Krátké české pohádky před spaním pro děti

Básnička o princeznách z pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná a neuvěřitelně chytrá princezna jménem Básnička. Její příběh byl plný tajemství, nebezpečí a lásky. Básnička si však uvědomila, že nebyla jediná princezna, která musela čelit zkouškám a nebezpečí. V této pohádce se dozvíte o dalších princeznách, které bojovaly s vlastními démony a hledaly pravou lásku. Připravte se na magii, dobrodružství a romantiku v Básničce o princeznách z pohádky.

Básnička o princeznách z pohádky: Když se dvě princezny potkaly…

Úvod

Byla jednou jedna královská rodina, která měla dvě dcery – princezny. Obě byly krásné a chytré, ale zcela odlišné. První princezna se jmenovala Anička a byla velmi statečná, zatímco druhá princezna Barča byla moudrá a hodná. Oba rodiče je milovali, ale nevěděli, jak by je mohli nejlepším způsobem vychovat.

Anička – princezna statečná

Anička byla odvážná princezna, která se nebála ničeho. Milovala dobrodružství a většinu času trávila venku. Jednoho dne se Anička rozhodla, že chce prozkoumat okolní lesy a hory, což byla cesta, kterou žádný člověk neprošel předtím. Její rodiče byli zpočátku proti, ale nakonec jí dali svolení.

Anička se vydala na cestu plnou potíží a dobrodružství. Musela překonat řeky, skalní stěny a nebezpečné zvířata. Když se konečně dostala na vrchol hory, našla tam velkou jeskyni. Anička se rozhodla do jeskyně vstoupit a brzy našla kouzelný meč, který jí dal zvláštní sílu.

Svou odvahou a sílou se Anička stala obávanou královnou celého království. Všichni jí vyhledávali, když potřebovali pomoc, a ona jim vždy ochotně pomáhala. Anička si uvědomila, že bez svého odvahu a houževnatosti by nikdy nebyla schopna pomáhat svým poddaným a mít tak krásné království.

Barča – princezna moudrá

Barča byla princezna, která milovala učení. Měla ráda knihy a ráda se učila novým věcem. Jednoho dne Barča začala studovat hvězdy a chtěla lépe porozumět, jak funguje vesmír.

Nakonec se rozhodla, že si postaví věž, ze které by mohla pozorovat hvězdy a pečlivě je studovat. Po mnoha dnech práce byla věž dokončena a Barča začala studovat vesmír. Brzy se stala známou hvězdářkou a lidé z celého království přicházeli k ní s otázkami o hvězdách a prostoru.

Díky své inteligenci a moudrosti se Barča stala milovanou královnou, kterou lidé obdivovali pro její schopnosti. Barča si uvědomila, že bez svých znalostí by jí nikdy nebylo schopna pomoci svým poddaným, protože by neznala správná řešení.

Když se princezny setkaly

Jednoho dne se Anička a Barča setkaly na velké slavnosti, kterou přišel pořádat král a královna. Na první pohled byly zcela odlišné, ale brzy objevily, že mají společné zájmy. Anička se naučila hodně z Barčiných knih a Barča se naučila mnoho z Aniččina odvahu.

Obě princezny si uvědomily, že spolu mohou pomoci svým poddaným více než kdyby byly samy. Společně podnikaly dobrodružství a učily se od sebe. Díky přátelství obou princezen bylo království silnější a lidé byli šťastnější.

Závěr

Tato pohádka nás učí, že každý má své silné stránky a že spolupráce s ostatními může vést k velkým úspěchům. Anička a Barča si uvědomili, že bez svých schopností by nikdy nebyly tak úspěšné, jako jsou dnes. Díky spolupráci dokázaly být lepší a pomoci svým lidem.

Ponaučení z Básnička o princeznách z pohádky

V této pohádce se setkáváme se dvěma princeznami, Aničkou a Barčou, které jsou zcela odlišné, ale obě mají své silné stránky. Anička je velmi odvážná a Barča je moudrá a učená. Oba rodiče nemají přesnou představu jak vychovat své dcery. Anička se vydá na dobrodružnou cestu, kterou nikdo nikdy nezkoumal a najde kouzelný meč, který jí dodává odvahu a sílu. Díky těmto schopnostem se stane obávanou královnou celého království. Barča se zase začne učit o vesmíru a studovat hvězdy, což ji časem udělá známou hořzdářkou, kterou obdivují všichni v království.

Když se Anička a Barča setkají, zjistí, že mají mnoho společného a že společně mohou pomoci svým lidem více než kdyby byly samy. Díky spolupráci dokázaly být úspěšné a lidé v království byli šťastnější.

Tato pohádka nás učí, že každý má své silné stránky a že spolupráce s ostatními může vést k velkým úspěchům. Anička a Barča si uvědomily, že bez svých schopností by nikdy nebyly tak úspěšné, jako jsou dnes. Díky spolupráci dokázaly být lepší a pomoci svým lidem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka