Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pasákono cesta do nebe (Passaconaway’s Ride to Heaven)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden indiánský náčelník jménem Passaconaway, jehož statečnost a odvaha byla velice uznávaná ve všech koutech země. Jeho poutavé příběhy, obdivuhodné hrdinství a múdrost přilákaly pozornost i samotné Bohyně nebes a Země, které se rozhodly mu udělit nevšední dar – cestu do nebeské říše. Připravte se na jedinečnou pohádku, která vás zavede do srdce indiánského světa a ukáže, že dobrý člověk nezmizí ani po smrti, ale stává se nejjasnější hvězdou na nebi. Vítejte v příběhu Pasákono cesta do nebe.
Pasákono cesta do nebe: kouzelná cesta na nebesa

Dlouho, dlouho před mnoha lety žil mocný indiánský náčelník jménem Pasákono. Tento moudrý a statečný muž vládl nad kmene mnoha indiánských kmenů, kteří obývali rozlehlé oblasti v severovýchodních částech dnešních Spojených států amerických.

Pasákono byl bližší nebesům, než ostatním lidem. Mnohokrát se podíval na oblohu a sny o tom, jak se zvedá a rozletí se do vzduchu, jej stále pronásledovaly. Jednoho dne, když seděl na břehu řeky a pozoroval otisky na břehu, zaznamenal podivnou vizi, kdy se varna vznesla nad vodou a vznášela se do vzduchu.

Její pohyby byly lehké a elegantní, jako by tančila v oblaku a následoval ji světelný paprsek, který ji vedl k nebi. Pasákono byl zcela ohromen a najednou se mu zdálo, že mu daný vysvětleni, jak tato věc funguje.

S těmito představami vedoucími ho k nebi, se Pasákono rozhodl, že se musí naučit letět. Proces se však zdál neskutečně složitý, vyžadoval schopnost sebrat zemskou vůli a orat s pevnou důsledností po větru.

Pasákono začal postupně rozvíjet své vnitřní schopnosti a pečlivě se připravoval na svou cestu. Po několika týdnech a měsících tréninku byl připraven na nejtajuplnější a nejtěžší úkol svého života.

Cesta k nebesům

Pasákono si stoupl na jeden z nejvyšších kopců v okolí, stál na útesu a kontroloval své vnitřní a mentální schopnosti. Po několika hlubokých nádeších, které ho naplnily energií, se prudce odrazil od země a vznášel se do vzduchu.

Vzduch se zdál svěží a mírný, jako by byl vysát z nebe a hnán k zemi. Pasákono mohl cítit svůj životní dech pulsující v jeho žilách, zatímco jeho mysl byla naplněna radostí a světlem.

Cestou do nebe míjel ptáky a mraky, kam se na obyčejnou chvíli nepodívají ani největší piloti na zemi. Po několika hodinách dobrého letu dorazil na nebesa, kde ho uvítalo království nebes a oslnivé světlo.

Pasákono si užíval svůj pobyt v nebi, kde byl poznamenaný řízený světlem a září. Po několika dnech se ale chtěl vrátit zpět do svého kmene, aby mohl použít své nově získané schopnosti k použití pro votem, což setkání se zemí a nebe znamenalo.

Pasákono se nakonec vrátil zpět na svět a učil své lidí, jak volat větru a létat do nebe. Jeho schopnosti se pomalu šířily po celé zemi a staly se z nich zdroj radosti a úlevy ze stresu pro mnoho indiánských kmenů.

Legendy o Pasákono cestě do nebe přežívají v tradičním příběhu, který se předává z generace na generaci. Do dnešního dne zmínky o tomto magickém příběhu zůstávají v myslich a srdcích lidí, což je důkaz o tom, jak mocnou silou může být myšlenka o něčem výjimečném a příběh lišící se od ostatních.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh se odehrává v dávných časech a vypráví o indiánském náčelníkovi jménem Pasákono. Ten toužil létat a chtěl se do tohoto umění naučit. Trénoval své fyzické i mentální schopnosti, aby mohl letět. Po mnoha měsících tréninku se mu podařilo vzlétnout do vzduchu a dorazil až na nebesa, kde se setkal s královstvím nebes.

Pasákono se naučil nové schopnosti a poté se vrátil na zem, aby mohl použít své nové dovednosti k prospěchu svého kmene. Jeho zkušenosti se šířily a další indiánské kmeny se od něj učily, jak létat a volat větru.

Tento příběh ukazuje, že pokud opravdu toužíme po něčem a pečlivě na tom pracujeme, můžeme dosáhnout svých cílů. Také zdůrazňuje důležitost sdílení získaných zkušeností a schopností s ostatními, aby se vše co jsme se naučili mohlo stát prospěšným pro celou komunitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka