Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatý prsten Andvarova (Andvare’s Golden Ring)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Někde v dávných dobách existovala kouzelná říše, kde se uskutečňovala chvíle neskutečného kouzla a zázraků. V jednom z těchto krajin žil kouzelník Andvar, který vlastnil něco velmi cenného – zlatý prsten Andvarova. Tento prsten byl tak mocný, že dokázal splnit jakýkoli sen a přání, ale jeho sílu si mnoho lidí přálo ukořistit. Tak začala legenda o Zlatém prstenu Andvarova, plná neuvěřitelných příhod a tajemství, která byla předávána z generace na generaci.
H2: Příběh Zlatého prstenu Andvarova
H3: Úvod

Dávno, dávno v říši bohů a božstev se odehrála příhoda o Zlatém prstenu Andvarova. Tento prsten byl vyroben zlým trpaslíkem Andvarem, který si jej nechal pro sebe jako symbol své moci a bohatství. V tomto příběhu se dozvíte, jaký byl osud tohoto klenotu, který přinášel do života lidí nevysvětlitelnou smůlu.

H3: Andvare, zlý trpaslík

Andvare byl jedním z nejzkušenějších i nejnenáviděnějších trpaslíků v říši bohů. Byl známý svými schopnostmi v kovářství a vytvářel naprosto dokonalé šperky a zbraně, které byly pro mnohé národy velmi cenné.

Ale nebyl zdaleka šlechetným tvorem. Svou kovářskou práci často využíval k tomu, aby se stal bohatým a mocným. A také si rád hromadil poklady, jako byl právě Zlatý prsten.

H3: Podvod kontra kletba
Jednoho dne se Andvareho někdo pokusil oklamat. Byl to Loki, jeden z ásů a rozhodl se nechat Andvareho usadit pěkný podvod. Namluvil Andvarovi, že jeho prsten není tak důležitý, jak si myslel, a že by mohl být další z řady jiných šperků.

Andvare však Lokiho prázdné řeči neposlouchal a v naději, že získá svůj prsten zpět, Lokiho varování ignoroval. Loki trval na tom, že pokud Andvare prsten neukryje před nebezpečím, stane se z něj kletba a přinese smůlu lidem, kteří ho používají.

Andvare byl ochoten se s tímto rizikem vyrovnat, ale nebyl schopen odmítnout Lokiho nabídku, která zněla následovně: „Jestliže do konce týdne nebude prsten ukryt, Andvari, bude muset zemřít.“

H3: Zlatý prsten Andvarova – neštěstí pro jeho nositele

Andvare si uvědomil, že se stal obětí podvodu, ale bohužel bylo již příliš pozdě. Záběry na Kamenném kopci, kde údajně prsten ukryl, trýznily Andvareho a přenesly smůlu na každého, kdo se prstenu dotkl.

Ti, kteří nosili prsten, měli o trošku větší štěstí, ale jeho nešťastný sebemenší praskliny, které se objevily na jeho povrchu, vyvolaly nekontrolovatelné okolností, které vždy vedly ke špatným výsledkům.

H3: Poté, co se prsten dostal z Andvarova skrýši, učinil mnoho obětí

Přestože se Andvare snažil to nejlepší, bylo jasné, že tento prsten by měl zůstat v úkrytu a mít daleko od očí lidí. Nakonec se mu však stalo, že se prsten dostal do rukou jednoho neopatrného smrtelníka.

Ten si uvědomil jeho hodnotu a začal ho nosit jako znak své bohatství a moci. Ale ani on netušil, co mu tento klenot přinese.

Stalo se, že každý, kdo si prsten obléknul, skončil v tragické situaci a obětoval svůj život. Lidé se začali bát prstenu a hovořili o něm jako o předmětu kletby.

Andvare zůstal v propadlišti svých myšlenek a věděl, že by měl být zodpovědný za to, že prsten ukryje před nebezpečím se svou skrýší. Ale smůla Zlatého prstenu Andvarova měla trvat dlouho… ale to je jiný příběh.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V příběhu Zlatého prstenu Andvarova se lidé dozví, jak je důležité mít respekt k moci přírody a bohů. Zlý trpaslík Andvare vyrobil tento prsten jako symbol své moci a bohatství, ale nebyl schopný odolat podvodné nabídce od boha Loky. Andvare byl oklamán a prsten se stal kletbou pro každého, kdo ho používal. Prsten přinesl nekontrolovatelné štěstí svému nositeli, což vedlo k mnoha obětem a tragickým situacím. Z této pohádky se lidé mohou poučit, že není dobré být chamtivý a že se věci, které mají moc, by měly být respektovány a chráněny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka