Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o terezce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna malá dívka jménem Terezka. Měla vlasy barvy slunce a oči jako zemitý zlatý rudý kámen. Byla to statečná a dobrodružná dívka, která nikdy neváhala pomoci ti, kdo ji potřebovali. Ale jednoho dne se Terezka ocitla v nebezpečí, když se dostala do světa kouzel a zlých kouzelníků. Ačkoli se to mohlo zdát jako konec, Terezka byla připravená na to vstát proti svým nepřátelům a bojovat o své místo v pohádkovém světě.
Pohádka o Terezce: Když se ke stromu porouchal kůň

Všechny tyto určitě znáte: O Sluníčku, O Měsíčku, O Perůně a Živě. Ale málokdo slyšel o Terezce – malé dívce, která provázela svou královskou matku na výlety a sloužila jí jako věrná společnice. Když se jednoho dne zdálo, že poskok ovčáka přijde o nohu a kůň královny je v reparaci, Terezka se musí postavit do čela výpravy. Ačkoli se cítí trochu nervózní zodpovědností, Terezka těší příležitost ukázat, že je slušná, odvážná dívka.

Chystali se na výlet

H2: První zastávka na cestě

Terezka a její matka na své cestě stanou v lese u skvěle vypadajícího stromu. Matka navrhuje, že by bylo zajímavé vyzkoušet, jak daleko může Terezka skákat. Nejprve se zdá, že bude Terezka neschopna, ale když se na ni matka dívá, rozhodne se, že to musí zvládnout. A tak si napne, rozběhne se a přistane na druhém břehu řeky.

H3: Sraz s vodníkem

Hned poté, co Terezka překoná řeku, potkává vodníka. Vodník ji upozorňuje, že v jezeře se skrývá krutý drak, a přidává, že když Terezka draka porazí, stane se ona největší hrdinkou v celé zemi. A tak se Terezka rozhodne, že se pokusí na draka zaútočit.

H3: Boj s drakem

Drak je obávaný, ale jeho slabost jsou jeho oči. Terezka se tedy pokusí o draka oslepit. Začne házet kameny a hlínu, ale drak se všemi útoky dokáže vypořádat. Nakonec si však všimne, že ohnivou kouli nedokáže shořet, protože obal čeká na tu správnou chvíli, když drak vstoupí do jámy. Terezka tedy čeká, až drak do jámy vstoupí a okamžitě vrhne obal na drakovo hlavu. Drak ji ihned nakopne pryč, ale když ji Terezka opět a opět na zemi hodí, draka se jí podaří oslepit.

H2: Cesta se návratem domů

Terezka a její matka se rozhodnou pokračovat v cestě. Na druhé straně se setkají s králem a jeho muži. Král se zajímá o to, zda Terezka viděla draka. Terezka se zmíní o svém hrdinství, ale král se zdá být skeptický.

H3: Odhalení Terezčiny pravdy

Král od Terezky požádá důkaz o drakovi. Terezka se rozhodne ukázat mu ohnivou kouli a obal. Král ji pokládá za svého hrdinu a odměňuje ji zlatem a stříbrem.

H2: Konec příběhu

Terezka a její matka se vracejí domů, kde se Terezka stává uznávanou hrdinkou. Celá země slaví Terezčino dílo a dívka tak zná své místo ve světě. Ačkoli Terezka pocítila strach před úkolem před sebou, ukázala ohromnou odvahu a odhodlání, takže si jeho splnění zaslouží. A tak skončila pohádka o Terezce, hrdince pro svou zemi.

Ponaučení z Pohádka o terezce

Pohádka o Terezce vyučuje důležité lekce o odvaze, cti a morálce. Terezka se ukázala jako odvážná a statečná, když porazila draka a ukázala to králi. Byla silná a odvážná, neboť se nevzdala před velkým úkolem před sebou a ukázala, že i malá dívka může být hrdinkou. Byla také morální, neboť odmítla královo zlato a stříbro a místo toho cítila radost ze svého hrdinství. Touto pohádkou se učíme, že nikdy nevzdávejme před velkými úkoly, že bychom měli být odvážní a ctnostní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka