Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh řezačova šestého bratra

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedenáctičlenná rodina řeznického mistra. Sedm synů následovalo otcovy kroky a učili se řemeslu, zatímco jedna dcera pomáhala matce v kuchyni. Ale jeden ze synů tajil v srdci velké tajemství – toužil po zpěvu a hudbě. Tento syn se stal hlavní postavou fantastického příběhu, který se nazývá „Příběh řezačova šestého bratra“.
H2: Příběh řezačova šestého bratra – Kdo byl řezačův šestý bratr?
Mnoho lidí znají pohádky o princeznách a princích, kouzelných bytostech a neuvěřitelných dobrodružstvích. Ale málokdo slyšel o řezačově šestém bratru. Tito bratři se stali slavnými díky své odvaze a inteligenci, ale řezačův šestý bratr byl zvláštní. Vypadá jako obyčejný člověk, ale skrývá v sobě něco mocného.

H3: Narození řezačova šestého bratra – Neobvyklý chlapec
Když se řezačův šestý bratr narodil, byl to neobvyklý chlapec. Měl malé zlaté oči, které se leskly jako diamanty, a šedou kůži. Ostatní bratři si mysleli, že není tak silný jako oni, ale mýlili se. Jeho síla spočívala v jeho inteligenci a jeho schopnosti pracovat s kovy.

H3: Řezačův šestý bratr a dřevorubec – Kamarádi navzdory rozdílnosti
Jednoho dne se řezačův šestý bratr setkal s dřevorubcem. Na první pohled se zdálo, že jsou si navzájem úplně cizí – řezačův šestý bratr byl kovář, zatímco dřevorubec pracoval s dřevem. Ale brzy zjistili, že mají mnoho společného. Oba chtěli udělat svět lepším místem pro ostatní.

H3: Soběstačná vesnice – Řezačův šestý bratrova vize
Řezačův šestý bratr se rozhodl, že chce vytvořit vesnici, kde lidé budou soběstační a budou mít výrobu, která jim bude umožňovat žít bez potřeby nakupování. Dřevorubec, který byl jeho přítelem, mu nabídl pomoc sestavit domy, zatímco řezačův šestý bratr začal vyrábět kovové nástroje.

H3: Pohádkový les – První překážka
Řezačův šestý bratr a dřevorubec se rozhodli, že chtějí postavit vesnici v pohádkovém lese. Ale když začali kupovat pozemky, zjistili, že les je chráněn kouzelníkem. Kouzelník souhlasil, že oba muži mohou pracovat v lese, ale nikdy by jim nedovolil, aby zde stavěli vesnici.

H3: Kouzelníkova výzva – Zápas s neuvěřitelným kouzelníkem
Řezačův šestý bratr a dřevorubec se rozhodli uspořádat zápas s kouzelníkem. Když dorazili k jeho hradu, kouzelník jim řekl, že pokud dokáží rozluštit jeho hádanku, bude jim dovoleno žít v lese a postavit zde svou vesnici. Brzy se ukázalo, že řezačův šestý bratr byl skutečně velmi chytrý. Rozluštil hádanku a získal svolení k stavbě vesnice.

H3: Nová vesnice – Řezačův šestý bratrův sen
Řezačův šestý bratr a dřevorubec začali stavět vesnici. Nebyl to snadný úkol, ale bratrům se podařilo postavit domy, kovárnu a dílny. Řezačův šestý bratr se stal vůdcem vesnice a založil zde řemeslnickou školu, kde vyučoval, jak pracovat s kovem. Z vesnice se stalo ideální místo pro řemeslníky a kováře z celé země.

H2: Závěr – Řezačův šestý bratr dnes
Řezačův šestý bratr se stal legendou a dodnes je připomínán jako jeden z nejlepších kovářů v historii. Jeho vesnice se stala centrem řemesla a kovářství a byla navštěvována i zahraničními turisty. Z řezačova šestého bratra se stal vzor a inspirace pro všechny řemeslníky a vynálezce.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o řezačově šestém bratru nám přináší důležité ponaučení. Bratr byl zvláštní tím, že se v něm skrývala jeho inteligence a schopnosti pracovat s kovy, což ho nakonec přivedlo k tomu, že se stal jedním z nejlepších kovářů v historii. Důležitá věc, kterou se naučíme, je, že každý z nás má nějaký talent a schopnosti, na které bychom se měli zaměřit a rozvíjet je. Další ponaučení je, že spolupráce a setkání s lidmi s odlišnými zkušenostmi a zájmy může být velmi inspirativní a může nás posunout dopředu v našich cílech. Napokon, řezačův šestý bratr se stal vzorem a inspirací pro všechny, kteří touží po úspěchu v řemesle nebo vynálezech a ukazuje nám, že s tvrdou prací, odhodláním a chytrostí lze dosáhnout cíle, a to i za těžkých podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka