Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Příběh druhého starce a kouzelné princezny (The Story of the Second Old Man and the Enchanted Princess)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden starý muž, který žil šťastně a spokojeně. Jeho život se však změnil, když se setkal s kouzelnou princeznou, které musel pomoci najít její pravou lásku. Tentokrát ovšem náročnější úkol nemohl plnit sám a tak se musel obrátit o pomoc ke svému staršímu bratrovi. Tak začíná příběh druhého starce a kouzelné princezny, který zahrnuje dobrodružství, nebezpečí a nakonec i lásku.

Příběh druhého starce a kouzelné princezny

Úvod

Bylo jednou za devatero řekami a horami dva staří muži, kteří se vydali na cestu. Chtěli najít štěstí a zlatý poklad. Po dlouhé cestě se dostali do lesa plného zvěře a zlodějů. Když už byli na pokraji sil, potkali kouzelnou princeznu. Ta jim slíbila největší poklad, který si jenom dokážou představit, pokud splní určitou podmínku.

Podmínka

Kouzelná princezna potřebovala pomoc, aby se dostala z podzemního vězení, kde ji držel její zlý nevlastní otec. Starci se bez váhání rozhodli pomoci princezně a vyrazili na její záchranu.

Boj o princeznu

S ranním světlem dorazili ke vchodu do podzemního vězení. Museli se probít skrze armádu nepřátel, aby se dostali k místu, kde princezna byla uvězněna. Druhý starý muž měl zkušenosti s bojem a dokázal se postavit proti nejlepším bojovníkům. Nakonec se dostali do místnosti, kde byla princezna uvězněna. Zde museli porazit zlou čarodějnici, která byla tajnou spojenkyní nevlastního otce.

Útěk z podzemí

Po uspěšném osvobození se pomocí kouzel, které princezna ovládala, vydali na útěk z podzemí. Museli se probojovat ven, k cestě ven bylo plné pastí a nepřátel, ale všichni společně se jim podařilo uniknout z podzemí a vrátit se zpět na povrch.

Odplata pro nevlastního otce

Poté, co se vrátili na povrch, dostali od kouzelné princezny poklad, který hledali. Ale místo toho, aby si užili zasloužený odpočinek, rozhodli se, že pomstí kouzelnou princeznu a potrestají jejího zlého nevlastního otce. Vydali se proto na jeho hrad, aby ukončili jeho krutou vládu.

Prohra nevlastního otce

Nevlastní otec však nebyl lehký oříšek a jeho armáda byla velká. Zoufalý boj probíhal celou noc, ale nakonec se starci a princezna dokázali dostat přes hradby a najít způsob, jak porazit zlého nevlastního otce. Uspěli a princezna se stala novou vládkyní.

Závěr

Druhý starý muž a kouzelná princezna se stali přáteli na celý život a společně vládli království. O to více potěšení jim dělilo, když si uvědomili, že díky své statečnosti a odvaze získali největší poklad, který lze najít – pravé přátelství.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh druhého starce a kouzelné princezny nám ukazuje, že pomoc druhým a statečnost jsou klíčové vlastnosti k získání štěstí a zlatého pokladu. Vzhledem k tomu, že starci pomohli kouzelné princezně, která jim slíbila poklad, dostali nakonec větší odměnu než samotný poklad; pravé přátelství a vděk princezny. Příběh také ukazuje, že v životě se často potýkáme s výzvami, ale pomoc a podpora od ostatních nám mohou pomoci překonat i ty nejtěžší překážky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka