Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Ďáblově tanečním sálu pro malé děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dětské pohádky s kladnou a zápornou postavou

Byla jednou jedna pohádka o záhadném tanečním sále, který patřil samotnému ďáblu. Každý, kdo se do něj dostal, nemohl uniknout, neboť byl okouzlen hudbou a kouzly, která ho tam uvěznila. A tak se stala tato pohádka o Pohádce o Ďáblově tanečním sálu z drobného lidového vyprávění jedním z nejznámějších příběhů v celém Česku.
H2: Pohádka o Ďáblově tanečním sálu

H3: Jak se Ďábel rozhodl uspořádat taneční párty

Byl jednou Ďábel, který měl velkou chuť na zábavu. Jenže jakmile se podíval kolem sebe, zjistil, že v jeho říši není příliš mnoho míst, kde by se mohl bavit. Tak se rozhodl udělat něco neobyčejného – uspořádat taneční párty.

H3: Jak Ďábel vybral místo pro taneční párty

Své rozhodnutí sdělil svým přátelům a začal hledat vhodné místo pro svou párty. Projel celou říši a nakonec našel místnost, jako stvořenou pro jeho záměr. Byla to kouzelná místnost se zrcadlovými stěnami, kde by se tančilo do rána.

H3: Jak Ďábel vyzval své přátele k účasti na taneční párty

Ďábel poslal vzkaz svým přátelům, aby se sjeli do jeho nového tanečního sálu. Řekl jim, že to bude nejlepší párty, jakou kdy zažili. Vzkazom vyzval své přátele k tomu, aby si na sebe oblíkli své nejkrásnější šaty a připravili se na taneční nadšení.

H3: První hosté na tanečním sálu

Když přišli první hosté, zjistili, že místo je ještě krásnější, než se dozvěděli od Ďábla. Úžasem a radostí se jim zastavil dech. Všichni přítomní se rychle zmocnili parketu a začali tančit.

H3: Jak na tanečním sále vládne ledový pocit

Ale najednou se něco zvláštního stalo. Atmosféra se náhle změnila a všichni tančící začali mít chladné tělo a ledové ruce. Cítili se, jako by se ocitli v blízkosti polárního kruhu.

H3: Rozhodnutí hostů opustit taneční sál

Hosté si brzy uvědomili, že sálem vládne ledový pocit i přes svá teplá taneční zahřátí. Rozhodli se tedy předčasně odejít a vrátili se do svých domovů. Ďábel zůstal sám uprostřed tanečního sálu.

H3: Jak Ďábel zjistil důvod zimy na tanečním sále

Hned poté, co opustili Ďáblovu párty, si hosté uvědomili, že sál byl takřka ledový. Někdo z nich usoudil, že za to musí být Ďábel a požádal o pomoc stavitelskou komisi, aby zkontrolovala stavbu tohoto místnosti.

Komise objevila, že sál byl postaven na místě, kde dříve stával ledový palác. Led se tedy rozleptal a prostředí kolovalo zbytkové chlazení. Posléze stavitelé odstranili všechny ledové zbytky a vedle sálu vybudovali bazének, aby se v něm taková zima již nikdy neobjevila.

H3: Ďábel láká hosty na novou taneční párty

Ďábel se ovšem nenechal rozhodit a okamžitě vystavěl další taneční sál. Ten byl dokonale prosvětlený a příjemně klimatizovaný. Ďábel opět pozval své přátele a hosty z celé říše. Všichni se radovali, tančili a nikomu nenaskakovali mráz na tělo. A tak se stalo, že každý rok Ďábel pořádal na této nové adrese jednu nejlepší taneční párty za druhou.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Ďáblově taneční sálu nás učí, že ne vše, co se zdá být dokonalé, je vždy dobré. Někdy se ukáže, že dokonalý vzhled může být klamavý a nedostatek kvality může způsobit problémy. Je důležité důkladně zvážit všechny aspekty, než se rozhodnete pro něco, co vypadá naprosto dokonale. Zároveň to také ukazuje, že když se stane chyba, může se vždy najít řešení a odstranit problémy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka