Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kozí uši císaře a zlatá kazajka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami, žil mocný císař, jenž nosil na hlavě zvláštní klobouk s kočičími uši. Jeho království bylo bohaté a lidé z celé země se snažili získat jeho přízeň. Ale jednoho dne přišel do císařova paláce chudý kovář s darovací kazajkou z kozích chlupů. A zrodila se záhadná pohádka o Kozích uších císaře a Zlaté kazajce.“
Hlava 1: Zlatá Kazajka

Once upon a time in a kingdom far away…

Byla jednou jedna země, kde vládli spravedliví a moudří králové. V této zemi žil i jeden král, který se proslavil svým nadáním pro zlatníctví. Jeho vášní bylo vytvářet nejkrásnější šperky pro svou královskou rodinu a obyčejné lidi v jeho království.

Zrodila se zlatá kazajka

Jeho nejlepší klenotník mu jeden den přinesl nápad na nový šperk, který by mohl být nejkrásnějším šperkem, který kdy byl vytvořen. Šperk měl být zlatá kazajka, která se skládala ze tří zlatých kroužků a byla zdobena nejvzácnějšími kameny.

Král byl nadšený a rozhodl se, že tento šperk bude největším dárečkem pro jeho oblíbenou princeznu.

Král povolal své nejlepší zlatníky a klenotníky, aby se pustili do práce. Po několika týdnech a mnoha hodinách tvrdé práce vznikla zlatá kazajka. Král a jeho nejbližší si byli jisti, že se jedná o nejkrásnější šperk v celém království.

Osud zlaté kazajky

Ale jednoho dne se stalo něco nečekaného. Království napadla cizí armáda a všem obyčejným lidem bylo nařízeno, aby se ukrývali. Královská rodina se uchýlila do bezpečí zámku, ale král a princezna si vzali zlatou kazajku s sebou.

Bohužel, během útoku byli král a princezna zajati a uvězněni. Kazajka se tak stala jediným připomínkou královské rodiny. Zlatá kazajka byla později ukradena ze zámku a zmizela.

Hlava 2: Kozí uši císaře

Návrat do královského zámku

Po mnoha letech království najalo jednoho dne malého chlapce, který cestoval po světě, aby se vrátil do královského zámku a zjistil, co se stalo s královskou rodinou. Když přišel do královského zámku, byl šokován tím, jaké změny za ta léta nastaly.

Král a princezna byli po několika letech uvěznění propuštěni a uvedeni zpět do království. Král byl v chudém stavu a neměl téměř nic. Všichni jeho bohatství bylo ukradeno a království bylo nyní ve špatném stavu.

Kozí uši císaře

Po propuštění krále a princezny se malý chlapec rozhodl, že bude hledat zlatou kazajku, aby mohl pomoci rodině získat zpět jejich bohatství. To vedlo chlapce ke spoustě dobrodružství, ale nakonec byl schopen vystopovat zlatou kazajku.

Když dorazil na místo, kde měla být kazajka ukryta, zjistil, že byla sama. Uvědomil si, že byl podveden a že je pravděpodobné, že kazajku někdo ukradl. Malý chlapec se rozhodl zeptat okolních obyvatel o kazajce, ale nikdo mu o ní neřekl.

Po několika dnech se malému chlapci podařilo najít jednoho muže, který tvrdil, že má kazajku. Byl však ochoten prodat ji jen za velkou sumu peněz. Malý chlapec se snažil smlouvat, ale muž byl neoblomný.

Nakonec se dozvěděl, že muž má kozí uši. Malý chlapec informoval krále o této osobě a král se rozhodl, že bude jednat. Se svou armádou se vydal na loupežníkův hrad. Když dorazili, král a jeho vojáci se překvapeně dozvěděli, že loupežníkovo hradby jsou zčásti vyrobeny z drahokamů, které splňují popis kamenů na zlaté kazajce.

Král se vrátil do královského zámku a požádal loupežníka, aby mu dal zpět zlatou kazajku. Loupežník sám byl překvapen tím, co se stalo, a rozhodl se, že kazajku vrátí. Měl sice kozí uši, ale byl to dobrý člověk a králi pomohl získat zpět jeho majetek.

Happy End

Král se vrátil do svého trůnu s nádhernou zlatou kazajkou, kterou mohl ukázat celému království a připomenout jim dny, kdy královská rodina vládla. Malý chlapec získal od krále odměnu za svou práci a byl pozván, aby se stal jedním z králových rádců.

Každý, kdo v té době jako dítě ztratil kousek víry v pohádky, věřil opět na skutečnou pohádku. Král – stejně jako loupežník s kozími ušima – získali zpět svou důstojnost a prestiž, což dokonce překvapilo i samotného krále, který byl předtím na dně. Takže tato pohádka má naprosto šťastný konec, ve kterém se všechny hlavní postavy dostaly do svých rolí a každý dosáhl svého cíle.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Hlava 1: Zlatá Kazajka a Hlava 2: Kozí Uši Císaře nás učí, že nic v životě není nezničitelné a že i králové se mohou dostat do bídné situace. Navzdory těmto prohrám je však důležité zůstat pozitivní a neztratit naději.

Pohádka také ukazuje, jak důležité je být obezřetný a nedůvěřivý vůči cizím lidem a podvodníkům. Malý chlapec v pohádce byl moudrý a trpělivý, což mu umožnilo dosáhnout svého cíle.

Závěrem pohádka ukazuje, že dobré vítězí nad zlem a že pohádka může mít šťastný konec, v němž se všichni dostanou do svých rolí a dosáhnou svého cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka