Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí uši císařovo tajemství (The Secret of the Emperor’s Goat Ears)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami, na dvorci císaře žil jeden tajemný muž. Byl to císařův rádce, ale nikdo nevěděl, co se skrývá pod jeho kouzelným kloboukem. Jeho největším tajemstvím však byl jeho chocholatý knír a kozy uši, které si s sebou nosil všude kam šel. Nikdo si neodvážil zeptat se ho na to, proč to tak je, a tak to zůstalo velkou záhadou. Přestože se lidé báli muže s kozy ušima, byl to právě on, kdo zachránil celé království před pohromou, která hrozila jeho zániku. Ať už byla jeho magie ve skutečnosti čarováním, nebo pouhým trikem, zůstává tajemstvím dodnes. Přesto se o něm stala jedna z nejkrásnějších pohádek, kterou si pamatují čechové dodnes – Kozí uši císařovo tajemství.“
H2: Kozí uši císařovo tajemství – Pohádka plná tajemství

H3: O čem pohádka vypráví

Kozí uši císařovo tajemství je pohádka plná tajemství a napětí. Vypráví o tom, jak císař měl tajemství, které si velmi střežil. Nikdo nevěděl, co se skrývá za císařovými zády, ale jednoho dne to byla jeho kůže na prodej, která ho odhalila.

Nyní se všichni snaží zjistit, co to tajemství vlastně je. A tak se vydávají na nebezpečnou cestu, aby se dostali k císařovým uším, které mají podobnou strukturu a tvar jako uši kozí.

H3: Jak pohádka začíná

Jednoho dne se objevila zpráva, že císařova kůže je na prodej. Nikdo nevěděl, co se skrývá za císařovými zády, ale lidé si uvědomili možnost, že tajemství může být ukryto v něčem, co se nachází na jeho kůži.

Lidé se proto rozhodli najít cestu, jak se dostat ke císařovým uším, které mohou něco prozradit. Cestu měli ale před sebou velmi nebezpečnou…

H3: Cesta za tajemstvím

Lidé se rozhodli, že se vydají na cestu do hlubokých lesů, kde žijí kozí rohaté zvířata, která se podobají kozím uším a mohou být klíčem k odhalení tajemství.

Cesta byla velmi nebezpečná a plná překážek. Museli překonat nebezpečné řeky a protočit se kolem spousty pastí, ale nakonec se jim podařilo dostat se do hlubokých lesů.

H3: Odhalení tajemství

Když se lidé dostali do lesa, začali hledat kozí rohatá zvířata. Po několika hodinách hledání se jim podařilo narazit na jedno takové zvíře, které podobnost uším potvrdilo.

Lidé okamžitě odebrali kozí rohy a přemístili se zpět k císařovým uším. Když nasadili kozí rohy, císař se naštěstí rozhodl odkrýt tajemství sám.

Ukázalo se, že císař skrýval před světem své kozí uši, které byly v jeho kultuře symbolem slabosti. Ale nyní se rozhodl být se svými kozími ušima spokojený a ukázat celému světu, že má sílu nezávisle na tom, co ostatní o něm myslí.

H3: Závěr pohádky

Kozí uši císařovo tajemství je pohádka o tajemstvích a vyrovnávání se s tím, kdo jsme. Učí nás, že není důvod se skrývat před světem nebo se stydět za to, kdo jsme. Měli bychom si být vědomi své síly a mít ji rádi, ať už je to jakákoliv.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Kozí uši císařovo tajemství nás učí, že není třeba se skrývat nebo se stydět za to, kdo jsme. Císař měl tajemství, které si strážil, ale byl odhalen, když se jeho kůže prodávala. Lidé se vydali na nebezpečnou cestu, aby se dostali k císařovým uším, které měly podobu kozích uší a mohly být klíčem k odhalení tajemství. Cestu překonali a odhalili, že císař skrývá své kozí uši před světem. Nakonec se císař rozhodl ukázat své kozí uši celému světu a přestože byly symbolem slabosti ve své kultuře, rozhodl se být se svými kozími ušima spokojený a ukázat, že má sílu nezávisle na tom, co si o něm myslí ostatní. Pohádka nás učí, že bychom si měli být vědomi své síly a mít ji rádi, ať už je to jakákoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka