Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ďáblův taneční sál

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden záhadný palác v srdci Prahy, který se jmenoval Ďáblův taneční sál. Lidé se báli tohoto místa a mnozí si povídali, že podlehl temným silám. Byla to legenda, která se užívávala celá staletí. Avšak jeden odvážný mladík se rozhodl, že vyzkouší, co se skrývá za tajemnými dveřmi tohoto zlověstného paláce. A tak začala jedna z nejúžasnějších pohádek, kterou bychom vám rádi vyprávěli.
H2: Jednou v Českých zemích…

Bylo nebylo jednou v českých zemích krásné město, kde vládla klidná a spokojená atmosféra. Avšak, pod povrchem klidu a míru se skrývalo něco daleko temnějšího – nezvyklá a zlovolná budova, kterou místní lidé v zájmu svého vlastního bezpečí nechtěli objevovat.

H2: Strašidelná Legenda

Mnoho let zpátky, prý stála tato budova v srdci města, byla nazývána „Ďáblův taneční sál“. Podle místních legend a pověstí, na místě, kde se nachází budova, byl kdysi malý les. Tam se vždy večerech začaly objevovat tance a zpěvy, avšak nikdo nevíděl tanečníky. Neexistovali žádní lidé, kteří by se tam sešli, a přitom hudba stále více a více zesilovala.

Jeden muž se opilý od curku odvážil již udirovat do té lesni oblasti, aby zjistil odkud je slyšet hudba, i když nevidí tanečníky. Tam objevil kapelu velkých černých psů.. Kteří hráli hudbu a na které se tančilo. Muž si uvědomil, že využili jeho opilosti a chtěli jej svést, dokud nepadl k půdě. Před sklouznutím do bezvědomí údajně spatřil, jak se mu smáli pejsci, kteří tančili naprosto v rytmu.

H2: Neuvěřitelná budova

Nicméně, budova sama byla ještě více podivná, nežli samotná legenda. Tato krásná budova – té ne krasné omšená je nejskvělejší památkou této legendy v dnešní době – byla vždy tajemná a mnoho z lidí v městě tuto oblast zoufale opouštěla. Její cihelné zdi se zdály být staré, ale byly velmi pečlivě udržované a kolem byly spuštěné žaluzie, takže se nedalo vidět, co se děje uvnitř. Vstupenku do budovy bylo těžké získat a někdy byla i krvavou měnou.

H3: Tajemná atmosféra

Každý, kdo se odváží dovnitř, se cítí jako v jiném světě. Stíny byly těžší a záhadnější a nikdo necítil, že by měl kontrolu nad prostředím. Místo se zdálo obklopeno neviditelnými silami, které k sobě lákají všechny hmotné bytosti a požírají každou stopu nekonečnosti. Byla tam stálá tma, která způsobila, že mnozí, kteří byli dosud odvážní, se rychle vrátili do světla dne, aby se ujistili, že se neztratili natrvalo ve stinném světě samoty.

H3: Podivná zábava

Ti, kteří se rozhodli riskovat, se ocitli uvnitř domu, kde se však nic nekonalo, a přesto byli uvězněni tam. Hlavním zdrojem zábavy bylo divadlo – neobyčejně fantastické, ale neuvěřitelně podivné. Byla to podivná směska světla a stínu, kde bylo nemožné říct, co je skutečné, a co ne. Hrdinové, kteří zůstali, zjistili, že divadlo není jen posedlostí majitelů domu, ale že jsou v rámci nějakého nevysvětlitelného rituálu. Bohužel pro ně, měli již malou šanci vrátit se zpět.

H2: Otevřený konec

Legenda dále pokračovala a říká se, že se v domě stalo mnoho pochybných a záhadných vražd a ztrát. Bylo mnoho teorií, ale pravda byla stále pokryta tajemstvím. Bylo to místo, které se nikdy netajilo a nesdílelo své tajemství s jinými lidmi. Byl to konec pro mnoho lidí a snadná kořist pro ty, kteří chtěli něco získat. Byla to budova, která se nikdy neodkryla, ale byla to budova, která se nikdy neustaly bavit. A tak dál a dál pokračovala legenda, a možná to tak zůstane navždy.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tato pohádka ukazuje, jak nebezpečné mohou být mýty a pověsti, které nepodloženě obklopují určité místo a věc. Lidé se bojí objevit pravdu, protože si myslí, že by to mohlo být nebezpečné. Nicméně, když se někdo rozhodne překonat své obavy a vypravit se do temného místa, může najít něco, co mu může pomoci pochopit zdroj problému. Bohužel, někdy je již pozdě a zůstává pouze vzpomínka a tajemství. Touto pohádkou se také ukazuje, že záhadné skryté právě pod povrchem vás může uvěznit a zužitkovat vaše strachy proti vám samým a učinit vaši hrdost marnou, stejně jako lidskou představivost a touhu po dobrodružství zabíjí na základě své pavučiny v nevědění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka