných zvratů a nádherných ilustrací.

Pohádka o Otěsánkovi od Karla Jaromíra Erbena

Úvod

Byla jednou jedna pohádka, kterou napsal Karel Jaromír Erben. Tento český spisovatel, který žil v 19. století, napsal mnoho pohádek a pověstí pro děti i dospělé. Jeho známá pohádka o Otěsánkovi je plná dobrodružství, magie a romantiky.

Postavy příběhu

Příběh se točí kolem tří hlavních postav – Otěsánka, krále a princezny.

Otěsánek

Otěsánek je mladý hoch, který pracuje jako lesní dělník. Je šikovný a silný, ale jeho zjev není nejkrásnější. Místo toho má na obličeji jizvy a na rukou hrubou kůži. Je to však dobrý a statečný člověk s velkým srdcem.

Král

Králem země, kde se příběh odehrává, je starý panovník. Je velmi bohatý, ale moudrosti není mnoho. Proto se spoléhá na svou dceru, princeznu, aby mu radila v důležitých záležitostech.

Princezna

Princezna je krásná a chytrá mladá dívka. Je to zároveň jediné dítě krále, a proto si učinila za úkol vést zemi správným směrem. Je velice toužebná najít si pro sebe muže, ale zatím se jí to nedaří.

Obsah příběhu

Jednoho dne se Otěsánkovi podařilo chytit zlatého ptáka. Pták mu slíbil, že mu splní jedno přání. Otěsánek si přál slyšet příběh od princezny, která měla prý velké vzdělání a uměla vyprávět krásné a zajímavé příběhy.

Princezna souhlasila a začala vyprávět o mladé dívce, která se najednou ocitla v divočině. Dívka se bála a nevěděla, jak se z toho dostat. Najednou se ale objevil statečný rytíř, který ji ochránil a pomohl jí najít cestu domů.

Otěsánek si přál, aby princezna sdílela svůj příběh s dalšími lidmi a že král pochopí, jakou sílu má vyprávění. Král se ptal princezny, proč musí být příběhy tak důležité, ale princezna mu odpověděla: „Příběhy nás nejen zábavně provází, ale také nám pomáhají dávat smysl našemu světu. Můžou být inspirací, poučením a zábavou zároveň.“

Takové rady moc král neslyšel a tak došlo k tragickému konci. Král se rozhodnul Otěsánka poslat do vězení, protože si myslel, že jeho odpudivý vzhled může ohrožovat královskou korunu. Princezna se snažila krále přesvědčit, že to není správné, ale král byl nepřístupný. Nakonec se princezna rozhodla Otěsánka osvobodit, protože v něm viděla statečného muže a ne obyčejného lesního dělníka.

Závěr příběhu

Princezna odvedla Otěsánka z vězení a odvezla ho do svého paláce. Tam se rozhodla, že ho vezme za manžela, protože vidí v něm kvality, které jsou důležitější než vzhled. Otěsánek byl velice šťastný, že našel svou životní lásku, a také díky tomu si uvědomil, že život může být plný dobrodružství a překvapení. A tak si budou Otěsánek a princezna navzdory všem překážkám milovat a dávat si navzájem naději i v těch nejtěžších chvílích.

Závěr

Pohádka o Otěsánkovi je krásná ukázka toho, že krása není vzhled, ale vnitřní kvality. Také nás učí, že příběhy mohou být mocné nástroje, které nás mohou inspirovat a poučit. Díky tomu, že Otěsánek a princezna našli lásku navzájem, nám pohádka dává naději, že i v tom nejtěžším okamžiku, kdy se zdá, že všechno je ztraceno, se může stát něco krásného a spletitý příběh může mít šťastný konec.

Ponaučení z Karel jaromír erben pohádka o otesánkovi

Pohádka o Otěsánkovi je příběh o tom, že krása není vzhled, ale vnitřní kvality. Otěsánek, i když má na obličeji jizvy a na rukách hrubou kůži, je dobrý a statečný člověk s velkým srdcem. Na druhé straně, král, který má mnoho bohatství, má málo moudrosti. Princezna je chytrá a krásná mladá dívka, která ví, jaký vliv mají příběhy na lidi.

Otěsánek chytil zlatého ptáka a ten mu slíbil, že splní jedno jeho přání. Otěsánek si přál slyšet příběh od princezny. Princezna vyprávěla o mladé dívce, která se nacházela v divočině a s pomocí statečného rytíře se vrátila domů. Otěsánek si přál, aby princezna sdílela své příběhy s dalšími lidmi, aby pochopili sílu příběhů. Král se rozhodl poslat Otěsánka do vězení kvůli jeho odpudivému vzhledu.

Princezna osvobodila Otěsánka z vězení a odvezla ho do svého paláce. Tam se rozhodla, že ho vezme za manžela, protože viděla v něm kvality, které jsou důležitější než vzhled. Pohádka o Otěsánkovi ukazuje, že život může být plný dobrodružství a překvapení. Je to také poučení, že příběhy mohou být mocné nástroje, které nás mohou inspirovat a poučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka