Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak lev získal své skvrny

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jeden krásný den a jak lev procházel pralesy, hledal si hříbátka a potravu. Když najednou spatřil nádhernou zvěř, která se mu zdála jako nejlepší kořist. Však když se k ní blíže přiblížil, zjistil že nešlo o zvěř, ale o kouzelné stvoření. Ta krásná bytost ho okouzlila a on jí následoval na lesní pláň. Tam však na něj čekalo velké překvapení, ačkoliv krásná bytost byla neškodná, pod její kouzlo byl dostaven obávaný zloděj a jak lev získal své skvrny.“
Once upon a time, there was a young lion named Jak. Jak was a strong and brave lion, but he had one problem- he did not have any spots on his fur. All his lion friends and family had spots, and he felt left out. One day, Jak set out on an adventure to find a way to get his spots.

H2: Jakova cesta

Jak traveled far and wide, through the dense jungle and over the vast savannahs. He asked every animal he met if they knew how to get spots, but no one had an answer. Finally, he met an old owl who knew the secret to getting spots.

H2: Kdo v nejpotajších místech sídlí, najde nejvzácnější poklady- setkání s sovou

The owl told Jak that he would have to complete three tasks in order to get his spots. The first task was to catch a firefly and bring it to the owl. The second task was to find a rainbow and bring back a piece of it. The third task was to find the rarest flower in the jungle and bring it back to the owl.

H2: Tři úkoly k zisku skvrn

Jak set out to complete the first task. He wandered through the jungle until he spotted a firefly. He chased after it, but it seemed to be faster than him. Finally, he decided to use his strength and pounced on the firefly, catching it in his paws. He brought it back to the owl, who thanked him and gave him his second task.

H3: První úkol- chytit světlušku

Jak continued his journey, looking for a rainbow. He searched high and low, but he couldn’t find one anywhere. Just as he was about to give up, he heard a low rumble in the distance. He followed the sound and found a waterfall. As he approached the waterfall, he saw a rainbow forming in the mist. He reached out and grabbed a piece of the rainbow, then turned around to bring it back to the owl.

H3: Druhý úkol- najít duhu

For his final task, Jak had to find the rarest flower in the jungle. He searched for many days, and just as he was about to give up, he spotted a small pink flower growing in a hidden corner of the jungle. He picked the flower and hurried back to the owl, excited to finally get his spots.

H3: Třetí úkol- najít nejvzácnější květinu

When he arrived at the owl’s tree, the owl took the flower and sprinkled its petals over Jak’s fur. Suddenly, Jak’s fur began to sparkle and shimmer, and spots of every color appeared all over his body. Jak was overjoyed and couldn’t stop admiring his new spots.

H2: Jak dopadne odměna

From that day on, Jak was the most colorful and unique lion in the jungle. All his friends and family were amazed at his new spots, and Jak was proud to show them off. He knew that he would never feel left out again, and he was grateful for the adventure that had led him to his new look.

H2: Konec dobrý, všechno dobré- jak se cítil Jak po získání svých skvrn

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Jak se cítil Jak po získání svých skvrn? Byl neuvěřitelně šťastný a hrdý na svůj nový vzhled. Už nikdy se necítil osaměle a vyčleněně, protože teď byl nejbarevnějším a nejunikátnějším lvem v džungli. Jak věděl, že jeho dobrodružství ho naučilo, že být trochu jiný není na škodu, ale může být tím, co činí člověka zvláštním a úžasným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka