Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina mořského krále Aegira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, na dně moře žil král Aegir se svou rodinou. Byl to mocný a bohatý muž, který ovládal všechny hlubiny a jejich obyvatele. Jeho království bylo plné skvělých pokladů a zázračných míst, která byla schopna poznat jen málokomu. Avšak každé království a každý vládce skrývá nečekané osudy, a tak se začala odvíjet neobyčejná pohádka o Hostině mořského krále Aegira.
Once upon a time, deep beneath the waves of the deep blue sea, lived an ancient and powerful sea king named Aegir. Hostina mořského krále Aegira tells the story of a grand feast thrown by the sea king to celebrate the coming of age of his youngest daughter.

H2: Narodila se nejmladší dcera mořského krále Aegira

H3: Zrození princezny

Když se na svět narodila nejmladší dcera mořského krále Aegira, rozzářilo se podmořské království slávou. Princezna byla vzdána velké čest, neboť se jednalo o nejmladší dítě Aegira. Sea king byl velmi hrdý a rozhodl se oslavit příchod princezny všeobecným veselím a radostí.

H2: Hostina mořského krále Aegira

H3: Příprava na slavnost

Aby byla hostina úspěšná, rozhodl se mořský král, že do příprav zapojí všechny obyvatele podmořského království. Všichni vodní obyvatelé se snažili přinést to nejlepší, co dokáží, aby se hostina stala nezapomenutelnou událostí. Na mořské hladině se vynořovaly ryby a jiní morské tvorové, kteří zažili spoustu dobrodružství a tíživých situací, a přinášeli s sebou ty nejlepší ingredience pro hostinu krále Aegira.

H2: Královský stůl

H3: Úžasné pokrmy

Na královském stole se nacházely různorodé pokrmy, jako například kaviár servírovaný na nejoblíbenějších plátcích ryb, kouzelný závit z korálové rasy s dušenou chobotnicí nebo jemná krevetová paštika. To všechno bylo ochuceno speciálním mořským kořením a bylo podáváno na zlatých talířích, které hostům přinášeli tradiční podvodní kurýři, kteří se dokázali probíjet skrz podvodní řasy a korály.

H2: Hudební vystoupení

H3: Roztančení podmořského světa

Kromě úžasné hostiny, Aegir připravil pro své hosty také hudební vystoupení. Přicházela obrovská medúza, která se rozsvítila na různé barvy a rytmicky se svíjela a plavala pod mořským stropem. Rozpohybovala podmořský svět a všechny tvory, od korálů po ryby i přítomné návštěvníky, co se bavili a tančili pod zlatavým svitem měsíce, který se odrážel od mořské hladiny.

H2: Závěr hostiny

H3: Královnina překvapení pro hosty

Po celonoční párty, kdy už všichni byli unavení, zaznamenala hostina krále Aegira poslední překvapení. Královna, manželka mořského krále se také nakukovala mezi hosty. Vysunula se z jakéhosi vodního hospicu a prozradila, že pro všechny připravila podmořskou láhev, plnou nejvzácnějšího vína. V rozednění se návštěvníci začali loučit, ale než odešli, královna jim předala láhev a popsala, jak a kde ji mohou otevřít, aby do poslední kapky vypili to nejlepší ze světa podmořského království.

To byla Hostina mořského krále Aegira. Jedna z napínavých a nezapomenutelných událostí, kterou si připomínaly i další generace úžasných mořských tvorů.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Hostina mořského krále Aegira je pohádka o velkolepé oslavě příchodu nejmladší dcery mořského krále Aegira. Aby byla hostina úspěšná, zúčastnili se příprav všichni obyvatelé podmořského království. Na královském stole se objevila různorodá jídla, podávaná na zlatých talířích. Kromě jídla hostitel Aegir připravil také hudební vystoupení. Po celonoční párty, kdy byli všichni unavení, se královna objevila s podmořskou láhví plnou nejlepšího vína pro hosty. Tato pohádka nám ukazuje, že spojení síly může vést k velkolepým výsledkům a že i nejmenší a nejmladší bytost může být vzdána velké časti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka