Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jelen v bučině

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden kouzelný les s názvem Bučina, který se nacházel hluboko v srdci českého lesa. V jeho labyrintech zahlédnete tajemné bytosti a kouzelné stvoření. Avšak mezi těmito stvořeními byla jedna zvláštní bytost, jehož jméno bylo Jelen. Tento kouzelný jelen měl v sobě sílu a krásu, která dokázala okouzlit každého, kdo se k němu přiblížil. Ovšem to, co Jelen prožil v bučině, bylo mnohem víc, než si dokázal kdy představit.“
H2: Jelen v bučině – pohádka plná kouzel a dobrodružství

H3: Úvod do příběhu

Když se rozpráví o pohádkách, nejednou se vyskytuje nádherná zvířata, která člověka fascinují svou krásou a kouzlem. A právě takovým zvířetem byl i jelen v naší pohádce. Žil v hlubokých lesích uprostřed bučiny a svou neobyčejnou sílu a krásu si získal srdce mnoha zvířat. Všichni ho milovali a uctívali, všechny učil důležitým životním lekcím, aby se nedali zviklat lákavými sliby a nebezpečími, která je v lesích čekají. Zkrátka byl dokonalým vůdcem na celé stádo.

H3: Jelen a jeho přátelé

Jelen měl kolem sebe mnoho skvělých přátel, kteří ho rádi poslouchali a učili se od něj. Mezi nejbližšími patřila krásná srnka Sára, která se rozhodla, že mu bude věrně sloužit a chránit ho před nebezpečím, které číhá na každém kroku. Jelenovi důvěřovala natolik, že by za něj dala svůj život. Sára byla velmi statečné zvíře, ale její srdce bylo proměnlivé a tak věděla, že musí být opatrná, aby si nezasloužila hněv prastarých božstev. Proto se neodvážila ukazovat své city kdokoliv jiným, než jelenově.

Dalším kamarádem, který měl v Jelenovi velkou oporu, byl lišák Honzík. Ten byl sice známý svými lstivými triky a šibalstvím, ale když potřeboval pomoc, Jelen se ho neváhal ujmout a poradit mu. Honzík si uvědomil, že přestává být oním potrhlým lišákem, kterým kdysi byl, ale díky Jelenovi se stává chytřejším a zodpovědnějším zvířetem.

H3: O mocné zbrani lesa

Jelen v bučině nebyl jen běžným jelenem, kterého byste mohli najít na loukách a v lese. Byl to zvíře, které mělo výjimečné schopnosti a mocné zbraně, díky nimž byl schopen chránit sebe a své blízké před každým nebezpečím. Jeho kopyta byla tvrdá jako kámen a jeho parohy byly také tak tvrdé, že by se s nimi dalo rozdrtit klacek.

Jelen tuto zbraň chránil jako svůj největší poklad a věděl, že by ji neměl předat někomu, kdo by ji chtěl zneužít k získání moci a nadvlády nad ostatními. Sára a Honzík tuto zbraň obdivovali, ale respektovali jelenovo rozhodnutí a nikdy ji nechtěli ukrást. Věděli, že na světě jsou lidé, kteří by byli schopni za ni zabít.

H3: Nečekané nebezpečí

Jelen a jeho přátelé věděli, že lesy jsou plné nebezpečí a že se tu skrývají temné síly, které by rády ovládly celý kraj. Proto se snažili být stále obezřetní a nepodceňovat žádnou situaci. Jednoho dne se ale stalo něco neočekávaného – do lesa přišli lidé. Byli to lovci, kteří sem přišli za kořistí. Jelen a jeho přátelé se snažili skrýt, ale lovci je rychle našli.

Následovala nebezpečná honička, během které lovci stříleli po jelenovi. Sára a Honzík se snažili Jelena chránit, ale nebyli dost silní na to, aby se postavili celému lovcův oddílu. Když už to vypadalo, že Jelen musí padnout, a je zraněný….v tom…se stalo něco neobyčejného.

H3: Zachránce v nouzi

Najednou se objevil velký vlk, který zachránil Jelena a jeho přátele. Lovci se ho snažili střelit, ale vlk se jim všem postavil a zasáhl do jejich řad s neuvěřitelnou silou a zuřivostí. Lovci se rychle stáhli a nikomu se už nechtělo jít proti němu. Vlk se obrátil k Jelenovi a okamžitě s ním navázal přátelství. Jelen pocítil, že tohle zvíře je jeho rovnocenný partner a spolubojovník v každé situaci.

H3: Vlk a jeho moudrost

Od té chvíle se Jelen stal nejen vůdcem svého stáda, ale i velitelem celého lesního společenství. S vlkem mu bylo dáno mnohem víc síly a moci než kdy dřív a Jelen i jeho přátelé se cítili v bezpečí před každým nebezpečím. Vlk měl totiž kromě své síly také neuvěřitelnou moudrost a schopnost vidět do budoucna. Jelen a jeho kamarádi se tak od něj mohli mnoho naučit o tom, jak nejlépe chránit důležité věci a lidi v jejich okolí.

H2: Závěr

Z pohádky o Jelenovi v bučině můžeme vyčíst mnoho důležitých věcí, jako je důvěra v přátelství, statečnost v boji s nebezpečím a láska k přírodě. Jelen a jeho přátelé nám ukazují, že jen díky spolupráci a věrnosti se můžeme postavit proti všem nebezpečím, která nás v životě čekají. A vlk nás učí, že kromě síly máme také potřebu moudrosti a prozíravosti v rozhodování o věcech, které nás nutí přemýšlet o budoucnosti. Takže se nebojme projevit náš skutečný potenciál a buďme silní jako jelen,stateční jako lišák a moudří jako vlk.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Jelenovi v bučině nás učí mnoha důležitým věcem. Jelen a jeho přátelé nás ukazují, že jen díky spolupráci a věrnosti se můžeme postavit proti všem nebezpečím, která nás v životě čekají. Vlk zase nás učí, že kromě síly máme také potřebu moudrosti a prozíravosti v rozhodování o věcech, které nás nutí přemýšlet o budoucnosti. Důležité jsou také hodnoty jako je důvěra v přátelství, statečnost v boji s nebezpečím a láska k přírodě. Jelen měl kolem sebe mnoho skvělých přátel, jako byla srnka Sára a lišák Honzík, kteří mu pomáhali v nejtěžších chvílích. Pokud se nebojíme projevit náš skutečný potenciál a budeme silní jako jelen, stateční jako lišák a moudří jako vlk, můžeme překonat všechny překážky naší cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka