Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malý Ídovy květy

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bystrouška, tomuto příběhu, který sledovala po tisíc let, se říká Malý Ídovy květy. Rozkvétají pouze jednou za rok a z nich vyrůstají nejkrásnější květiny v celém království. Jejich název je inspirovaný blahodárnými účinky na zdraví a duševní pohodu lidí. V této pohádce se setkáte se zloduchem a hrdinou, kteří budou bojovat o moc této neuvěřitelné květiny.
H2: Malý Ídovy květy – pohádkový příběh plný magie
H3: Jak Malý Ídovy květy získaly své kouzlo

Dlouho, dávno na západě Čech se odehrával příběh o malých květinách, které rostly v kouzelném lese. Tyto květiny byly tak malé, že jim lidé ani nepřikládali velkou váhu. A tak by si nikdy nikdo nepomyslel, že tyto květy mohou mít své kouzlo. Tyto květiny se jmenovaly Malý Ídovy květy a měly za úkol chránit les a jeho obyvatele.

H2: Malý Ídovy květy a záchrana lesa
H3: Odvaha malého skřítka Adama

Jednoho dne se stalo něco, co všechny obyvatele lesa zasáhlo až do hloubi duše. Les byl ohrožen. Byla tu totiž velká těžební společnost, která chtěla les zničit, aby z něj získala dřevo. Malý Ídovy květy věděly, že právě teď musí ukázat své kouzlo a zachránit les a jeho obyvatele. Bojovaly proti těžební společnosti a snažily se, aby les zůstal zachován. Nic však nepomáhalo. Těžební společnost byla mocná a lstivá. Malý Ídovy květy byly zoufalé a nevěděly, co s tím.

Jenže v tu chvíli se na scéně objevil malý skřítek Adam. Byl maličký, ale odvážný. Rozhodl se pomoci Malým Ídovým květům a snažil se najít způsob, jak zastavit těžební společnost. Právě on nakonec objevil, jak Malým Ídovým květům pomoci. Je totiž známo, že skřítci dokáží zázraky.

H2: Malý Ídovy květy a kouzelný les
H3: Skřítek Adam a jeho úžasný plán

Skřítek Adam se rozhodl, že použije svůj kouzelný prsten a promění se v bobra. Bavil se jazykem, ale nakonec mu jako skřítkovi moc neseděl a tak se proměnil v bobra a začal stavět přehradu. Byla to přehrada úžasná, tak velká a hladká, že si těžební společnost nemohla dovolit ji zničit. Malé Ídovy květy pochopily, co Adam chtěl dosáhnout a začaly na přehradu prorůstat. Čím více byly Malé Ídovy květy na přehradě, tím více se zvětšovala a kouzlo většovala.

A tak se stalo, že samotný les se proměnil v kouzelný les a Malé Ídovy květy získaly svůj skutečný kouzelný les. Už nikdy už nebyly neviditelné a po jejich předmětech chodilo spousta lidí. Tento les byl speciální a tak se lidé museli řídit návštěvními řády, protože kdyby se porušily, les by ztratil své kouzlo.

H2: Malý Ídovy květy a lesní kouzla
H3: Když Malé Ídovy květy proměnily zlou čarodějnici

Malé Ídovy květy věděly, že se musí ochránit před zlými silami, jako jsou čarodějnice. V jednom roce přišla zlá čarodějnice, která chtěla Malé Ídovy květy zničit a získat si tak jejich kouzlo. Malé Ídovy květy byly v ohrožení, ale rozhodly se, že se nevzdají a budou se bránit.

Jedna květina se rozhodla, že musí za čarodějnicí a přesvědčit ji, aby se vzdala svého zlého záměru. Květina ujela obrovskou vzdálenost a nakonec dorazila k té správné čarodějnici. Ta se divila, proč se malá květina stala tak odvážnou a poslala ji zpět. Květina ale nebyla typem, který by se rychle vzdal. Nakonec se jí podařilo čarodějnici přesvědčit, aby se vzdala svých plánů a odešla z lesa. Malé Ídovy květy si tak zachovaly své kouzlo a žily spokojeně dál.

H2: Malý Ídovy květy a učení pro další generaci
H3: Co se stane, když se lidé neřídí návštěvními řády

Malé Ídovy květy byly velmi šťastné, že zachránily svůj les. Více se však zajímaly o to, aby les byl chráněn i pro následující generace. Proto daly dohromady návštěvní řády a naučily se je komunikovat lidem, kteří chtějí jejich les navštívit. Všem vysvětlily, že musí dodržovat pravidla a respektovat kouzlo lesa.

Bohužel se stalo, že někteří lidé nebyli dostatečně opatrní a porušili návštěvní řády. Začali si kousat listy, lámali větve a dokonce i některé Malé Ídovy květy přitom zničili. Malé Ídovy květy byly velmi smutné a byly úplně tiché. Věděly, že to, co se stalo, se nemělo stát.

Naštěstí se včas objevil další skřítek, který se rozhodl konat. Učil lidi, jak se chovat v lesích a naučil je, jak chránit Malé Ídovy květy a jejich kouzlo. A tak byl les a kouzlo zachováno, aby si ho pro budoucí generace užily.

Tohle je příběh o Malých Ídových květech, kouzelném lese a naději, kterou šířila pro všechny generace. A pokud se vydáte do lesa a zastavíte se a posloucháte, možná uslyšíte květiny, jak spolu mluví a plánují, jak být kouzelné i pro vás.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Malých Ídových květů vypráví o květinách, které rostly v lesě a chránily ho svým kouzlem. Když byl les ohrožen těžbou, Malé Ídovy květy se rozhodly zachránit ho a bojovat proti těžební společnosti. Pomocí skřítka Adama vytvořily přehradu a zachránily les. Malé Ídovy květy věděly, že se musí ochránit i před čarodějnicemi, které chtěly jejich kouzlo získat. Nakonec se jim podařilo čarodějnici přesvědčit a zachránit své kouzlo. Malé Ídovy květy si také daly dohromady návštěvní řády a naučily se je komunikovat lidem, kteří chtějí jejich les navštívit, aby i budoucí generace mohly užívat jeho kouzlo. Pokud se ale lidé nebudou řídit návštěvními řády a budou les ničit, Malé Ídovy květy přijdou o své kouzlo. Příběh připomíná, jak je důležité chránit a respektovat přírodu a naučit se s ní řádně zacházet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka