Krátké české pohádky před spaním pro děti

Smrtka Bree a zázrak v lesích (Death Bree and the Miracle in the Woods)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za devatero horami a devatero řekami, v malebné české vesničce, ve které vládl strach z temných lesů. Nikdo se neodvážil jít za houby nebo se procházet po soumračných stezkách, protože se povídalo, že tam sídlí Smrtka Bree – královna lesů, která všechny návštěvníky potkává se svými ostny. Jednoho dne se však stalo něco neuvěřitelného – dosud nepředstavitelného! Přišlo zázrak a Smrtka Bree musela čelit nevídané výzvě. O tomto příběhu pojednává naše pohádka Smrtka Bree a zázrak v lesích.
H2: Smrtka Bree a zázrak v lesích (Death Bree and the Miracle in the Woods)

H3: Introduction (Úvod)

Dávno, dávno, v jednom rozlehlém lese žila spousta zvířat. V lese se dařilo a vládla tam spokojenost. Nikdo nečekal, že by se něco mohlo pokazit.

Jenže jednoho dne se všechno změnilo. Do lesa přišla Smrtka Bree a začala si zvířátka brát jedno za druhým. Zvířátka byla z toho velmi smutná a nevěděla si rady, co s tím dělat. Přemýšlela, jak by mohla Smrtku Bree zastavit a zachránit sebe a své další kamarády.

H3: Smrtka Bree (Death Bree)

Smrtka Bree byla velmi krásná žena, ale měla jednu velkou vadu. Byla velmi zlá a neúprosná. Milovala si brát životy malým zvířátkům, protože si myslela, že tak bude mít větší moc a kontrolu nad lesními tvory.

Když se Smrtka Bree usadila v lese, začalo se tam dít něco zvláštního. Všechny stromy začaly pomalu umírat a zvířátka se skrývala hlouběji v lese, aby se nedostala do Smrtčiných rukou.

H3: Marge the Mole (Krtek Marge)

Jednoho dne se Krtek Marge rozhodl, že se postaví proti Smrtce Bree a snažit se zachránit své přátele. Krtek Marge měl v plánu najít magické kouzlo, které by zastavilo Smrtku Bree.

Po několika dnech putování lesem Krtek Marge narazil na velkého, moudrého draka jménem Feofar. Drak Feofar byl ochoten pomoct Krtečkovi v jeho boji proti Smrtce Bree. Drak Feofar mu řekl, že věděl o místě, kde může najít kouzlo, které by zachránilo les.

H3: The Miracle Flower (Květ zázraku)

Drak Feofar ukázal Krtek Marge, kde růstl Květ zázraku, o kterém se říkalo, že má moc vracet život. Řekl mu, že aby mohl růst, musí ho zalévat kapek své krve.

Krtek Marge se rozhodl tento květ najít a zalévat ho každý den svou krví. Krtek Marge měl velikou odvahu a šel do nebezpečí, aby zachránil své přátele.

H3: Vítězství nad Smrtkou Bree (Victory over Death Bree)

Po několika týdnech zalévání květu Krtek Marge viděl, jak se les začal uzdravovat. Stromy začaly růst a zvířátka se zase vrátila do lesa. Nicméně Smrtka Bree nebyla spokojená s tím, co Krtek Marge udělal, a rozhodla se ho zabít.

Když Smrtka Bree dorazila do lesa, Krtek Marge ji čekal. Smrtka Bree byla překvapená Krtekovou odvahou a zároveň vzteklá, že se jej někdo odvážil vystoupit proti ní. Nakonec však byla Smrtka Bree Krtekem Marge poražena a zvířátka se znovu mohla těšit ze svého krásného lesa.

H3: Závěr (Conclusion)

Krtek Marge se stal hrdinou celého lesa tím, že si troufnul postavit se proti Smrtce Bree a zachránit les. Svému příkladu následovaly další zvířátka, aby ochránili svůj domov před všemi zlosyny. A tak se les stal skutečně magickým místem plným odvahy, síly a krásy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento pohádkový příběh nás učí, že je důležité bojovat za to, co je nám drahé a chránit naše domovy. Pokud budeme mít odvahu čelit zlu a snažit se najít řešení problémů, dokážeme dosáhnout změny a učinit svět lepším místem. Také se nás učí důležitosti spolupráce a podpory ostatních, když bojujeme proti nepřátelům. Nakonec nás story ukazuje, jak moc mohou být naše odvaha a síla vítězné, pokud sobě obětujeme tolik, kolik bylo zapotřebí, aby zvítězili Krtek Marge a jeho přátelé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka