Krátké české pohádky před spaním pro děti

Sutějev pohádky a obrázky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná a kouzelná země plná nevídaných příběhů a zázraků. V této zemi se pouštěly dobrodružství zvířátek, kouzelníků a princezen, kteří procházeli mnoha výzvami a zkouškami, aby získali to, co nejvíce toužili. Toto byla země, známá jako Sutějev pohádky a obrázky. A právě nyní se chystáme vstoupit do této kouzelné země a zjistit, co všechno tam čeká naše hrdiny. Připravte se tedy na vzrušující cestu plnou dobrodružství, kouzel a ohromných zvratů příběhu, když se podíváme na to, co se skrývá mezi řádky této neuvěřitelné pohádky.
Once upon a time, in a magical land far, far away, there lived a talented artist named Sutějev. Sutějev was a man of many talents. He could paint, draw and create amazing works of art that would capture the imagination of anyone who viewed them.

Sutějev’s art was so incredible that it soon caught the eye of the king. The king was so impressed by Sutějev’s talents that he decided to commission him to create a series of paintings and illustrations for a book of fairy tales. Sutějev eagerly accepted the king’s offer and got to work creating some of the most beautiful and enchanting art the kingdom had ever seen.

As Sutějev worked on his paintings and illustrations, he became increasingly fascinated by the stories he was helping to bring to life. He found himself lost in the magical world of fairy tales, and soon began creating his own stories to accompany his art.

One day, as Sutějev was working on a painting of a beautiful princess, he heard a soft tapping at his door. He opened it to find a wise old owl standing before him.

„Hello, Sutějev,“ said the owl. „I have come to offer you a gift.“

„A gift?“ replied Sutějev, surprised.

„Yes,“ said the owl. „I have a magical book of fairy tales and illustrations that I would like to give to you. The stories and pictures within the book are unlike anything you have ever seen before. They will inspire you to create even more amazing art.“

Sutějev couldn’t believe his luck. He eagerly accepted the owl’s gift and began flipping through the pages. The stories and illustrations within the book were truly incredible. Sutějev felt his creativity soaring as he read and re-read each story.

It wasn’t long before Sutějev began using the magical book as inspiration for his own art. He started creating paintings and illustrations that were unlike anything anyone had ever seen before. People came from far and wide just to catch a glimpse of Sutějev’s work.

Sutějev’s fame soon spread throughout the kingdom. People began referring to him as the greatest artist and storyteller in all the land. His paintings and illustrations were even used as teaching aids in schools throughout the kingdom.

As Sutějev grew older, he continued to create amazing works of art. And even though he had long since finished the book of fairy tales and illustrations that had inspired him so many years ago, he still felt a deep connection to the magical world of fairy tales.

To this day, people still tell stories about Sutějev and his incredible art. His legacy lives on in the countless paintings and illustrations he created throughout his lifetime, as well as in the hearts of all those who have ever been captivated by the enchanting world of fairy tales.

Ponaučení z Sutějev pohádky a obrázky

V pohádce „Sutějev a kouzelná kniha pohádek“ se dozvídáme o umělci Sutějevovi, který byl talentovaný malíř a ilustrátor. Jeho schopnosti byly tak výjimečné, že si ho povšiml král a požádal ho, aby vytvořil série obrazů a ilustrací pro knihu pohádek. Během práce se Sutějev stále více fascinoval světem pohádek a začal vytvářet vlastní příběhy, které doplňoval svými ilustracemi. Jednoho dne dostal od moudrého sovy dárek – kouzelnou knihu pohádek a ilustrací, která ho ještě více inspirovala. Sutějev vytvářel obrazy a kresby, které byly úžasné a získal si tak srdce lidí po celém království, kteří ho nazvali největším umělcem a vypravěčem pohádek všech dob. Sutějevův umělecký odkaz žije dodnes v obrazech a ilustracích, které vytvářel a v srdcích těch, kteří se nechali unést kouzelným světem pohádek. Z této pohádky můžeme vyvodit poučení o důležitosti inspirace a fantazie v umění, protože dokážou vést umělce k úžasným výsledkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka