Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatí hochové a jejich cesta k snu (The Golden Lads and Their Journey to Sleep)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmi horami a sedmi řekami žili tři zlatí hochové – Jan, Tomáš a Petr. Milovali se a jejich lásku nikdo nemohl rozbít. Společně snili o tom, jak budou spát pod nejkrásnější oblohou na světě. Ovšem, aby si splnili svůj sen, musí projít těžkou zkouškou. Takovou, která je dovede až na samý okraj jejich možností. Jaké překážky na své cestě potkají a jak se s nimi vypořádají? To vše se dozvíte v naší nové pohádce o Zlatých hochových a jejich cestě k snu. Připravte se na dobrodružství a neopakovatelné zážitky, které vás zavedou na neuvěřitelné místa plné tajemna i krásy.

H2: Zlatí hochové a jejich cesta k snu (The Golden Lads and Their Journey to Sleep)

H3: Začátek příběhu (The Beginning of the Story)

Bylo nebylo, žili jednou tři zlatí hochové v krásné zlaté zemi. Byli neobyčejní už od narození – měli zlaté vlasy, zlaté oči a byli neuvěřitelně šikovní. Od malička se učili všemu, co uměli jejich rodiče – zlatníkům. Vyrůstali v zlaté dílně a trávili tam spoustu času. Vždy, když jejich rodiče odešli na tržiště, zůstali doma a hráli si s kovem.

Když dorostli, jejich rodiče plánovali, že jim předají svou dílnu. Byli to velmi hrdí rodiče a rádi by viděli jejich syny pokračovat v rodinné tradici. Zlatí hochové však měli trochu jiné plány.

H3: Sen o dobrodružství (The Dream of Adventure)

Již od mládí toužili zlatí hochové po dobrodružství. Poslouchali příběhy o vzdálených zemích, kde žili lidé s neuvěřitelnými zážitky. Toužili po cestách a neznámých příbězích.

Když dorostli, rozhodli se, že si splní svůj sen. Chtěli okusit svobodu a užít si života mimo zlatou dílnu. Rozhodli se tedy, že se vydají na cestu a najdou si nové dobrodružství.

H3: Cesta zlatých hochů (The Journey of the Golden Lads)

Zlatí hochové se brzy vydali na cestu. Plánovali, že si užijí všechny přírodní krásy, kteréby mohli. Navštívili lesy, řeky, hory a pláně. Procházeli se městy a vesnicemi a objevovali nové kultury a tradice.

Během své cesty se setkali s lidmi ze všech koutů světa. Naučili se novým jazykům a zvykům. Prohloubili své znalosti o různých zeměpisných oblastech a historii. Již dlouho na cestách se jim však začalo stýskat po domově.

H3: Touha vrátit se domů (Longing to Return Home)

Zlatí hochové si uvědomili, že i když milují svojí cestu a dobrodružství, stesk po rodině a domově se nezapomíná. Navíc cítili, že stále něco potřebují. Ne méně než spát.

Došli k propasti, kterou nemohli překonat a nemohli jít dál, ani vrátit se zpět. Ovšem uviděli, že uvnitř propasti se nachází krásná země. Země, která by je mohla ukojit a ulevit jim od únavy.

H3: Země snů (The Land of Dreams)

Zlatí hochové se neváhali a snažili se dostat do této země. Potřebovali spánek jako nikdy předtím. Když přišli na druhou stranu propasti, spatřili krásnou pastvu. V pastvině stály ovce a křepčili se tam ptáci. Zlatí hochové cítili ticho, mír a klid. Rozhodli se tedy zůstat v této zemi a pokusit se najít sen, který by je uvedl do spánku.

Přišli k bráně, kde stál starý muž a obklopen moudrými zvířaty. Muž se zeptal zlatých hochů, proč chtějí do této země a zlatí hochové mu vysvětlili své dobrodružství. Starý muž se usmál, ukázal jim dveře a řekl jim, aby kdyžtak volali. Pak zmizel.

H3: Sen (Dream)

Zlatí hochové vstoupili dovnitř a okamžitě se ocitli v krbu při ohni. Zlatá ložnice se objevila před jejich očima. Byla tam velká pohodlná postel a váza plná květin. Zlatí hochové se přetáhli a usnuli.

Představí se jim sen? Ano, představil. V tom snu se zlatí hochové ocitli v království nádhery. Byly tam barokní riadzy, ohromující paláce s balustrádami a komnatami, a povznášející zahrady. Zlatí hochové si prohlíželi všechny budovy a tance, až se najednou objevil troll. Troll řekl zlatým hochům, že pokud chodí královstvím, musí se naučit tancovat. Naučili se a troll se rozplynul.

Když se zlatí hochové probudili, cítili se nádherně. Zažili příběh, který si budou pamatovat po celý svůj život. Rozhodli se tedy, že se budou snažit postavit dům pro trolla, aby mohl být v bezpečí a moci tam být navždy.

H3: Návrat domů (Returning Home)

Díky svému snu se zlatí hochové cítili dobře a plni naděje. Ráno vyráželi zpět domů. Když dorazili domů, zjistili, že jejich rodiče stále pracují v dílně. Zlatí hochové jim vysvětlili svůj sen a plány. Rodiče byli šťastní s tím, že se vrátili a brzy se mohou vrátit zpět do dílny.

Celý zlatý kruh byl uzavřený. Zlatí hochové se vrátili domů se svým snem, který se splnil. Teď už byli schopni navrhnout něco neuvěřitelného, protože pochopili, co si představit a jak si užít své cesty. A kdybyste jim někdy potkali, věděl byste, že byli na cestě ke snu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky o zlatých hochách se můžeme poučit, že snít a toužit po dobrodružství a svobodě je správné. Cestování zlepšuje a prohlubuje naše znalosti a zkušenosti, učí nás nové jazyky a tradice. Nicméně, návrat domů a setkání s rodinou je také velmi důležité a mohou nám poskytnout potřebnou pohodu a bezpečí v životě.

Také se nám ukazuje, že snažit se splnit si sen je vzácné a důležité. Zlatí hochové měli sen a usilovali o jeho splnění, což jim nakonec přineslo úspěch a štěstí. Snažili se také pomoci trollovi, což je důkaz jejich laskavosti a lásky ke svým bližním.

Všechny tyto věci jsou důležité a mohou nás navzájem doplňovat a posilovat. Důležité je mít odvahu a být s to poznat, co si představit, a jak si užít svou cestu k dosažení svých snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka