Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka anna a elsa

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná země, kde se odehrávaly neuvěřitelné příběhy. Mezi těmito příběhy byl jeden, který byl v mnoha srdcích milován. To byl příběh o dvou sestrách, Pohádka Anně a Elše. Tyto sestry byly tak rozdílné, ale zároveň tak blízké. Jedna z nich byla silná a nezávislá, zatímco druhá byla plachá a laskavá. Ale jedna věc, kterou měly společnou, byla láska k sobě navzájem. Toto je příběh o jejich neuvěřitelných dobrodružstvích v kouzelné zemi.

H2: Pohádka Anna a Elsa: Když se sny stávají skutečností

H3: Anna a Elsa – sestry, které byly odděleny od sebe brzy po narození

Před mnoha lety se narodily v království Arendelle dvě dívky, Anna a Elsa. Byly to sestry, které se bezpodmínečně milovaly, jako jen to sestry umí. Nicméně, věci se změnily poté, co Elsa odhalila svou vynikající magickou sílu, schopnost ovládat led a sníh. Anna se jí snažila přijít na chuť, ale Elsa se bála způsobit smrtelné zranění své sestře, takže se rozhodla ukryt svou magii. Ukryla své emoce a odcizila se od okolního světa i od své sestry.

H3: Dům s mnoha tajemstvími

Když už se zdálo, že mezi sestrami není cesty zpět, zemřeli jejich rodiče. Anna musela být silná a vést Arendelle v době smutku, ale ve skrytu duše toužila po zpětném získání milované sestry. Vydala se tedy prozkoumat svůj domov a doufala, že najde Elsa, aby obnovila své dlouholeté vztahy. Poté co Anna prozkoumala každý kout domu, objevila tajné schodiště, které vedlo do Elsa’s tajné komnaty.

H3: Odhalení tajemství a setkání s Elsa

Když Anna dorazila do tajné místnosti, pocítila podivnou energii, která zde vládla. V dálce spatřila postavu, která oblečena v bílém stála u okenice. Byla to Elsa. Anna přistoupila k ní a pokusila se zapůsobit na svou sestru, aby ji odhalila, co skrývá. Ale Elsa byla stále zdrženlivá achovala se za zeď ledových brzd.

Poté se objevila kouzelnická sila, která strhla sestry ven do vnitřního zamrzlého lesa. Tam zjistily, že mohutný sněhový muž Olaf, který byl stvořen Elsou, si myslí, že je sjezdová dráha pro skoky! Olaf začal natěšeně skákat a Anna a Elsa se daly na pronásledování. Během tohoto dobrodružství se sestry začaly otevírat a navzájem projevovat něhu, kterou kdysi měly. Nakonec najely na Aranda, zemi zaslíbenou ledem a sněhem, kde Elsa mohla být svou pravou jedinečnou sebou.

H3: Zázrak

Sestry se rozhodly vrátit zpět do Arendelle, kde na ně čekal hrůzostrašný zimní sněhový déšť. Elsa si uvědomila, že již nemůže skrývat svou magickou sílu a tak se rozhodla napravit vše špatné, co se do té doby stalo. Roztvořila jasnou duhou a donutila zimu odejít. Arendelle bylo zachráněno, a Anna a Elsa společně vládly království.

H2: Zvrat událostí

H3: Zlé není vždy zlé

Poté se však objevil princ Hans, který se stal velmi blízkým Anniným přátelství. Díky svým lstivým způsobům, si zamiloval Frederiku a napadl sestry. V jejich boji, Elsa opět použila svou sílu a ledovou nadvládu až do té míry, že způsobila trhlinu v ledovém paláci. Omylem zasáhla Anninu srdcovou dutinu a musela ji okamžitě zachránit. V té chvíli se sestry vrátily ke svému původnímu společného životu a Elsa už nebyla sama.

H3: Žijí šťastně až do smrti

Po všech nástrahách, Anna a Elsa se nakonec dobře bavily a trávili čas společně. Elsa už nebyla tak uzavřená a Anna už mnohokrát projevila svou lásku k sestře. Nikdo už nebyl sám a nikdo už nebyl zapomněn. Do Arendelle se opět vrátili slunce a sem tam padnul pomalu bílý sníh. Sestry žily šťastně a společně až do smrti, vydávajíce dobrodružství a naději pro všechny.

Ponaučení z Pohádka anna a elsa

Pohádka Anna a Elsa nám ukazuje, že rodinné vztahy jsou velmi důležité a že nás přátelství může překvapit. Elsa se bála své magické síly a ukryla ji, což vedlo k tomu, že se od sestry Anna kompletně odstřihla. Anna však nepřestala hledat možnost obnovit vztah s Elsou a nakonec ji našla v tajné místnosti. Během dobrodružství v zamrzlém lese se sestry naučily navzájem si důvěřovat.

Dále se nás pohádka snaží naučit, že není vždycky vše, jak se na první pohled zdá. Princ Hans, kterého si Anna zamilovala, se ukázal jako lstivý a napadl sestry. Naopak sestry si vytvořily přátelství s postavou, kterou si většina lidí myslela, že je zlá – Olafem.

Na závěr se nám pohádka snaží ukázat, že láska a rodinné vztahy jsou důležité a že všechno se může spravit. Anna a Elsa se překonaly a vrátily se ke společnému životu. Nakonec žily šťastně a společně až do smrti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka