Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatý Prsten od Andvare

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Zlatý Prsten od Andvare je pohádkový příběh plný záhad a tajemství. Slyšíme o něm už od starých kmenů severských a germánských, ale také u slovanských národů, kde vyprávění o prstenu nadále žije v lidové tradici. Povídání o Andvarim, trpaslíkovi, který vytvořil zlatý prsten s magickými schopnostmi, je zcela fascinující a plné dobrodružného napětí. Jak se Andvarimu podaří prsten chránit před lidmi, kteří touží po jeho moci? A co se stane s tím, kdo se ho konečně zmocní? Čtěte dál a nechte se unést do tajemného světa Zlatého Prstenu od Andvare.
H2: Zlatý Prsten od Andvare – pohádka z českého folklóru
H3: Úvod k pohádce o Zlatém Prstenu od Andvare

V českém folklóru máme mnoho pohádek, které nám zprostředkovávají různé morální ponaučení a ukazují nám, jak se správně chovat v nejrůznějších situacích. Jednou z těchto pohádek je i pohádka o Zlatém Prstenu od Andvare, která nás učí, že chamtivost a sobectví nevedou ke štěstí, ale naopak k neštěstí.

H2: Pohádka o Zlatém Prstenu od Andvare
H3: Jak se dozvědět o Zlatém Prstenu

Bylo jednou jedno království, kde žil král s královnou a jejich synem. Syn se jmenoval Václav a byl velmi statečný a odvážný. Jednoho dne se dozvěděl, že existuje Zlatý Prsten od Andvare, který má magickou sílu. Spolu se svými kamarády se rozhodl, že se o Zlatém Prstenu dozví více.

H2: Hledání Zlatého Prstenu
H3: Cesta ke skalám

Po několika dnech hledání se skupina dozvěděla, že Zlatý Prsten od Andvare má být schován na vrcholu jedné skalní věže. Šli tedy na cestu ke skalám, ale cesta byla velmi nebezpečná. Museli překonat mnoho překážek a bojovat s draky, kteří se jim snažili zabránit v cestě.

H2: Nález Zlatého Prstenu
H3: Andvarovy klenoty

Když se konečně dostali na vrchol věže, našli tam Andvarovy klenoty, do kterých byl Zlatý Prsten od Andvare zasazen. Václav se pokusil vzít klenoty, ale Andvar se mu bránil. Václav se tedy rozhodl, že Andvarovy klenoty ukradne, i když mu to bude stát život.

H2: Prokletí Zlatého Prstenu
H3: Vydírání krále

Po návratu do království Václav zjistil, že Zlatý Prsten od Andvare je zatížen prokletím. Každý, kdo ho nosil, se stával chamtivým a sobeckým. Václav se však rozhodl riskovat a prsten si oblékl. Postupem času se začal chovat podobně jako ti, kteří prsten nosili dříve.

Královna zpozorovala Václavův podivný a nezvyklý způsob chování a po několika dnech se jí Václav svěřil až poté, co mu královna řekla, že ho miluje, tak jí Václav prozradil, že prsten je prokletý. Královna se rozhodla prsten vydat.

Václav si však uvědomil, že pokud přijde o Zlatý Prsten od Andvare, přijde i o magickou sílu. Rozhodl se tedy královnu vydírat a řekl, že pokud mu bude prsten odebrán, království bude zničeno.

H2: Zlatý Prsten od Andvare se vrátí domů
H3: Život v míru a harmonii

Královna tedy Václava přemluvila a přesvědčila ho, že sobectví a chamtivost nevedou ke štěstí a že prsten musí být vrácen zpět tam, kde patří. Václav tedy přistoupil, aby prsten opět vrátil Andvarovi.

Když se prsten vrátil Andvarovi, království se vrátilo zpět do míru a harmonie. Václav si uvědomil, že jeho sobecké chování bylo špatné a rozhodl se, že se bude více snažit, aby byl dobrým králem.

H2: Závěr pohádky o Zlatém Prstenu od Andvare
H3: Ponaučení pro nás všechny

Pohádka o Zlatém Prstenu od Andvare nás učí, že chamtivost a sobectví nevedou ke štěstí, ale naopak k neštěstí. Pokud chceme být šťastní a spokojení, musíme se snažit být dobrými a laskavými lidmi. A pokud se nám někdy nedaří, musíme přemýšlet o tom, jak můžeme zlepšit své chování a jednat tak, aby byli spokojeni nejen my sami, ale i lidé kolem nás.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Zlatý Prsten od Andvare z českého folklóru nás učí, že chamtivost a sobectví vedou k neštěstí. Hlavní postava, Václav, hledá magický Zlatý Prsten, který má být schován na vrcholu skalní věže. Po náročné cestě jej najde, ale zjistí, že prsten je prokletý a způsobuje chamtivost a sobeckost. Přesto se rozhodne prsten si obléknout, ale brzy se stává stejně sobecký jako ti, kteří ho dříve nosili. Královna ho přemluví, aby prsten vrátil Andvarovi, a Václav si uvědomí, že jeho sobecké chování bylo špatné. Pohádka nás učí, že musíme se snažit být dobrými a laskavými lidmi a že nejlepší cesta ke štěstí je v míru a harmonii s ostatními lidmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka