Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idovy květy a magický les (Little Id’s Flowers and the Magic Forest)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno v zapadlých krajích, kde se podzimní lesy rozkládají a zima nesnáze přichází, žila malá dívka jménem Id. Ta se jednoho dne vydala do lesa, kde objevila tajemnou květinu, která byla schopna vrátit život mrtvým rostlinám. Nikdo nevěděl, jakou magií tato květina disponuje, avšak není pochyb o tom, že se stane klíčem k odhalení hlubokých tajemství magického lesa. Tuto pohádku nazýváme „Malé Idovy květy a magický les“.
H2: Malé Idovy květy a magický les (Little Id’s Flowers and the Magic Forest)

H3: Once upon a time in a small village in the Czech Republic…

Bydlil jednou malý Id, který měl rád květiny. Vždycky si sbíral ty nejhezčí květy na louce a nosil je domů pro svou maminku. Jednoho dne na cestě domů narazil na magický les.

H3: The Encounter with the Magic Forest

Les byl plný tajemných zvuků a Id se rozhodl do něj vstoupit. Jakmile vkročil do lesa, cítil, že se něco stalo. Malá květinka mu zašustila pod nohama a znenadání se rozzářila. Id se divil a až potom si všiml, že všechny květiny v okolí se podobně rozzářily.

H3: The Quest for Little Id’s Flowers

To Ida napadlo, že by chtěl sbírat právě tyto zářící květy pro svou maminku. Podíval se na nejbližší květinu a shledal, že se jedná o malé Idovy květy, jak si je Id pojmenoval sám pro sebe. Nyní měl Id jasný cíl – najít co nejvíce květů pro svoji milovanou maminku.

H3: The Challenge of the Magic Forest

Začal procházet magickým lesem a hledat další Idovy květy. Ale rychle zjistil, že cesta v lese není vůbec jednoduchá. Musel se proplétat obtížným terénem, plným kořenů a kamene, aby dosáhl svého cíle. Šplhal skrz husté křoví a skákal přes potůčky, aby prošel kolem nástrah lesa.

Ale Id nevzdával svůj cíl a hledal dál. Při hledání potkal řadu zvířat a bytostí, které mu pomáhaly a ukazovaly cestu kupředu. Nakonec se mu podařilo najít dostatek Idových květů, aby uspořádal nádherný kytici pro svoji maminku.

H3: The Gift for Little Id’s Mother

Id pečlivě složil květiny do kytice a vrátil se zpět do svého domova. Jeho maminka byla dojatá a velmi šťastná, když viděla krásnou kytici s Idovými květy, kterou jí syn nesl. Když se Id zeptal, jak se kytice líbí, odpověděla mu: „Je dokonalá, zvlášť když vím, kolik práce jsi do ní vložil.“

H3: The Lesson learned from the Magic Forest

Id pochopil, že hledání svého cíle může být náročné, ale pokud neupustíme od něj, může to být velmi odměněné. A když se k tomu přidá láska, jako v jeho případě k jeho mamince, může to být ještě krásnější. Navíc, když jsme ochotni riskovat a projít si nástrahami, můžeme se setkat s magickými krásami, jako je magický les a jeho tajemné květy.

H2: The End of Malé Idovy květy a magický les

H3: And so ends the tale of Little Id’s Flowers and the Magic Forest. May we all find our own Idovy květy and may they too bring us joy and love.

Ponaučení z pohádky pro děti

Byl jednou malý Id, který si sbíral květiny na louce pro svoji maminku. Jednoho dne se však dostal do magického lesa, kde narazil na květiny, které se rozsvěcely pod jeho nohama. Rozhodl se, že právě tyto květy sbírá pro maminku. Cesta však nebyla snadná, a musel projít obtížným terénem, plný nástrah. Prošel však díky pomoci zvířat a bytostí, a nakonec se mu podařilo najít dostatek květů na kytici pro svoji maminku. Ta byla překvapená a dojatá a syna pochválila za jeho odvahu a trpělivost. Id se naučil, že když neupustíme od svého cíle a riskujeme, můžeme se setkat s magickými krásami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka