Krátké české pohádky před spaním pro děti

Here are three suggestions:

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

1. V dávných dobách, když ještě byla země ovládána kouzelnými bytostmi, se odehrával příběh o třech sestrách, které byly tak rozdílné, že by je nikdo nikdy neřadil do jedné rodiny.
2. Na samotném vrcholu hory, kde se sněhová vánice divoce řádila po celý rok, žila jedna vědma, známá svou mocí ukrýt lidstvo před nepřáteli. Ale zdálo se, že její kouzla nejspíš potřebovaly další pomoc, kterou dostaly od nečekaného zdroje – kouzelného koně Pegasa a jeho statečného jezdce.
3. Kde se řeka setkává s lesem, tam žil malý skřítek Arik a jeho přátelé, kteří prožívali několik ztřeštěných dobrodružství, než se jim podařilo najít cestu domů. Ale to, co je tam čekalo, bylo daleko zajímavější, než si kdy dovedli představit.
Hlavní nadpis: Tři návrhy na pohádku

H2: O statečném kováři

V době dávno minulé žila v malé vesnici statečný kovář, který se však nikdy netěšil nějaké větší oblibě. Jeho výrobky byly kvalitní a pečlivě zpracované, avšak nikdy se nepodařilo odhalit tajemství, jakým způsobem vyrábí své kouzelné meče a zbraně.

Kovář se jednoho dne rozhodl vydat na cestu, aby našel odpovědi na své otázky a naučil se nové techniky. Po dlouhé pouti se dostal k zasněženému království, ve kterém vládla mocná královna. Tu poslal dopis, ve kterém žádal o jednu možnost: aby se mohl zúčastnit souboje se zemědělským družstvem, aby ukázal své kouzelné zbraně.

Královna po přečtení dopisu souhlasila, ale stanovila podmínky – kovář bude muset přemoci tři nejtěžšího protivníky. Sovu, která byla velmi šikovná v plížení a útoku na nejistém terénu, pak obysaře, který byl fyzicky velmi silný a rychle se pohyboval na hnoji, a nakonec velkého silného medvěda, který se dokázal rychle pohybovat a mohl sestrojit kteroukoli kovovou zbraň, kterou chtěl.

Kovář se rozhodl přijmout tuto výzvu a odešel se připravit na souboj. Nejdříve musel vyzkoušet několik technik proti sově – nakonec si však vyrobil zásobník s kamennou ránou, které by poslal do ní po prvním útoku. Poté byl kovář konfrontován s obysařem, ale naštěstí si vzpomněl na techniku, kterou se naučil od malého chlapce ve vesnici. Díky tomuto triku si dokázal poradit s obysařem.

Posledním soupeřem v soutěži byl medvěd, ale kovář si našel způsob, jak ho přemoci. Tenkrát si vyrobil kouzelnou zbraň, kterou sestrojil ze zbytků ostatních zbraní, které si vytvořil v minulosti. Nakonec dokázal přemoci medvěda.

Kovář se vrátil z cesty zpět do své vesnice jako hrdina, který dokázal přemoci tři nejtěžší soupeře. Stal se slavným kovářem, jehož jméno znali všichni lidé v zemi. Jeho zbraně i dnes patří mezi nejlepší a nejsilnější v celé říši.

H2: Poklad na konci duhy

Jednou žila v říši malá dívka, která snila o tom, že najde poklad na konci duhy. Její největší přání bylo vydávat se na cestu po celé říši a hledat ten skvostný poklad, o němž slyšela kdysi jako malá.

Jednoho dne, když dívka vyšla ven z domu, spatřila nádherný duhový oblak na obloze. Náhle se objevila vize a dívka si uvědomila, že poklad musí být někde na konci této duhy.

Dívka tedy začala putovat po celé říši a plnit mnoho různých úkolů na cestě – pomáhala osamělým lidem, sbírala cenné předměty a bojovala s nebezpečnými nestvůrami. Nakonec dorazila na konec duhy.

Tam uviděla malý luh, ve kterém žil kouzelný skřítek. Skřítek jí řekl, že poklad, který celou dobu hledala, není na konci duhy, ale v jejím srdci. Poklad je v tom, co dívka dokázala za celou dobu své cesty – ve svých přátelích, v překonání překážek, v růstu a zlepšování sebe sama, v lásce k bližním.

Dívka si uvědomila, že tak skutečně je – poklad je vlastně v ní samotné. S touhou po dobrodružství v srdci se dívka vrátila zpět do svého domova šťastná především za své poznání.

H2: Příběh o věrném zvířátkovi

Bylo to za dávných časů, kdy si jeden zemědělec namíchal v jedné kouřící lehni směs semen pro své zvířátko, které se jmenovalo Pejsek. Měl jedno velké přání – aby jeho pejsek měl nejlepší a zdravou stravu, než aby musel obecně žít v nouzi a nedostatku jídla.

Pejsek byl také velmi šikovný a měl mnoho dovedností – uměl lösit, nosit věci, pomáhat zemědělci s pracemi na farmě. Také se vždy snažil pomoci lidem, kteří byli v nouzi.

Jedné noci byla vesnice ohrožována gangem zlých zlodějů. Pejsek, který žil v domě zemědělce, se rozhodl, že tomu musí zabránit a půjde do města, aby přivolal pomoc. Rozběhl se lesy tam a zpátky, dokud náhodou nepotkal starého moudrého muže.

Starý muž si všiml Pejska a zeptal se, co se děje. Pejsek mu vysvětlil, co se stalo s jeho městem a že potřebuje přivolat pomoc. Moudrý muž souhlasil a pověděl mu, že by měl jít nastavit past pro zloděje, protože jim to ztíží a pomůže zachránit město. Pejsek si vzal tuto radu k srdci, rozkrojil bambule a začal nastražovat pasti.

Když se zloději blížili k zemi zemědělce, Pejsek vyrazil ven s pastí, aby mohl zachránit své město. Podarilo se mu, zachytit několik zlodějů a zastavit je v činu. Všechny přivolali pomoc, která přišla a město zachránila. Zemědělec také díky jeho hrdinství pochopil, že mít věrného pejska v domě bylo to nejkrásnější poselství.

Osobní zkušenost ukazuje, že pejsci jsou věrní a mohou mít hodnotu, která nedokáže konkurovat žádnému manufakturnímu výrobku. Proto je důležité, abychom jim věnovali potřebnou péči a krmení. Velmi často byli navštěvováni starými moudrými lidmi, kteří dokázali uvést zvířátka na správnou cestu a vést k jejich věrnosti a oddanosti.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádek o statečném kováři se můžeme naučit, že v životě musíme přijmout výzvy a být odvážní. Kovář se rozhodl opustit svou vesnici a vydat se na cestu za novými znalostmi a technikami. Podařilo se mu přemoci tři nejtěžší soupeře a vrátit se jako hrdina. Z pohádky o pokladu na konci duhy se můžeme naučit, že vnitřní poklad může být důležitější než vnější bohatství. Dívka hledající poklad na konci duhy nakonec pochopila, že ten pravý poklad je v ní samé – ve zlepšování sebe sama a lásce k bližním. Z pohádky o věrném zvířátku se můžeme naučit, že zvířata mohou být neobyčejně věrná a vděčná a že je důležité chránit své největší poklady – své přátele a rodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka