Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Krysaři a Myšce (About the Rat-catcher and the Mouse)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden zvláštní krysař, který se proslavil v malé vesničce díky své schopnosti chytat ohromné množství krys. Lidé mu říkali „O Krysaři“. V jednom z těchto domů, které krysař navštěvoval, žila malá myška. Ta toužila po svobodě a snila o tom, že jednoho dne opustí svůj domov. Jak se bude dále vyvíjet osud Krysaře a Myšky? To vám povíme v našem pohádce o O Krysaři a Myšce.
H2: O Krysaři a Myšce: Pohádka

H3: Začátek příběhu

Bylo jednou, než se narodil náš děda, místo, kde se dnes nachází Znojmo, vládli krysy. Byly všude; ve městě v domech, na polích, lesích. Lidé se s nimi nedokázali vypořádat a stavěli pasti, aby se jich zbavili. Ale nic nepomáhalo – krysí populace stále rostla. A tak začal vyprávět se krysař, který se uměl s krysami vypořádat lépe než kdokoli jiný.

H3: Krysařova záchrana města

Krysař byl odvážný muž s neobvyklými myšlenkami. Namísto toho, aby se snažil krysy zabít, tichounce se s nimi bavil, vyprávěl jim příběhy a vysvětloval, proč by neměly více obývat město. Postupně se mu podařilo získat důvěru krys a přemluvit je, aby se odebraly do lesa.

Lidé byli krysařovi vděční a uznávali, jak účinně se dokázal vypořádat s krysami. Začali mu platit za jeho služby a brzy se stal bohatým mužem. Ale s rostoucím bohatstvím se krysař stal také pyšný a zpupný.

H3: Myška a krysař

Jednoho dne se krysař setkal s myškou. Myška mu postěžovala, že se bojí, že když krysy odejdou z města, budou mít kočky volnou cestu osídlit město. Krysař se zasmál a řekl jí, aby si nemyslela, že by kočky mohly dělat nějaké problémy. Myška se naštvala a rozhodla se, že krysařovi něco napíše.

H3: Zrada

Myška napsala dopis, v němž prozradila krysařovy tajemství lidem, kteří chtěli krysy zničit. Ti přišli do města a zabili všechny krysy. Zoufalý krysař najednou zjistil, že ztratil vše, na čem mu záleželo.

H3: Poučení

Krysař se rozhodl, že se stane myslitelem a zaměří se na prospěch společnosti místo sebe sama. Lidé mu nakonec odpustili, ale krysař si uvědomil, že nikdy by se neměl mstít a raději dát druhé šanci.

H2: Závěr

Pohádka o krysaři a myšce ukazuje, jak důležité je ctít druhé a myšlenky ostatních. Krysař ztratil vše, na čem mu záleželo, protože si myslel, že ví nejlépe. Ale nakonec se naučil, že se musí cítit s ostatními, aby byl skutečně šťastný.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Krysaři a Myšce nám připomíná, že je důležité respektovat ostatní a jejich myšlenky. Krysař zdokonalil způsob, jak se vypořádat s krysami a získal důvěru těchto zvířat, což usnadnilo jejich přestěhování do lesa. Lidé ho za to odměnili, ale krysař se stal pyšným a zpupným. To se nakonec pro něj stalo osudným, protože myška mu prozradila tajemství a lidé zabili krysy. Krysař ztratil vše, na čem mu záleželo, ale nakonec se naučil, že se musí snažit udržovat dobré vztahy s ostatními, aby byl skutečně šťastný. Poučení z této pohádky nám ukazuje, že bychom měli respektovat a poslouchat ostatní a nevzdávat se svých hodnot kvůli hrdosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka