Krátké české pohádky před spaním pro děti

Vyhnaný princ a kouzelný les

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou před dávnými časy, kdy se začínaly psát kouzelné pohádky a žily v nich krásné princezny, zlé čarodějnice a stateční hrdinové. Tento příběh vypráví o vyhnaném princovi, který se ocitl v kouzelném lese plném tajemství a nebezpečí. Ačkoliv byl princ statečný a odvážný, musel čelit mnoha zkouškám a vypořádat se s čarodějnicí, aby znovu získal své království a získal srdce své milované princezny. Tento kouzelný les ovládl jeho mysl a srdce a nabídl mu mnoho cenných lekcí o životě a lásce.

Vyhnaný princ a kouzelný les: Pohádka o statečnosti a spravedlnosti

Byl jednou jeden princ, který měl vše, co si mohl přát. Měl krásné zámky, nejlepší jídlo, nejdražší šperky a nejkrásnější ženy. Ovšem jednoho dne se princ dopustil hrozného zločinu. Ukradl poklad, který patřil chudému lidu a snažil se ho utajit. Avšak jeho zločin byl brzy odhalen a královský soud ho poslal do vyhnanství.

Nový domov

Princ musel opustit své království a odejít do neznáma. Po mnoha dnech cestování dorazil do houštiny, kde se rozhodl zůstat. Vytvořil si zde skromné obydlí a začal nový život.

Kouzelný les

Všiml si, že v okolí jeho nového domova se nachází kouzelný les. Lidé mu vyprávěli o jeho zvláštních vlastnostech, ale nikdo si nebyl jistý, co se v něm skutečně děje. Princ se rozhodl vstoupit do lesa a prozkoumat ho.

Během svého putování narazil na mnoho překážek, jako jsou nebezpečné stromy, bahnitá jezírka a silné proudy řeky. Ale princ si s nimi uměl poradit. Byl odvážný a nebyl lehký na slovo.

Setkání s vílou

Jednoho dne princ narazil na starou vílu, která chodila kolem řeky. Víla se mu zjevila a řekla: „Víš, že jsi vstoupil do kouzelného lesa? Tento les pomáhá jen těm, kteří jsou stateční a spravedliví.“

„Já jsem se dopustil zločinu a byl jsem vyhnán ze svého království,“ odpověděl princ.

„Pokud chceš znovu najít svou cestu, musíš najít tajemství tohoto lesa,“ řekla víla s úsměvem.

Závod s čarodějem

Princ začal hledat způsob, jak ovládnout kouzla tohoto lesa. Při svém hledání narazil na moudrého čaroděje, který byl znám svými schopnostmi ovládat kouzla. Princ se na čaroděje obrátil, aby mu pomohl najít tajemství lesa. Čaroděj souhlasil, ale pod podmínkou, že se princ musí s ním utkat v závodě.

Závod byl skvělým způsobem, jak projít les a zdokonalit své schopnosti hledání. Princ byl statečnější a rychlejší než čaroděj a získal tajemství lesa.

Vražedný obřík

Princ využil znalosti a pokročil dále do kouzelného lesa. Brzy narazil na obrovského obříka, který byl znám svou krutostí. Princ se s ním utkal a bojoval s ním hodiny. Nakonec ho porazil a osvobodil místní vesnici od jeho teroru.

Nový domov a návrat

Princ si uvědomil, že kouzelný les mu dal novou naději a život. Získal zpět svou statečnost a spravedlnost. Rozhodl se vrátit do svého království a vypořádat se s následky svého zločinu. Lidé ho přivítali se slávou a uznáním, když se vrátil jako opravdový princ. Ale teprve na své cestě do kouzelného lesa a zpět se naučil, že největší tajemství života spočívá v odvaze a rozhodnosti v průběhu života, které mu umožní porazit i nejtěžší zlo, se kterým se setká.

Závěrečné myšlenky

Vyhnaný princ a kouzelný les jsou pohádka o statečnosti a spravedlnosti. Princ se musel vypořádat s následky svého zločinu a prokázat, že stojí za to být opravdovým princem. Kouzelný les mu dal možnost prokázat svoji statečnost a naučit se novým schopnostem. Tato pohádka nám připomíná, že také my můžeme najít svou cestu a zlepšit svůj život prostřednictvím odvahy, spravedlivosti a statečnosti.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Vyhnaný princ a kouzelný les“ nám ukazuje, že činy mají následky. I když je princ krásný a bohatý, dopustil se krádeže a byl za to potrestán. Musel opustit své království, ale díky kouzelnému lesu, kterýmu čelil s odvahou a rozhodností, se naučil nové schopnosti a získal novou naději. Princ se setkal s vílami, pomocníky i nepřáteli, a dokázal se s nimi vypořádat díky své statečnosti a spravedlivosti. Nakonec se rozhodl čelit důsledkům svého zločinu a vrátil se domů. Tato pohádka nás učí, že v průběhu našeho života musíme mít odvahu čelit těm nejtěžším výzvám a být spravedliví, i když to bude mít následky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka