Krátké české pohádky před spaním pro děti

Tanec démonů v čarovném lese

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před těmito časy se v čarovném lese odehrával jedinečný tanec, který zastrčil srdce nejednoho hledače dobrodružství. Tento tanec byl nazván „Tanec démonů“, a byl údajně vykonáván samotnými démony, kteří se toulali po lese. Pověsti říkají, že v jeden neopatrný den si jedna dívka dovolila zapojit se do tohoto tanče a z víru tancujících démonů se jí nepodařilo nikdy uniknout. Její osud se stal inspirací pro mnoho dalších, kteří chtěli tuto záhadu odhalit a vydat se na vlastní dobrodružství v čarovném lese.

Tanec démonů v čarovném lese: Pohádka o odvaze a lásce

Úvod

V nejhlubších lesích České republiky se skrývají tajemné bytosti, o nichž se vám ani nesní. Jednou z nich jsou démoni, kteří se rádi pohybují v čarovném lese a svými tanci dokážou okouzlit každého, kdo se dostane do jejich blízkosti.

Dnes se vám chceme přiblížit jednu z mnoha příběhů, které se o nich vyprávějí – Tanec démonů v čarovném lese. Bude to pohádka o odvaze a lásce, která se odehrála v místech, kde už málokdo z nás chodí, a proto ani mnoho lidí neví, že se toto dění skutečně stalo.

1. Kapitola: Zahradník a princezna

Bylo jednou jeden zahradník, který pracoval v zahrádce královského zámku. Byl to sice jen prostý zahradník, ale o to víc se staral o květiny, které mu byly svěřeny. Vždycky se snažil, aby byly nejkrásnější v okolí a aby na ně bylo vidět, jak je pečuje s láskou.

Jednoho dne se ztratila královská dcera. Byla to tajemná záležitost, protože nikdo nevěděl, jak by mohla zmizet takhle z ničeho nic. Král vypsal odměnu pro toho, kdo by ji našel, a tak se rozhodl zahradník, že se jí pokusí najít. Byl to sice riskantní krok, ale přece jenom byl známý tím, že má dobrý čich a dokáže najít cokoliv, co se ztratí v zahradách.

Prošel mnoho míst, kde by ji mohli najít, ale nikde nic. Už byl na pokraji sil, když se ocitl před čarovným lesem. Tento les byl proslulý tím, že se v něm skrývají démoni, kteří svými tanci okouzlují lidi a nikdo se na ni nevrátí.

Avšak zahradník byl velmi odvážný a pokoušel se dovnitř dostat. Všichni se ho snažili zastavit, ale on se nedal odradit. Konečně se mu podařilo dostat dovnitř a začal hledat princeznu.

2. Kapitola: Tanec démonů

Po dlouhém hledání se zahradník dostal k místu, kde se měli démoni scházet, aby vykonali svůj tajný tanec. Pomalu se schovával mezi stromy a pozoroval, jak se démoni objevují ze všech stran a připravují se na tanec.

Bylo to něco neskutečného, jak všichni najednou začali souznít s hudbou a jak začali tančit neuvěřitelně rychle. Zahradník byl z toho úplně unesený a úplně zapomněl, co přišel dělat.

Najednou se jedna z démonů, která mu připadala nejkrásnější, podívala přímo do očí. Byl to pohled plný žhavé lásky, který se mu vryl do srdce navždy.

V tento okamžik se ocitl uprostřed tance démonů a začal tančit jako by ho to mělo zachránit. Bylo to nádherné a zároveň strašidelné.

3. Kapitola: Zachránění princezny

Během tance se zahradníkovi podařilo dostat se ke skupině démonů, kteří tančili nejrychleji.
„Víte náhodou, kde by mohla být ztracená princezna?“ zeptal se jich.

Démoni se podívali na sebe nevěřícně, ale nakonec jeden z nich promluvil: „Princezna byla zajata vysokým démonem a je uvězněná v hlubinách hory.“

Bez okolků zahradník tedy rozhodl a chtěl ji osvobodit. Všichni démoni se na něj dívali s nelibostí, ale nakonec ho pustili s tím, že to bude jeho poslední krok mezi nimi.

Délka cesty k místu, kde byla princezna uvězněna, byla strašlivě dlouhá, ale zahradník nikdy neztratil naději. Nakonec se mu podařilo dostat k cíli, kde ho přivítal hromadný útok démonů, kteří dokázali způsobit velké škody.

Agilní zahradník dokázal uniknout před démony a vyvolat v celé hře takový zmatek, že mu nakonec podařilo osvobodit princeznu a uniknout s ní zpět na zámek, kde byl přivítal velký obdiv krále i všech lidí.

Závěr

Zahradník vyprávěl všem detaily, kterým byl vystaven během svého dobrodružství, a všichni mu plně uvěřili. Byl to skutečný hrdina, který se nebál ani vstoupit do dveří smrti, aby osvobodil ztracenou princeznu a ukázal, co v něm je.

Příběh Tanec démonů v čarovném lese tak tvoří nezapomenutelnou pouť za dobrodružstvím, odvahou a láskou. A kdo ví, třeba jste už potkali démony, kteří vás okouzlili svými tanci. Stačí jen zavřít oči a vypustit svou mysl.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento příběh vypráví o zahradníkovi, který hledá ztracenou princeznu a najde ji uprostřed tance démonů v čarovném lese. Zahradníkovi se podaří osvobodit princeznu z vězení hluboko v horách, avšak musí čelit hromadnému útoku démonů, než se vrátí na královský zámek. Tento příběh ukazuje, jak odvaha a láska mohou pomoci překonat jakékoli překážky a zažít úžasná dobrodružství. Navzdory strachu a nebezpečí se zahradník nikdy nevzdal a nakonec dokázal získat obdiv všech lidí kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka