Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Tanci Démona (A Fairy Tale About the Demon’s Dance)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka, která vyprávěla příběh o neuvěřitelném tanci démona. Jednoho dne se totiž na křižovatce objevil tajemný muž, jehož tance byly tak kouzelné, že nikdo nebyl schopen ho přestat sledovat. Pohádka o Tanci Démona vypráví o tom, co se stane, když si někdo dovolí přerušit toto magické taneční vystoupení a jakým osudem budou stíhání lidé čelit. Připravte se na hrozivou, ale přesto krásnou pohádku, plnou tajemství a kouzel, která vás vtáhne do světa, kde se stýkají reálnost a fantazie. Vítejte v Pohádce o Tanci Démona!
Pohádka o Tanci Démona (A Fairy Tale About the Demon’s Dance)

H2: Jak Démon zamiloval tanečnici (How the Demon Fell in Love with a Dancer)

Bylo jednou jedno malé městečko, kde se každoročně konal velký lidový festival. Lidé z okolí přicházeli z celé České republiky, aby se setkali a oslavili společně. Na přehlídce vystupovaly tanečníci, zpěváci, akrobati a další umělci.

Ať už byli lidé z jakéhokoliv místa, měli všichni stejného nepřítele – démona, který žil v temném lese za obcí. Démon se občas objevil na festivalu a způsobil zmatek a chaos. Lidé se mu však dokázali vždycky postavit a démon se zase stáhl do lesa.

Jednoho roku se na festivalu objevila nová, kouzelná tanečnice. Její tance byly tak krásné a kouzelné, že lidé zůstávali celou noc vzhůru a sledovali ji. Nikdo však nevěděl, kdo je a odkud přišla.

Démon, který stále žil v lese, se zamiloval do tanečnice a začal ji sledovat a špehovat. Žárlil na každého muže, který se jí přiblížil nebo s ní mluvil. Tanečnice se však nelekla a dál tančila a bavila lidi.

H3: Jak démon chtěl získat tanečnici (How the Demon Wanted to Win the Dancer)

Démon se rozhodl, že tanečnici musí získat za každou cenu. Vyrazil do města a začal posílat dary a vzkazy, ve kterých ji prosil o setkání. Tanečnice se však bála a nedala na jeho prosby.

Démon si však nevzdal a přemluvil jednoho ze svých stoupenců, aby za něj tanečnici získal. Pod falešnou identitou se přiblížil ke kouzelné tanečnici a začal jí lhát a podvádět. Tanečnice se ale brzy dozvěděla pravdu a uprchla pryč.

Frustrace a žárlivost démona stále rostly. Rozhodl se tedy, že už nechce lpět na zbytcích. Pokud si nedokáže najít svou lásku mezi obyčejnými ženami, pak si jí vytvoří sám.

H3: Jak Démon stvořil tanečnici (How the Demon Created the Dancer)

Démon odešel do hlubokého lesa a začal pracovat na své tanečnici z přírodních materiálů. Zvlněné větve stromů se staly jejími vlasy a loupání kůry obdařilo tělo. Zemi zatrhlo a objevila se opravdová tanečnice.

Démon ji pozval do města na festival, kde mohla dělat, co chtěla. Lidé ji obklopeny při tanci a na festivale se zrodil nový kult.

H2: Jak se bojovník pokusil zastavit tanečnici (How the Warrior Tried to Stop the Dancer)

Jeden z místních bojovníků, který se před lety utkal s démonem, se rozhodl, že tanečnici zastaví za každou cenu. Věděl, že je v sobě více než většina lidí a že se dokáže postavit démonovi a jeho tanečnici.

Bojovník cestoval přes hory a řeky a nakonec dorazil do města. Našel tanečnici a rozhodl se, že ji zastaví. Zaútočil na ni a choval se, jako by byla nepřítel.

Tanečnice však byla silná a dokázala se mu postavit. Svého útočníka se zeptala, co mu udělala a proč ji chce zabít. Bojovník po chvíli váhání řekl, že démon by neměl žít, a tanečnice se musí zničit.

Tanečnice nevěřila, že by se někdo mohl tak přestat bavit tancem a přátelstvím a že by chtěl násilím zastavit její krásu. Rozhodla se, že se nebude bránit, a pokud ji bojovník zabije, tak to bude jen smutný konec jejího krátkého života.

Bojovník však pochopil, že tanečnice je dobrá, že je tím, co město a festival potřebují, a že by neměl probíhat pustošení, aspoň ne z jeho strany. Opustil město a odešel pryč.

H2: Jak démon pochopil svou chybu (How the Demon Realized His Mistake)

Démon nechtěl, aby se bohatý festival stal obyčejným trhem. Chtěl sice být králem festivalu, ale ne takhle. Musel najít cestu, jak si vytvořit vlastní komunitu.

Jeden z přítomných umělců mu poradil, aby se naučili tančit spolu. Démon nakonec pochopil, že skutečný tanec potřebuje lásku a úctu. Pokud by se nehádali, mohli by vytvořit novou komunitu, která by respektovala dřívější zvyklosti i nově vznikající.

H3: Jak všichni spolu tančili a bavili se (How They All Danced and Had Fun Together)

Začala nová éra tance a umění. Démon s tanečnicí a dalšími umělci tančili celou noc a oslavovali svátek umění. Lidé z obce se rozhodli, že začnou podporovat novou komunitu a postavili jim větší místnost, kde by mohli tančit a hrát.

Tak vznikla nová tradice, která spojovala lidi napříč celou Českou republikou. Lidé se bavili, ať už byli mladí nebo staří. Démon pochopil, že ne vždy je zisk a moc to nejlepší, co může mít.

H2: Jaké je ponaučení (The Moral of the Story)

Tento příběh o démonovi a tanečnici nám ukazuje, jak důležité je bavit se. Pokud se budeme bavit, máme větší šanci najít pravou radost a krásu života. To, čemu někdo říká zlo, nemusí být vždy zlý názor, ale jen jiná cesta k moudrosti. Pokud budeme všichni tančit a nechat lidi, aby se mohli bavit, budeme schopni získat jeden z největších dárků života – radost.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o démonovi a tanečnici nám ukazuje, jak důležité je bavit se a respektovat druhé. Démon se snažil ovládat svět a získat lásku tanečnice za každou cenu, což vedlo k chaosu a násilí. Až poté, co si uvědomil, že skutečný tanec potřebuje lásku a úctu, začal spolu s tanečnicí a dalšími umělci tvořit novou komunitu a tradici, která spojuje lidi napříč celou zemí. Příběh nás učí, že tím nejdůležitějším v životě je radost, kterou můžeme najít, když se budeme bavit a respektovat druhé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka