Krátké české pohádky před spaním pro děti

Syn vědmy – The Witch’s Son

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna vědma, která měla syna. Ten se od narození vyznačoval zvláštními schopnostmi a magickými schopnostmi, které zdědil po své matce. Říkalo se mu Syn vědmy a vládl nad temnými lesy a kouzelnými zeměmi. Jeho osud byl však plný zvratů a nebezpečí, protože na něj číhal nejen lidový hněv, ale i mocné a zlomyslné stvoření, které toužilo po jeho zničení. Přesto se Syn vědmy nevzdal a statečně bojoval proti temné síle, aby nakonec našel svou pravou cestu a světlo v jiném světě. Toto je příběh Syna vědmy, kterého mnozí nazvali neohroženým hrdinou.
Once upon a time, in a small village nestled in the Czech countryside, there lived a witch. She was known throughout the land as one of the most powerful sorceresses of her time, feared and respected by all who knew of her. But she was also a mother, and her son was a constant reminder of the love she had once known.

The Witch’s Son – Syn vědmy – was a curious boy, with a mind that was always questioning and a heart that was always searching. He shared his mother’s gift for magic, and he would often accompany her on her journeys into the forest to gather herbs and ingredients for her spells.

But as he grew older, Syn vědmy began to feel a restlessness inside him. He longed to explore the world beyond the boundaries of his small village, to see and experience all that life had to offer.

One day, as he was wandering through the forest, he came upon a clearing where a group of travelers had set up camp. They were a colorful bunch, with their brightly colored clothes and exotic accents, and Syn vědmy was immediately drawn to them.

They welcomed him with open arms, and soon he was traveling alongside them on their journeys across the land. They taught him all manner of things – how to juggle, how to play the lute, how to tell fortunes – and he soaked up their knowledge like a sponge.

But one day, as they were passing through a village, they were set upon by a group of bandits. Syn vědmy fought bravely, using all of his magic to try and defend his new friends, but it was no use. They were outnumbered and outmatched, and the bandits soon overpowered them.

Syn vědmy was taken captive and brought before the bandit leader, a cruel and sinister man who had a reputation for showing no mercy. But instead of submitting to his captors, Syn vědmy dug deep within himself and summoned all of the magic at his disposal.

In a blinding flash of light, he hurled his captors back and broke free from his chains. He fought his way out of the bandit’s stronghold and ran, a blur of speed and energy, until he reached his mother’s cottage.

The witch was overjoyed to see her son, but she could see in his eyes that he had been through a great trial. She tended to his wounds and listened as he recounted the story of his travels, of the people he had met, and of the bandits who had tried to take his life.

But most of all, she listened as he spoke of his love for her, of the bond that had grown between them, even as he had traveled the world. And in that moment, she realized that no matter how far he wandered, Syn vědmy would always be her son, and she would always love him, unconditionally.

And so it was that Syn vědmy grew to become a great wizard, feared by his enemies and loved by all who knew him. But he never forgot his mother, the witch who had given him life and taught him all that he knew of magic and love. And wherever he went, he carried with him the memory of her, and the knowledge that he was forever her son.

Ponaučení z pohádky pro děti

Byl jednou jeden malý kouzelník Syn vědmy, který žil se svou matkou, slavnou čarodějnicí, v malé vesnici v českém venkově. Syn vědmy byl zvědavý chlapec, který toužil objevovat svět a prozkoumávat vše, co se mu nabízelo.

Jednoho dne se setkal s cestovateli a cítil se k nim okamžitě přitahován. S naučil mnohé náboženství a praktiky, jako například žonglování, hraní na loutnu a vykládání budoucnosti, a uvědomil si, že svět nabízí mnoho možností.

Jednoho dne byl Syn vědmy zajat bandity, ale díky svým kouzelnickým schopnostem se mu podařilo uniknout a vrátit se domů ke své matce, která ho pečlivě ošetřila.

Z této pohádky se dá vyvodit, že bez ohledu na to, jak je svět velký a nebezpečný, rodina a láska vždy zůstanou důležité. Syn vědmy si uvědomil, že ačkoli toužil po dobrodružství, jeho matka je pro něj vždy tím nejvýznamnějším a že jeho láska k ní nikdy nezmizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka