Krátké české pohádky před spaním pro děti

Cestování Kovana hnědovlásky (The Journey of Covan the Brown-Haired)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna hnědovláska jménem Cestování Kovana. Pocházela z malé vesničky v Českých zemích a toužila po dobrodružstvích. Jednoho rána se rozhodla opustit své domovské prostředí a vydat se na putování po světě. Od té chvíle začala její neuvěřitelná cesta plná překážek, setkání s tajemnými bytostmi a učení se novým věcem. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte v této kouzelné pohádce.

H2: Cestování Kovana hnědovlásky

Once upon a time, in a small village nestled among the rolling hills of the Czech Republic, there lived a young girl named Covan. She was known in her village for her long, brown hair that cascaded down her back in gentle waves. Covan was a free spirit, and she longed to explore the world beyond her village.

H3: Touha po dobrodružství

Covan was always fascinated by stories of adventure and far-off lands. She dreamed of setting out on a journey to explore the world beyond her village, to meet new people and see new sights. But for years, her family and friends had held her back, warning her of the dangers that lurked beyond the borders of their peaceful village.

H3: Nová příležitost

One day, however, Covan heard about a traveler who was passing through their village. He was a kind, wise old man who had traveled all over the world, and the rumors said that he was searching for a young companion to join him on his next journey. Covan knew that this was her chance – she approached the traveler and begged him to take her with him.

H3: Začátek dobrodružství

The traveler was hesitant at first. After all, Covan was just a young girl, and he feared for her safety on such a journey. But after talking with her for a while, he saw the fire in her eyes and the determination in her heart. He decided to take her under his wing and set out on their adventure together.

H3: Setkání s novými lidmi a dobytí nových míst

The two travelers set out, walking along winding paths and through dense forests. They encountered many obstacles along the way – fierce beasts, treacherous terrain, and harsh weather. But Covan was undaunted; she fought bravely alongside her companion and never lost her spirit.

As they journeyed, they met many new people from all walks of life. They shared stories and laughter around the campfire at night, and Covan learned so much about the world and its people. They visited new places – some beautiful, some dangerous – but Covan relished every moment.

H3: Návrat domů

Finally, after months of exploration and adventure, the travelers returned to Covan’s village. She had changed so much – she was no longer the timid girl who had longed for adventure from afar. She had seen the world and experienced so much, and she carried those memories with her always.

Covan’s family and friends were amazed at the transformation they saw in her. They listened in awe as Covan shared stories of her travels, and they marveled at the bravery she had shown in the face of danger. And from that day forward, Covan was known not just for her beautiful brown hair, but for her adventurous spirit and her fearless heart.

H2: Konec Dobrodružství

And so, the tale of Covan the Brown-Haired comes to an end. But her journey was only the beginning – for all of us have a bit of Covan inside of us. We all long to explore the world, to meet new people, and to experience new things. And if we have the courage to follow our dreams, like Covan did, who knows where our own journeys might take us.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V tomto pohádkovém příběhu se setkáváme s dívkou jménem Covan, která touží po dobrodružství a průzkumu světa za hranicemi své vesnice. Dlouho se ji ale rodina a přátelé snažili od tohoto plánu odradit, varovali ji před nebezpečím a strachy mimo domov.

Jednoho dne se ale do její vesnice dostane cestovatel, který hledá mladého parťáka pro svou další cestu. Covan vidí v této příležitosti šanci svůj sen splnit a prosí cestovatele, aby ji vzal s sebou. Ten zprvu váhá, ale nakonec se rozhodne jí šanci dát.

Po mnoha týdnech strávených na cestách plných nebezpečí, překážek a nových zážitků, se Covan a cestovatel konečně vrací do její vesnice. Covan se ale již nevrací zpět jako když odešla. Získala mnoho odvahy a nových zkušeností, měla příležitost poznat nové lidi a země, a tak se stala symbolem odvážného srdce a touhy objevovat svět.

Z tohoto příběhu můžeme vyvodit poučení, že touha po dobrodružství, setkání s novými lidmi a průzkum nových míst, nás dokáže velmi obohatit a otevřít nové obzory. Pokud máme odvahu si své sny splnit, jako Covan, nemusíme se bát, kam nás cesta zavede.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka