Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ptáčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden ptáček, který žil na kraji lesa. Jeho peří bylo jasně modré a zpěv byl tak krásný, že všichni zvířata zastavovala, aby ho poslouchala. Tento ptáček se však cítil osaměle a toužil po dobrodružství. Jednoho dne se rozhodl opustit svůj domov a vydat se do neznáma. A tak začal jeho neuvěřitelný příběh plný magie a dobrodružství, plný překážek i úžasných přátelství. Pohádka o ptáčkovi je jeho příběhem, který nás naučí, že i nejmenší tvor může překonat nejtěžší překážky, když má odvahu a statečné srdce.
Pohádka o ptáčkovi: Jak se malý ptáček naučil létat a objevil svůj skutečný domov

H2: Jednoho dne se narodil malý ptáček
Bylo to krásné jarní ráno a slunce právě vycházelo nad horizontem. Zelené listy stromů se houpaly na lehkém větru a všichni ptáci kolem pila vodu z místního potoka. Najednou si všimli, že se něco děje v hnízdě na stromě. Z jemné skořápky se vyklubal malý ptáček. Byl tak malý, že se vešel na jednu dlaň.

H2: Malý ptáček toužil létat jako všichni ostatní
Chvíli po narození malého ptáčka se jeho matka i otec vrátili s nějakou kořistí. Malý ptáček se na ně sledoval zdálky a marně se snažil letět k nim. S každým dalším pokusem se země stávala vzdálenější a ptáček se natáčel a padal k zemi. Jeho rodiče si toho všimli a začali ho učit, jak létat. Několikrát ho nadzvedli křídly a nechali ho poletovat. Malý ptáček byl štěstím bez sebe a chtěl se to naučit co nejrychleji.

H2: Zápas s větrem a deštěm
Stejně jako každé dítě potřebuje i malý ptáček trénink a cvičení. Největší výzvou pro malého ptáčka byly bouře a silný vítr. Býval přitom často unášen a musel se snažit se rychle dostat zpět, aby si udržel život. Jeho rodiče ho však nikdy nenechali na holičkách a vždycky s ním letěli. Malý ptáček díky nim překonal své strachy a stresy, a stal se opravdovým letcem.

H2: Hledání skutečného domova
Jako malé ptačí zdrobněliny, nevěděl malý ptáček, kam patří. Ptát se jen domov byl cílem, protože chtěl najít své místo pod sluncem. Cestoval mnoho kilometrů přes pole a tajuplnější lesy, ale nikde nemohl najít svůj skutečný domov. Navštěvoval rodné stromy svých přátel, ale nikdy se tam necítil jako doma.

H3: Návrat do rodného hnízda
Jednoho dne, když byl malý ptáček opět na cestě, zjistil, že se ztratil. Netušil, co má dělat a kde by měl hledat. V této chvíli si myslel, že už nikdy nenajde svůj skutečný domov. Přesto se rozhodl pokračovat v hledání. Nakonec dospěl k rodnému hnízdu, v kterém se narodil. Tam se setkal se svými rodiči a pochopil, že jeho domov je s nimi.

H3: Naučené lekce
Malý ptáček se naučil hodně věcí během své cesty. V první řadě, že i malá stvoření mohou být velmi odvážná a dokázat mnoho věcí, pokud mají správnou podporu a trénink. Také si uvědomil, že domov není jen místem, kde žije, ale také lidmi a vztahy, které má. Naposledy se naučil, že ne všechno co hledáte vně sebe, ale že všichni máme vše potřebné k dosažení štěstí uvnitř nás.

H2: Závěr
Pohádka o ptáčkovi ukazuje, že musíme být trpěliví v hledání toho, co hledáme. Malý ptáček se musel naučit umění létání s pomocí svých rodičů a být trpělivý během hledání svého domova. Zároveň jsou tu poslední učej ke se zorientování v tom, co je opravdový domov. Ten je to, co máme uvnitř samotních sebe, v našich vztazích a lidech, kteří nás obklopují.

Ponaučení z Pohádka o ptáčkovi

Pohádka o ptáčkovi ukazuje, že trpělivost a cílevědomost jsou velmi důležité. Malý ptáček se musel naučit létat a být odvážný, aby mohl najít svůj skutečný domov. Díky zpětné vazbě a podpoře rodičů se nakonec stal opravdovým letcem. Při hledání svého domova si uvědomil, že domov není jen místo, ale také lidé, kteří vám poskytují bezpečí a pocit sounáležitosti. V závěru cesty se naučil, že štěstí a pocit domova máme uvnitř sebe a v našich vztazích s ostatními lidmi. Pohádka také podporuje vnímání malých stvoření jako odvážných a dokáže dosáhnout svých cílů s příslušnou pomocí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka