Krátké české pohádky před spaním pro děti

Perseus a jeho riskantní přísaha

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chlapec, jmenující se Perseus. Byl poselstvím bohů poslán na nebezpečnou výpravu, aby získal jednu z nejvzácnějších věcí na světě. Jeho posláním bylo zachránit království před zkázou. Avšak, aby mohl uspět, musel se zavázat k riskantní přísaze, která byla plná nebezpečí a nevídaného dobrodružství. Během svého putování musel překonat mnoho překážek, bojovat s hrozivými monstry a zachránit zraněné kořeny, aby dosáhl svého cíle. Bude Perseus schopen překonat všechny překážky a splnit svou riskantní přísahu? Jak se jeho příběh vyvine, se dozvíte v této kouzelné pohádce.
Once upon a time, in a far away land, there lived a brave warrior named Perseus. He was known throughout the land for his strength, courage, and cunning. Many kings and queens sought his aid in times of war and peril, and Perseus was always ready to lend his sword and his expertise to any who needed it.

One day, Perseus received a summons from the king of a neighboring kingdom. The king’s daughter had been taken by a terrible monster, and he needed Perseus to slay the beast and rescue his daughter. Perseus, being the valiant warrior he was, agreed to help the king.

Before he set out on his journey, however, Perseus made a risky vow. He swore to the gods that he would return from his mission with the head of the monster, no matter what the cost. This was a dangerous oath, for the monster was known to be one of the most fearsome creatures in all the land.

Undaunted, Perseus set out on his quest. He traveled for many days, through forests and mountains, until he finally came to the lair of the monster.

As he approached, Perseus could hear the beast’s terrible roar echoing through the woods. He drew his sword and steeled himself for the battle to come.

The monster was indeed a fearsome sight. It had scaly, green skin and a snarling face, and its eyes glowed with a terrifying red light. It lunged at Perseus, but he dodged its attack and struck it with his sword.

The battle raged on for hours, with Perseus striking blow after blow against the monster. But it seemed that no matter how many times he struck it, the beast just kept coming. Perseus began to tire, and he wondered if he had made a mistake in his vow to the gods.

Finally, after a long and grueling battle, Perseus dealt the monster a fatal blow. It let out a final, guttural roar, and then fell to the ground with a thud. Perseus had done it – he had fulfilled his risky vow to the gods.

As he looked down at the monster’s head, Perseus felt a great sense of pride and accomplishment. He knew that he had done something that few other warriors could have done, and that he had saved the life of a princess.

He returned to the king’s castle, head held high and the monster’s head in tow. The king was overjoyed at the return of his daughter, and he rewarded Perseus with a chest full of gold and jewels.

From that day on, Perseus was known throughout the land not just for his courage and strength, but for his unwavering devotion to his word. He became a legend, a hero that children would inspire to be like.

And so, the tale of Perseus and his risky vow became a beloved fairy tale, passed down from generation to generation, always inspiring new generations to be brave, courageous, and true to their word.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se setkáváme s hrdinou Persem, kterého proslavily jeho síla, odvaha a chytrost. Když se dozví, že byla unesena princezna, slíbí, že za každou cenu zachrání princeznu a donese jejího uneseného pachatele před krále.

Výprava je plná překážek a nebezpečí, ale Perseus se nevzdává. Nakonec porazí obávané monstrum, ale téměř ho to mohlo stát život. I přesto neskládá zbraně a plní svůj slib. Jeho odhodlání a oddanost přátelům způsobí, že se stane legendou a hrdinou, ke kterému se generace po generaci obrací pro inspiraci. Pohádka nás tedy učí, že je důležité držet slovo a být odvážný a vytrvalý v plnění příslibů, aby se stali hrdiny a lidé jim budou vzhlížet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka