Krátké české pohádky před spaním pro děti

Passaconaway a jeho výprava do nebes

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo jednou jedno malé kouzelné město, plné tajemství a kouzel. Toto město bylo domovem pro moudrého vůdce jménem Passaconaway, který byl známý pro svou moudrost a sílu. Jednoho dne se Passaconaway rozhodl, že se vydá na nebe, aby se setkal s největšími mocnostmi světa. Během jeho nebezpečné cesty se setká s mnoha překážkami a zkouškami, ale Passaconaway bude muset využít veškerou svou sílu a schopnosti, aby dokázal překonat všechny překážky a dosáhl svého cíle.“
Hlavní titul: Passaconaway a jeho výprava do nebes

H2: Passaconaway žil v krásné zemi

Dlouho před tím, než se lidé dosud neusadili v tehdejších zemích, byla tam krásná země, která byla pokryta nekonečnými lesy a vodami. A v této zemi žil mocný náčelník jménem Passaconaway. Byl to úžasný muž, který vládl nad svým lidem s velkou moudrostí a láskou. Ale jako každý mocný muž, i on měl své sny a touhy, a jednoho dne se rozhodl prozkoumat více než jen svou krásnou zemi.

H2: Passaconaway toužil po nebi

Jako náčelník tedy mocný Passaconaway přemýšlel o cestách, které by ho přivedly do nebe. Vždycky toužil vidět hvězdy a slunce blíže, než kdy dříve, a snil o tom, že jednoho dne své sny splní. Jeho touhy byly však mnohdy směšné, protože nikdo neměl tu moc, aby se dostal do nebe, a tak se většina lidí uklidila s pozorováním těchto nádherných jevů z dálky.

H3: Potkání s moudrým mužem

Jednoho dne se však Passaconaway setkal s velmi moudrým mužem, který viděl potenciál náčelníka, který přemýšlel nad tím, co je mimo jeho dosah a vědění. Tento moudrý muž byl velmi zvláštní, vycházel z města na druhé straně řeky a byl známý svými neuvěřitelnými schopnostmi, že dokáže poradit cokoli, co si někdo přeje. Passaconaway tedy překonal řeku a setkal se s tímto moudrým mužem. Ten mu poradil, že když chce vidět hvězdy a slunce a přijít do nebe, musí nejdříve překonat velké zvíře, které cestuje mezi zemí a nebesy.

H3: Začátek neuvěřitelného dobrodružství

Passaconaway velmi přemýšlel nad tím, co mu moudrý muž řekl, ale nevěděl, kde začít. Postupně si ale uvědomil, že tohle neuvěřitelné dobrodružství nebude snadné a že bude muset přemoci spoustu překážek na své cestě. Přesto se nevzdal a spolu se svými nejlepšími muži vyrazil hledat to velké zvíře, které jim zabránilo vstoupit do nebes.

H3: Setkání s velkým zvířetem

Prošli miliony kilometrů, uplavali řekami a prošli rozsáhlými lesy, než se konečně dostali k místu, kde měli setkat se s velkým zvířetem, které jim bránilo vstup do nebeských říší. Po několika dnech putování se jim podařilo ho najít. Zatímco ostatní náčelníci by utíkali jen před tímto zvířetem, Passaconaway se rozhodl, že bude s ním bojovat jako muž, který touží po štěstí a splnění snů.

H3: Passaconaway, hrdina

Stal se tedy bojovníkem a s podporou svých nejlepších mužů bojoval s velkým zvířetem mnoho hodin. A nakonec to dokázal. Podařilo se mu ho uspat a spolu se svými lidmi mohl vstoupit do nebes. A tam, na sklonku svého života, mohl vidět slunce a hvězdy blízko, jak si sny splnil a stal se hrdinou, o kterém se budou vyprávět všude na celém světě.

H2: Závěr

Ten, kdo má sny a odvahu, je schopen dosáhnout téměř čehokoli. Stejně jako Passaconaway se může každý z nás snažit překonat neviditelné hranice, které nás obklopují, a dosáhnout toho, co nám přijde sice nemožné. Ať už se nacházíme kdekoli na světě, měli bychom vždy prahnout po naplnění našich snů, protože v každém z nás je malý Passaconaway, který prahne po nebesích.

Ponaučení z pohádky pro děti

Hlavní poselství z této pohádky je, že snažení se a odvaha nám mohou pomoci překonat těžkosti a dosáhnout toho, co si přejeme. Passaconaway toužil vidět slunce a hvězdy blíž, než kdy předtím, a s pomocí moudrého muže a svých nejlepších mužů dokázal překonat zvíře, které jim bránilo vstup do nebeských říší. Tento příběh ukazuje, že když máme sny a dokážeme se snažit a nepřestávat bojovat, můžeme dosáhnout téměř čehokoli. Passaconaway se stal hrdinou a jeho jméno budou lidé vyprávět po celém světě. Proto bychom všichni měli prahnout po naplnění našich snů, protože v každém z nás je malý Passaconaway, který prahne po nebesích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka