Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak se děti promění v opice

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami stála vesnice, kde se děti v noci proměňovaly v opice. Nikdo si nevěděl rady, a tak se rodiny stranily této vesnice a děti se bály scházet za víkendy. Jeden dne však přišel do vesnice cizinec, který slíbil, že najde lék na toto kletba a navrátí děti zpět do lidské podoby. A tak se rozjela dobrodružství, které mělo umenšit trápení a odhalit místo, kde poklady nápravy spočívají.“
Jak se děti promění v opice: Pohádka o ztracených kouzlech

H2: Žil jednou jeden král
Dávno dávno, v jednom království, žil jeden král. Měl dvě děti – dva syny. Jakub a Martin. Oba byli stateční a chytří, ale bohužel také velmi rozmazlení.

H2: Ztracená kouzla
Králova země měla velmi kouzelnou silnici, která vedla do magického lesa, kde rostly kouzelné houby. Děti si na tuto silnici oblíbily chodit, aby si mohly sbírat tyto houby a ohromovat své přátele svými kouzly.

Jednoho dne, když děti opět sbíraly houby, narazily na zvláštní stvoření. Bylo to malé a štěkalo jako pes. Jeho jméno bylo Gizmo a bylo to kouzelné zvíře, které mohlo měnit formy.

Děti si s Gizmem chvíli hrály a ukázaly mu svoje kouzla. Gizmo byl velmi ohromen a řekl dětem, že může naučit novou kouzelnou formu. Řekl jim však, že to bude trvat déle než ostatní kouzla a že se musí naučit postupně.

Děti byly natolik rozmazlené, že toto poselství ignorovaly a chtěly okamžitě vyzkoušet své nové kouzlo.

H2: Proměna v opice
Tak Jakub a Martin okamžitě pronášeli zaklínadla, která jim měla umožnit proměnit se v malé opice. Nastalý kouzelný výbuch je přeměnil a oni zmizeli z lesa.

Když se rozbřesklo, složil král své hlavy a rozhořčeným, že jeho děti nikde nebyly, vydal výzvu, aby do lesa zaběhli všichni muži z okolních vesniček.

H2: Hledání dětí
Všichni se spojili a hledali děti den po dni, měsíc za měsícem, ale děti zůstaly pryč.

Král byl zhrzený a zoufalý a myslel si, že je nikdy nespatří. Královská rodina byla také taká, protože děti byly jejich největší poklad.

Jeden den, když se Gizmo vrátil do lesa, kde děti zmizely, našel zde městečko a setkal se s dětmi, které se proměnily v opice.

H2: Hledání uzdravení
Gizmo se zeptal dětí, jak se toto mohlo stát a oni mu vyprávěli o novém kouzlu, které se naučili. Gizmo věděl, co se stalo, a řekl dětem, že aby se musí stav vrátil ke starému, musí se naučit kouzlo „Obracející“.

Řekl jim však, že aby se to naučily, musí to dělat postupně a podle jeho pokynů.

Děti se rozhodly, že udělají cokoli pro to, aby se vrátily do své lidské podoby, a tak začaly pracovat na novém kouzlu.

H2: Návrat k lidské podobě
Postupně děti zvládaly krok za krokem kouzlo „Obracející“, které jim pomohlo vrátit se do své lidské podoby.

Poté se vrátily domů ke svým rodičům, kde je čekala velkolepá oslava jejich návratu a uzdravení.

H2: Morálka příběhu
Morálka příběhu je taková, že když se něco naučíte, měli byste to dělat postupně a s trpělivostí. Naučte se tedy, aby vaše kouzla byla silná a efektivní a také aby vám nikdy neublížila.

H3: Koncové shrnutí
Královská rodina byla nesmírně šťastná, že se jejich děti vrátily a vrátily se k lidské formě.

Děti byly vděčné za to, že Gizmo přišel a pomohl jim najít cestu zpět do lidské podoby. A také si uvědomily, že kouzla nejsou hračky, s nimiž by se mělo hrát, ale jsou mocnými nástroji, které musí být používány odpovědně.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Jak se děti promění v opice: Pohádka o ztracených kouzlech“ nás učí, že když se něco naučíte, měli byste to dělat postupně a s trpělivostí. Děti v příběhu neuposlechly snažení Gizma a okamžitě se pokusily vyzkoušet nové kouzlo, což vedlo k tomu, že se proměnily v opice a ztratily se v lese. Rodiče a okolní lidé je hledali měsíce, než se jim podařilo najít cestu zpět do lidské podoby. Morálka příběhu nás učí, že kouzla jsou mocnými nástroji, které musí být používány odpovědně a s rozvahou, aby nezpůsobila nechtěné důsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka