Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí Uši Císaře: Jak se Měnila Krása

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna princezna, která toužila po pravé lásce a kráse. V jejím království byl císař, jenž se pyšnil neobyčejnou krásou. Avšak jedné noci ho navštívila víla, která mu udělila kletbu a způsobila, že ztratil svou krásu. A tak začal být nazýván Kozí Uši Císařem. V této pohádce se dozvíte, jak se Kozí Uši změnila krása a jakou roli v tom hrála láska a přátelství. Připojte se k nám na této magické cestě plné naděje a zázraku. Vítejte v příběhu Kozí Uši Císaře: Jak se Měnila Krása.

Kozí Uši Císaře: Jak se Měnila Krása

Úvodní nadpis – O původu příběhu

V dávných časech žil císař, jehož jméno zůstalo v zapomnění, ale všichni si pamatují jeho zvláštnost. Měl totiž na hlavě kozí uši, o čemž věděl jen málokdo. Snažil se to tajit a zatajoval to před světem, ale jednoho dne se to někdo dozvěděl a císař byl vydán napospas posměchu a kritice.

Krása jako hlavní téma děje

Císař se rozhodl, že musí něco udělat pro to, aby přestal být posmíván a aby znovu získal zpět svou krásu. Proto se rozhodl vydat na cestu za čarodějem, který mu mohl pomoci. Cesta byla dlouhá a plná překážek, ale nakonec dorazil k čarodějovi.

Čaroděj se císaře zeptal, čeho se nejvíce bojí. Císař mu odpověděl, že se bojí, aby nebyl brán za někoho, kdo nevypadá dobře. Čaroděj císařovi poradil, aby neustále nosil s sebou zrcadlo a díval se do něj. Pokud by viděl někoho, kdo na něj ukazuje prstem a směje se mu, měl by se podívat do zrcadla a říct si sám sobě, že je krásný tak, jaký je. Tím se podle čaroděje zbaví svého strachu.

Císař se vrátil z cesty a začal nosit zrcadlo stále s sebou. Nakonec se mu podařilo přestat se bát reakcí lidí a začal se cítit více sebevědomě. Pomalu ale jistě přestal být závislý na tom, co si o něm ostatní myslí. A protože se cítil líp, začalo se mu na tváři objevovat něco jako záře. Jeho krása postupně začala být viditelná, i když měl na hlavě kozí uši.

Závěrečný nadpis – Morální ponaučení

Poučení z tohoto příběhu je, že krása není všechno a že se nemusíte bát toho, co si ostatní myslí. Pokud se budete cítit dobře ve své kůži, budete krásní. Důležité je být sebevědomý a mít v sobě víru, že jste v pořádku tak, jaký jste. Pokud budete sledovat své srdce a nebudete se omezovat tím, co si o vás myslí druzí, budete najednou vidět, jak se zvýší vaše sebevědomí a vaše krása. Věřte v sebe, milujte se takoví, jací jste, a nechte druhé přemýšlet o tom, co si vy o sobě myslíte.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce „Kozí Uši Císaře: Jak se Měnila Krása“ se dozvídáme o císaři, který měl kozí uši a chtěl se zbavit posměchu a kritiky, které na něj lidé házeli. Vypravil se na cestu za čarodějem, který mu poradil, aby neustále nosil sebou zrcadlo a díval se do něj. Pokud by viděl někoho, kdo se mu směje, měl by se podívat do zrcadla a říct si sám sobě, že je krásný tak, jaký je. Císař se vrátil z cesty a začal nosit zrcadlo stále s sebou. Podařilo se mu přestat se bát reakcí lidí a cítit se více sebevědomě. A protože se cítil líp, začala se mu na tváři objevovat něco jako záře. Jeho krása postupně začala být viditelná, i když měl na hlavě kozí uši. Poučení z této pohádky je, aby se člověk necítil omezen tím, co si ostatní myslí, a aby se soustředil na to, jak se cítí sám se sebou. Pokud se budeme cítit dobře ve své kůži, budeme krásní a sebevědomí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka