Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak opice získala jídlo, když byla hladová (How the monkey got food when he was hungry)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý opice, která žila v džungli. Dokázala se velmi šikovně přemisťovat po stromech a sbírat ovoce. Jednoho dne se ale stalo něco nezvyklého – opici zatopila hrozná hladomor. Nebylo už ve stromech nic ke sbírání a opice se začala trápit, jak přežít. Přestože byla šikovná, nevěděla, co dělat – a tak začala hledat cestu, jak získat jídlo. Toto je příběh o tom, jak Jak opice získala jídlo, když byla hladová.
H2: Jak opice získala jídlo, když byla hladová

H3: Dlouhá cesta opice

Byla jednou opice, která byla velmi hladová. Chodila po džungli a hledala jídlo, ale nic nenašla. Byla unavená a tak hledala místo, kde by si mohla odpočinout. Po dlouhé cestě našla strom, který byl ideální pro odpočinek.

H3: Setkání s kočkou

Když si opice lehla k odpočinku, zpozorovala kočku, která seděla na přilehlém stromě. Kočka se na ni podívala a zeptala se jí, proč má tak smutný výraz. Opice jí odpověděla, že je hladová a v džungli není nic k jídlu. Kočka jí řekla, že má řešení a pozvala ji k sobě na strom.

H3: Rozhodnutí pro opici

Opice se bála, že kočka jí chce ublížit. Kočka jí ale řekla, že má pro ni dar. Opice přemýšlela, co jí kočka může dát, když se v džungli nevyskytují žádná zvířata, která by mohla kočka chytit. Věděla ale, že pokud nevezme kočku na nabídku, bude i nadále hladová. Rozhodla se risknout a vyrazila s kočkou na další část stromu.

H3: Dar kočky

Když dorazili na další strom, kočka skočila na něj a přinesla opici malou krabičku. Opice se podívala do krabičky a uviděla v ní banány a ovoce. Byla velmi ráda, protože si uvědomila, že kočka jí skutečně chtěla pomoci. Kočka jí řekla, že se setkaly s velkou sběračkou ovoce, která jí podělila o svou sklizeň, a tak jí mohla dát opici.

H3: Společná večeře

Opice a kočka se svezly dolů ze stromu a posadily se na zem, aby mohly společně jíst. Opice se do banánů a ovoce pustila s nadšením a kočka se smála, jak rychle je dokázala sníst. Byly spolu velmi šťastné, že našly novou kamarádku a že se budou moci i nadále setkávat a odpočívat na stromech.

H2: Závěr příběhu

Díky kočce opice dokázala překonat svoji hlad a najít jídlo. Bylo to pro ni důležité zjištění, že pomoc může přijít od kohokoli, dokonce i od koček. A také se naučila, že když se rozhodne riskovat, může získat mnoho nových přátel a zážitků. Tento příběh opakuje, že i v těžkých situacích se vyplatí vzájemná spolupráce a odvaha.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Opice, která byla velmi hladová, se setkala s kočkou, která jí nabídla pomoc a krabičku plnou jídla. Opice se bála, ale nakonec riskla a spolu s kočkou našla novou kamarádku a zdroj jídla. Díky tomu se naučila, že pomoc může přijít od kohokoli, dokonce i od koček, a že když se rozhodne riskovat, může získat mnoho nových přátel a zážitků. Tento příběh nás učí, že i v těžkých situacích se vyplatí vzájemná spolupráce a odvaha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka