Krátké české pohádky před spaním pro děti

Opulentní hostina boha Aegira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byly jednou jeden boh jménem Aegir a jeho manželka Ran, kteří byli pánem a paní oceánu. Jednou Aegir rozhodl uspořádat opulentní hostinu v podmořské paláci a pozval na ni všechny mořské bytosti, včetně tritónů, mořských hadů a dokonce i legendárního Kraka, krále mořských chobotnic. Tato hostina však nebyla obyčejnou oslavou, jelikož se na ní udála jedna z nejdivočejších událostí v dějinách podmořského světa.
Hlouboko pod hladinou moře v krásné zlaté hale žil boh Aegir. Byl to boh oceanů a vod a jeho sídlo bylo věhlasné po celé severské mytologii.

Jednoho dne boh Aegir vyslovil přání uspořádat velkolepou hostinu. Tou hostinou měli být pozváni všichni bohové a bohyně severské mytologie. Aby byla hostina náležitě opulentní, rozhodl se boh Aegir, že bude připravovat pouze z nejexkluzivnějších surovin. Mytickými řezbáři mu byl vytvořen obrovský stůl a k tomu k vytvoření dokonale exkluzivního servisu, byly použity nejkrásnější kovy a drahokamy. Hostina se již chystala začít.

H2: Sběr surovin pro hostinu

Bůh Aegir si pro svou opravdu opulentní hostinu vybral jen to nejlepší. Pro získání surovin, nechal vyslat své lidi a vodní příšery, aby hledali vše, co by pro jeho hostinu bylo vhodné. Bylo to nelehké, ale nakonec se podařilo najít křišťálově průzračné perly z mělkých pobřeží, užité jako přísada do nápojů, ale také nejlepší mořské plody jako chobotnice, kraby a krevety ke zlepšení chuti a vůně jídla. Veškeré tyto suroviny sbírali pod úplnou tmidou, jelikož přiřazené území bylo chráněno až do této doby.

H2: Příprava jídla

Kuchyně boha Aegira byla přímo dílem uměleckým. Výsledkem byla královská hostina složená z nejlahodnějších mořských pokrmů. Byla to stvořená hostina pro bohy všemohoucí. Do svých pokrmů Aegir rafinovaně přidal křišťálové perly, které dodaly nejen chuť, ale také jedinečnou vůni. Díky semknutým silám jídla se propojily s krásou zlaté haly a vytvořily úchvatnou atmosféru, která byla pozorovat neuvěřitelně krásná. Proto bylo jídlo popisováno jako krystalové.

H2: Dekor

Bez ohledu na jídlo, měl boh Aegir pro svoji hostinu i krásnou výzdobu. Kromě toho, že si pronajal úžasné řemeslníky, kteří mu dokázali vytvořit dokonale umístěné stoly, nezapomněl na to, aby vytvořil dokonalé aranžmá stolů. Kdevali se vytvořit perfektní podobu s nádobami na stůl, které byly pokryty vzory prohlubující atmosféru, kterou chtěl boh Aegir předat. Dokonale tvarovaná a lesklá perla z jeho území byla použita jako lustr. Dokonalý výsledek byl dech beroucí.

H2: Pozvání hostů

Boh Aegir si musel být jist, že pozve správné hosty, aby byla jeho hostina dokonalá. Přišel tedy s vlastním seznamem bohů a bohyň, kteří by měli být pozváni. Jsou to nejznámější jména z mytologie. V seznamu byli Odin, Thor, Loki a Frej. Také nezapomněl pozvat svou ženu Ran, dáma, která má obrovskou moc a vedoucí pozici v podvodnictví.

H2: Závěr hostiny

Nakonec přišel čas na zahájení hostiny. Jídlo bylo položeno na stůl a hosté se sešli ke stolu. Jídlo bylo skutečně vynikající a také křišťálové perly dodaly jedinečnou vůni. Když si hosté uvědomili, jak moc se jim líbí, dali bohu Aegirovi velký aplaus a vyjádřili své díky pro nezapomenutelnou chvíli. Boh Aegir byl nesmírně šťastný, že se mu podařilo uspořádat tak skvělou opulentní hostinu, která se stala jednou z nejlegendárnějších událostí v severské mytologii.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Hlavní myšlenkou této pohádky je, že pro vytvoření dokonalé hostiny je nezbytné použít nejlepší suroviny, připravit krásnou výzdobu a pozvat správné hosty. Boh Aegir si pro svou hostinou vybral jen to nejlepší a vyžadoval pouze exkluzivní výrobky jako krevety, chobotnice, kraby a křišťálové perly. Kuchyň boha Aegira byla uměleckým dílem, protože dokázal propojit krásnou výzdobou a vynikajícím jídlem. Každý detail zahrnoval dokonalou dekoraci stolu s perfektními nádobami a umístěným aranžmá. Svoji hostinou oslovil bohové a bohyně severské mytologie a díky tomu se jednala o jednu z nejlegendárnějších událostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka