Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatý prsten Andvareho

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná země, kde se zdálo, že zlaté kruhy byly běžnou měnou. Ale nikdo nevěděl, že největší zlatý prsten, který kdy byl vyroben, byl ztracen. Byl to Zlatý prsten Andvareho, který se stal legendou na celém území. Každý, kdo se pokusil najít tento prsten, se setkal s různými zvířaty a nebezpečími. Ale touha najít tento poklad byla silnější než strach a každý dobrodruh doufal, že se stane tou, která najde Zlatý prsten Andvareho.

Hlavní postavy

Zlatý prsten Andvareho, Loki, Odin, Hreidmar, Fafnir, Regin a Sigurd

Příběh

Zlatý prsten Andvareho je kouzelný předmět, který přináší štěstí a moc svému majiteli. Tento prsten však pochází z temných a nebezpečných zdrojů.

Dlouho už existovala legenda o zlatém prstenu Andvareho. Byl to kouzelný prsten, který mohl nabízet nekonečné množství bohatství a moci. A tak se ho celá řada lidí snažila najít a získat pro sebe.

Jednoho dne se Loki, boh zlodějů a lstivý intrikán, rozhodl, že chce získat tento prsten pro sebe a tak se vydal na cestu za ním. Po cestě narazil na starce, který se představil jako Andvari, zlatý trpaslík a původní majitel prstenu.

Andvari Lokiho varoval, že prsten je prokletý a nebezpečný, ale Loki nenechal nic na náhodu a vynutil si ho. Andvari na vše přistoupil, avšak varoval Lokiho, že až se stanou hrozné věci, bude na jeho rukou krev.

Loki si odnesl prsten k Odinovi, nejvyššímu bohu, a pochlubil se mu svým úlovkem. Ten se však obrátil na Lokiho a ukradl mu prsten, aby ho mohl získat pro sebe. A tak Loki musel snést trest za svou chamtivost.

Odin vydal nakonec prsten Hreidmarovi, mocnému králi, a ten ho ukrýval u sebe. Avšak tato drahocennost nezůstala tajemstvím v Hreidmarově hradu. Jeho syn Fafnir začal být velmi lichvářský a zlý, pod vlivem moci prstenu, což vedlo k dramatickému obratu ve vývoji příběhu.

Fafnir zabil svého otce a začal si držet prsten, čímž se stal ještě temnějším a nebezpečnějším. Poté zapíchl sebe do kopce, který se stal jeho hrobem a vysloužil si pro sebe přezdívku drak. Zlatý prsten Andvareho, i když byl v jeho vlastnictví, mu přinesl jenom smrt.

Když po několika letech přišel Regin, Fafnirovo bratrovi a snažil se ho zabít, aby tak získal prsten pro sebe, dopadl to obdobně jako Fafnir předtím. Avšak Sigurd, mladý a statečný princ, se rozhodl konečně Fafnira porazit a prsten získat pro sebe.

Sigurd se tedy vydal na cestu, aby našel Fafnira a prsten získal. Musel překonat mnoho překážek a bojovat se zlými silami, ale nakonec se k Fafnirovi dostal a úspěšně ho porazil.

Díky své odvaze a síle, což v kombinaci s prstenem Andvareho, se Sigurd stal velmi mocným králem, slavným po celém světě. Jediná jeho slabost byla jeho připoutanost k prstenu, což ho nakonec stálo život.

Závěr

Legendy a pohádky se opakují po staletí a generace. A příběh o zlatém prstenu Andvareho není výjimkou. Dnes nás může inspirovat k větší zdrženlivosti a uvažování o důsledcích našich jednání. A to i proto, že zlatý prsten Andvareho, i když dokáže přinést svému majiteli velkou moc a bohatství, může rovněž mít temné síly, které si žádají svou daň.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o zlatém prstenu Andvareho nás učí, že množství bohatství a moci, které získáváme prostřednictvím nekalých prostředků, může být prokleté. Chamtivost a neuváženost nás mohou stát hodně. Ačkoli může být tento druh magického klenotu výnosný, získávání takového bohatství může mít vážné důsledky. Příběh dále ukazuje, jak se chamtivost a touha po moci mohou stát nebezpečnými jak pro majitele, tak i pro ty, kteří se snaží získat takový majetek. Nakonec se ukazuje, že největším bohatstvím a největším darem je odvaha, statečnost a uctivost k zákonným právům majetku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka