Krátké české pohádky před spaním pro děti

Holub a vrána

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, jednou za krásných letních dnů, žil v hlubokých lesích našeho kraje malý Holub a vrána. Oba ptáci byli neobyčejně krásní, ale jejich pohledy se vždy střetávaly v lehké rivalitě. Všichni ostatní zvířata zvědavě pozorovala, co se mezi těmito dvěma ptačími konkurenty odehrává. A tak začala kouzelná pohádka o Holubovi a vráně, ve které se naučíme, že vítězství nemusí být vždy jen o dokonalosti nebo kráse, ale o srdci a dobrou nátuře.“
Holub a vrána: Pohádka o dvou krásných ptačících přátelích

Hlavní postavy: Holub a Vrána

H2: Milá přátelství nejkrásnějších ptáků na světě

Holub a Vrána byli nejlepšími přáteli na světě. Bydlili spolu na stromě na kraji lesa. Byli to dva nejkrásnější ptáci, jaké kdy kdo viděl. Holub měl pera bílá, jak sníh, a oči modré jako nebe. Vrána naopak měla černé peří a velké, lesklé oči, které snad dokázaly vidět až na konec světa. Oba ptáci byli šťastní ve svém společném hnízdě a trávili spolu každý den.

H3: Holubův dar Vráni

Jednoho dne si Holub přinesl něco pro svou přítelkyni Vránu. Byl to krásný lesklý kámen, na kterém se odráželo slunce. Vrána byla nadšená a přitiskla si kámen k hrudi. Holub se usmál, když viděl, jak moc ji jeho dárek potěšil. Vrána po něm prahnula očima, neboť Holub byl zámožné pták a Vrána byla prostá.

H3: Holubova příhoda

Jednoho dne si Holub sedl na větvi a rázem se stala nešťastná věc. Jeho křídla se zachytla v pletivu a pevně ho tam držela. Zoufale se snažil vytrhnout, ale marně. Vrána, když zaslechla jeho křik, se hned vydala na pomoc svému příteli. Když dorazila a viděla, co se stalo, nevěděla, co dělat. Dokázala se však rychle rozmyslet a pochopila, že je potřeba najít nějaký způsob, jak Holuba osvobodit. Po chvíli přemýšlení přiletěla s větvičkou. Pomalu se dostala k Holubovi a začala s ním pracovat. Díky větvičce se jí podařilo rozpletit závěsy pletiva a vysvobodit přítele.

H2: Zločin, který rozdělil přátele

Jednou se však ptáci zúčastnili něčeho, co změnilo jejich životy navždy. Okradli totiž školníkovo hnízdo a ukradli vejce. Vrána přemýšlela, zda je to dobrý nápad, ale Holub ji ujišťoval, že to nehraje roli. Podařilo se jim ukrást vejce a vzali ho s sebou do svého hnízda. Vrána se však během noci rozhodla, že by se vejce mělo vrátit, neboť to není správné. Holub se však k Vráně nehodlal přidat a odmítal vejce vrátit. To zapříčinilo velké napětí mezi přáteli a rozdělilo je na chvíli.

H3: Vánoční zázrak spojil přátele zpět

Blížily se Vánoce a Holub a Vrána se začali cítit osaměle. Rozhodli se tedy, že se musí udobřit a být zpět spolu. Vrána se rozhodla, že udělá velký vánoční dárek pro svého nejlepšího kamaráda. Vyrobila mu postel z měkkého chmýří a posypala ji třpytkami, aby byla oslnivá. Holub se zeptal, co má pro Vránu, ale nechtěl jí říct, než když bude hotový. Nakonec připravil pro Vránu narozeninovou skořápku plnou ptačích delikates. Jakmile si oba ptáci vyměnili dary, stali se opět nejlepšími přáteli.

H2: Závěr

A tak tu máme krásnou pohádku o dvou krásných ptácích, o Holubovi a Vráně, kteří si udrželi své přátelství, přestože se potkali s mnoha překážkami. Je to příběh o lásce, důvěře a pospolitosti, které jsou mocné jako život samotný. Pro Holuba a Vránu nic nebylo důležitější než jejich přátelství, a proto se dokázali překonat a najít cestu k sobě zpět. A tak si pamatujte, že neexistuje nic důležitějšího než láska a vzájemné přátelství.

Ponaučení z pohádky pro děti

Holub a Vrána jsou nejlepší kamarádi, kteří žijí spolu na stromě v lese. Jednoho dne přináší Holub Vráně lesklý kámen, který ji velmi potěší. Avšak jednoho dne se Holub uvězní v pletivu a Vrána mu pomáhá se osvobodit. Později se kamarádi rozešli kvůli krádeži vajec, ale po Vánocích se opět usmíří a stanou se nejlepšími přáteli. Pohádka ukazuje sílu lásky, důvěry a pospolitosti a připomíná, že pro přátelství je důležitější než cokoli jiného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka