Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ďábelský Taneční Sál

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno kouzelné místo v Čechách, které se nazývalo Ďábelský Taneční Sál. Tento sál byl proslulý v celém království a pověsti o něm kolovaly mezi lidmi už po mnoho let. Někteří tvrdili, že se jedná o tajemnou bránu do podsvětí, jiní zase o nebezpečné místo, kde může člověk ztratit smysly a s nimi i svou duši. Nikdo však neznal skutečnou pravdu o tomto tajemném místě, dokud se jednoho dne nedostal tam mladý statečný rytíř, který měl rozhodnutí toto místo prozkoumat a odhalit jeho tajemství.
H2: O dábelském Tanečním Sálu

H3: Úvod

V dávných dobách, když lidské oko ještě neznalo moderní města a technologie, vyprávěly se v kavárnách a hostincích po celé zemi rozličné legendy a mýty. Mezi nejoblíbenější patřil příběh o záhadném dábelském Tanečním Sálu, který se měl nacházet hluboko v lesích na jižní Moravě. Tento příběh se předával z generace na generaci a stával se oblíbenou zábavou na oslavách a trzích.

H3: Legenda

Podle legendy se ve dnech po úplňku objevoval v krajích na jižní Moravě záhadný pohyb. Nikdo nevěděl, co si to může znamenat, dokud jednoho dne několik chlapců nezjistilo, co se skrývá za záhadným pohybem. Po dlouhém sledování se jim podařilo nalézt prastarý a krásný hrad, obklopený rozkvetlými lukami a tajemnými lesy.

Hrad byl neobydlen a chlapci si pomysleli, že by si mohli zahrát některou z her, které spolu bývají hrát. Při západu slunce se celá budova najednou rozzářila světlem a chlapci ucítili, jak je ozářilo tajemné světlo. Než se stihli rozkoukat, otevřely se dveře a významně vysoký muž v krásném obleku je pozval vstoupit.

Chlapci se překvapeně podívali na toho muže a zeptali se, kde se nachází. Ten jim povídá, že se nachází v dábelském Tanečním Sálu. Poslušně se poddali tomuto faktoru a rozhodli se na pár tanců s těmito mimořádnými lidmi. Uprostřed tance si však uvědomili, že tančí s ďáblem samotným a začali se bát.

H3: Vysvětlení legendy

Legenda se zformovala a vznikla díky bloudění a strachu. Záhadné pohyby a světla, která ve skutečnosti vznikala při různých ceremoniích a oslavách, byly neznámými lidmi mylně za ďáblovské. Hrad, který byl obyvatelný, byl opuštěn a v nedlouhé době se stala jeho zřícenina, což přidalo na mystičnosti číst mytologického příběhu.

Ačkoliv je tento příběh nesmyslný, stále je vyprávěn a vázán k této oblasti. Dnes jsou z něj pořádány historické a kulturní akce, na kterých si lze užívat slavnostní atmosféru a zároveň i krásné okolí. Hrad je poslední dobou restaurován s tím, aby byl památkou pro turisty a dobře mu sloužil.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Dávná legenda o dábelském Tanečním Sálu je oblíbeným příběhem na jižní Moravě. Podle ní úplňkové noci osvětlovaly záhadné světla a pohyby v lese, až jednoho dne skupina chlapců objevila opuštěný krásný hrad. Po západu slunce se z budovy rozsvítilo tajemné světlo, dveře se otevřely a vysoký muž v krásném obleku je pozval do dábelského Tanečního Sálu. Chlapci si zde zatančili s mimořádnými lidmi, ale brzy se ukázalo, že tančí s ďáblem samotným.

Legenda zformovala díky bloudění a strachu z neznámého. Osady a města v minulosti oslavovaly různé svátky a ceremonie, což vytvářelo záhadné světla a mohlo vést k mylnému považování za dábelskou aktivitu. Opustěný hrad, který byl s legendou spojen, se stal zříceninou a dnes je součástí kulturních akcí a turistických atrakcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka