Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Perníkové Chaloupce (Hansel and Gretel)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna chaloupka, plná sladkých kolek a vůně zázvorových koření. Obrázky na stěnách byly malované mnoha barvami a sama chaloupka byla kouzelná. Toto byla chaloupka z perníku, a v ní žili Hansel a Gretel. Přestože byli velmi chudí, měli v sobě bohatství radosti a kouzla. Ale jednoho dne se stalo něco podivného a začala jejich neuvěřitelná cesta.

Once upon a time, there were two children named Hansel and Gretel who lived in a small village nestled in the heart of the Czech Republic. They were poor and did not have much to eat, so one day, their stepmother took them into the woods and left them there to fend for themselves.

H2: Potkání s broukem

Zoufale hladoví Hansel a Gretel byli rozhodnuti přežít. Když se procházeli lesem, narazili na hnědého brouka kráčejícího před nimi. Gretel se k němu přiblížila a zeptala se ho, zda neví o nějakém místě, kde by mohli najít jídlo. Brouk se usmál a řekl: „Sledujte tento les až k jeho okraji a tam najdete perníkovou chaloupku.“ Hansel a Gretel mu poděkovali a pokračovali ve své cestě se štědrostí brouka v srdci.

H2: Perníková chaloupka

Když se dostali k okraji lesa, jakožto brouk předpověděl, narazili na malou perníkovou chaloupku. Byla to nejkrásnější chaloupka, jakou kdy viděli. Hansel a Gretel se rozhodli jít blíž, když se dveře chaloupky otevřely a z chaloupky vystoupila zlá čarodějnice.

H3: Zlá čarodějnice

Zlá čarodějnice se jmenovala Baba Jagá a byla velmi zlá a krutá. Když viděla dva malé děti před svým domem, uvědomila si, že se jedná o Hansela a Gretel. Rozhodla se je polapit a spálit v troubě, aby mohla sníst jejich těla a nasát jejich krev.

H3: Útěk z perníkové chaloupky

Hansel a Gretel však nebyli hloupí a rozhodli se, že již zůstanou uvnitř perníkové chaloupky, aby se nasytili nekonečněnou zásobou cukroví a dortíků. Baba Jagá je však brzy odhalila, jakmile začal Hansel okusovat zeď chaloupky. Rozzlobená čarodějnice se rozhodla, že Hansel a Gretel polapí a spálí v troubě. Avšak Hansel a Gretel byli chytří a nechal páchnou kouzlo kéry, aby jich Baba Jagá nemohla odnést.

H3: Návratdomůs

Když Baba Jagá usnula, Hansel a Gretel uprchnuli z perníkové chaloupky zpět do lesa. Sledovali dráhu arašídových ořechů, které si Gretel na cestu vhodila, aby se mohli vrátit domů. Když se dostali domů, jejich otec byl velmi rád, že je zase vidí. Jeho nová žena však byla velmi zlá a rozhodli se ji pryč.

H2: Závěr

Hansel a Gretel si uvědomili, jak moc má rodina pro ně význam a žili šťastně až do konce svých dní, svobodní od zlého vlivu Baba Jagy. A tak se vyprávějí příběhy o dvou dětech, kteří se naučili nezapomenutelnou lekci a našli cestu zpět do svých srdcí, dokonce přes výzvy a překážky, které se jim postavily do cesty. Takto končí příběh O Perníkové Chaloupce.

Ponaučení z pohádky pro děti

V české pohádce „O perníkové chaloupce“ se setkáváme s dvěma sourozenci, Hansel a Gretel, kteří jsou opuštěni v lese svou nevlastní matkou. Když se snaží najít cestu zpět domů, potkají hnědého brouka, který jim poradí, aby šli ke perníkové chaloupce na okraji lesa. Tam však narazí na zlou čarodějnici jménem Baba Jagá, která se snaží zajmout Hansela a Gretel a sníst je. Děti se brání a nakonec s pomocí chytrolína unikají z chaloupky a najdou zpáteční cestu domů. Hlavní lekcí pohádky je důležitost rodiny a důvěra v sebe sama a své schopnosti, i když se zdá, že jsou situace nemožné. Hansel a Gretel se naučili, jak zvítězit nad překážkami a najít radost a smysl v životě, i když PROJEKTY jsou stísněné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka