Krátké české pohádky před spaním pro děti

Záhada kouzelného kamene pro sirotka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna sirotek, která měla velký sen – najít záhadný kouzelný kámen, který by jí splnil všechna přání. Toto málo známé klenotnické mistrovství se však netěšilo mnoho laskavosti zbožňovaného přírodního světa. Sirotek začal hledat bezohledně a nedbal na rizika, která by nestačila odhadnout jeho nejtemnější fantazie. Přesto však síla jeho snů byla tak silná, že Záhada kouzelného kamene pro sirotka se o něco dále ukázala být skutečně možným snem.

Záhada kouzelného kamene pro sirotka

Úvod

Bylo jednou jedno malé siroteček jménem Petra. Žila v malé chatrči na kraji lesa se svým dědečkem, který ji vychoval poté, co jí zemřeli rodiče. Petřina největší touhou bylo najít si přátele a někoho, kdo by ji měl rád.

Petřina velká příležitost

Jednoho dne se Petrě skutečně splnila její největší přání. Potkala krásného kouzelného kamene na břehu řeky. Kamínek jí řekl, že dokáže splnit tři přání. Petrě se okamžitě vybavily tři věci, které si nejvíce přála. A tak si přála mít mnoho přátel, být nejchytřejší dívkou v kraji a nakonec se přání, které si jistě nikdy nemyslela, stát nejbohatší dívkou v kraji.

Kouzlo, které se stalo

Kouzelný kámen jí všechna tato přání splnil. Petrě se splnilo mnoho přátel, stala se nejchytřejší dívkou ve škole a dokonce získala otcovu dědictví a stala se nejbohatší dívkou v kraji. Nicméně s každým splněným přáním se Petrě začala měnit i její osobnost.

Petrina změna

Díky své nové popularitě a bohatství, Petrě stoupla ztráta kontaktu s jejími skutečnými přáteli. Byla příliš zaneprázdněna s novými „přáteli“, kteří jí vlastně jenom sdělovali, jak je skvělá a dokonalá. Petrě se její ego neuvěřitelně zvětšilo a přestala být milá a laskavá jako dříve.

Kouzlo, které bylo potřeba zvrátit

Pavla, kamarádka z dětství, spatřila, co se s Petrou stalo a rozhodla se jí pomoci. Než bylo příliš pozdě, Pavla Petru přesvědčila, že tato nová osobnost, která má, není správná. Pavla jí ukázala, že skutečná krása spočívá v lidech, kteří vám mají rádi, a ne v bohatství a popularitě.

Rada kouzelného kamene

Když Petrě došla, že Pavla má pravdu, vzpomněla si na kouzelný kámen. Položila kamínek na zem a požádala ho, aby jí vrátila do původní podoby, kdy byla stále ta milá a laskavá dívka, a ne ta, která se ke svým novým přátelům chovala pyšně a arogantně.

Konec kouzla

Kámen se zazelenal a slyšel se z něj zvuk. Kouzelný kámen jí řekl, že když srdce není na svém místě, peníze a sláva vám nepřinesou štěstí. Petrě byla vděčná za to, že ji kámen zachránil před tím, aby se stala ještě více sebestřednou. Uvědomila si, že skutečná krása spočívá uvnitř nás samotných a ne v materiálech, které máme nebo kolem nás vidíme.

Závěr

Tak se stalo, že Petra se vrátila ke svým kořenům a navázala kontakt se skutečnými přáteli, kteří ji měli rádi pro to, kým skutečně byla. A Petrě už nikdy nevadilo, že nemá tolik peněz nebo přátel jako dříve. Byla šťastná se svým životem a pochopila, že skutečné bohatství je v lidech, kteří si nás váží pro to, kým jsme.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce Záhada kouzelného kamene pro sirotka se malá sirotek Petra setká s kouzelným kamenem, který jí splní tři přání. Přejela si být nejchytřejší, nejbohatší a mít hodně přátel. Ale s každým splněným přáním se stala pyšnou a arogantní a ztratila kontakt se svými skutečnými přáteli. Její kamarádka z dětství jí ukázala, že skutečná krása spočívá v lidech, kteří nás mají rádi pro to, kým skutečně jsme, a ne v materiálech, které máme. Petra si vzpomněla na kouzelný kámen a požádala ho, aby ji vrátil do původní podoby, kdy byla laskavá a milá. Kouzlo se zrušilo a Petra se vrátila k svým kořenům a skutečným přátelům. Tato pohádka nás učí, že skutečné bohatství spočívá v lidech okolo nás, kteří nás mají rádi kvůli naší skutečné osobnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka