Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina Aegira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna krásná dívka jménem Hostina Aegira, která žila v lesích daleko za řekou. Její matka byla víla z lesa a otec byl vlk. Hostina byla velmi neobvyklá, měla vlídnou duši a měla kouzelnou sílu, kterou zdědila po své matce. Lidé se v její přítomnosti cítili šťastní a naplnění, a proto ji velmi obdivovali. Jednoho dne však Hostinu život změní nečekaná událost, která ji přivede do nebezpečí a dobrodružství. Tento příběh vypráví o Hostině cestě a o tom, jak se naučila používat svou kouzelnou sílu k zachránění nejen sebe, ale i svých blízkých.

Once upon a time, in a faraway land known as the Czech Republic, there was a majestic castle named Hostina Aegira. It was known as the Castle of Fortune where every guest who entered would leave with their desires fulfilled.

Chapter One – The Birth of Hostina Aegira
Legend has it that the mastermind behind this castle was a mysterious woman named Heduška. She was a wise and powerful sorceress who was born with the magical ability to make people’s dreams come true. Heduška had always desired to create a place where people could come and find their innermost desires. She decided to build the castle with the help of her magical powers.

Chapter Two – The Legend of the Castle
As the castle began to take shape, it was surrounded with an aura of mystery, and tales started circulating about the unknown power that lay hidden inside. Many were skeptical about the castle’s existence, while others were drawn towards it, lured by the promise of fulfilling their fantasies. Soon enough, the castle garnered a reputation as a magical place, and people from far and wide began to flock towards it.

Chapter Three – Entering Hostina Aegira
The only way to enter Hostina Aegira was through a small door that was situated at the base of the castle. The door was said to be locked from the outside, and only people who were deemed worthy by Heduška herself were permitted entry into the castle. Once you entered, you were met with a sprawling hall that was adorned with magical artifacts and mystical treasures.

Chapter Four – The Magic of Hostina Aegira
Each room in Hostina Aegira was different, and every room catered to the desires of the person who entered it. In one room, there was a pool that made you younger when you took a dip. In another room, there was a never-ending feast where you could indulge in all your favorite culinary delights. The castle was full of surprises, and every new room held a treasure trove of wishes and desires waiting to be discovered.

Chapter Five – The Curse
As the years went by, Hostina Aegira began to lose its luster. The castle had been around for so long that people had started to take it for granted. They no longer considered the castle to be a haven of magic, and its luster had slowly dulled. Heduška was displeased with the way people had started treating the castle, and in her rage, she cursed Hostina Aegira. From that day on, no one was able to find the castle, and it remained lost for centuries.

Chapter Six – The Rediscovery
After years of being lost, Hostina Aegira was rediscovered by a brave adventurer. The adventurer had heard of the legendary castle and had made it his life’s goal to uncover its secrets. After years of searching, he finally stumbled across the small door that led into the castle. As he made his way inside, he found that the castle was just as magical as he had imagined.

Epilogue
And so, the legend of Hostina Aegira lives on. People still speak of the castle’s magic and the tales of those who entered it. Though it remains lost to most, those who do manage to find it find their lives changed forever. Hostina Aegira may have lost its glamour over the years, but those who remember its magic will never forget the joy it brought to their lives.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Hostině Aegiře vypráví o ztraceném hradu, který sloužil k tomu, aby splnil sny návštěvníkům. Hrad byl vytvořen mocnou čarodějkou Heduškou, která toužila vytvořit místo, kde by si každý mohl splnit svá přání. Hrad byl obklopen tajuplnou atmosférou a proslul tím, že každý pokoj sloužil k uspokojení touh a přání člověka, který do něj vstoupil.

Jediným způsobem, jak se do hradu dostat, bylo malé dveře umístěné u paty hradu. Dveře byly uzamčeny zvenčí a pouze ti, které Heduška považovala za hodné, mohli projít. Hrad byl plný tajemství a každý, kdo se do něj dostal, byl unesen jeho kouzlem.

Avšak s přibývajícími lety, se kouzlo hradu ztrácelo. Lidé jej přestali vnímat jako místo kouzel a ztrácel se zájem o jeho existenci. V hněvu nad tímto stavem, Heduška na hrad uvalila kletbu, takže se stalo ztraceným a bylo zapomenuto již na staletí.

Hrad byl po mnoha letech ztracenosti nalezen odvážným dobrodruhem, který se rozhodl odkrýt jeho tajemství. A tak díky němu vzkřísila Hostina Aegira ke znovuobjevení a kouzlo hradu se tak mohlo dále šířit. A přestože se o jeho existenci téměř neví, ti, kdo jej objeví, vstoupí do magického světa, který jim navždy změní život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka