Krátké české pohádky před spaním pro děti

Tisíc a jedna noc pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byli jednou dva bratři, kteří se vydali do světa za dobrodružstvím. Po několika dnech putování se dostali do vzdálené země, kde se dozvěděli o tajemné a kouzelné příběhové sbírce nazvané Tisíc a jedna noc pohádka. Tito bratři se rozhodli, že se stanou součástí tohoto světa plného neuvěřitelných příběhů a bájí, které zůstanou navždy zapsány v této kouzelné knize. Co je však čeká v této nebezpečné a dobrodružné cestě? To se dozvíte, když se podíváte do stránek této fascinující pohádky.

Tisíc a jedna noc pohádka

V dávných dobách existovala království, kde žily magické bytosti a kouzelné přírodní zázraky. Jednou z těchto bytostí byla princezna, která měla neuvěřitelně krásné vlasové kadeře, které se leskly jako zlaté hedvábí. Princezna měla mnoho nápadníků, ale odmítla je všechny. Jediným mužem, kterého si přála, byl princ z jiného království. O jeho existenci věděla pouze díky pohádkám, které jí vyprávěli kouzelníci.

Princův příchod

Jednoho dne se princezna dozvěděla, že princ konečně dorazil do království. Okamžitě se vydala na cestu za ním. Cestou si chtěla vyprávět pohádky, ale zjistila, že už všechny zná. Poté se rozhodla prozradit tajemství svých vlasů. Vzala svůj hřeben a cestou si s ním začala hrát. Kadeře se jí leskly jako nikdy předtím a všechny kolemjdoucí se na ni po celou dobu dívali s úžasem.

Když konečně dorazila k prince, byla plná naděje, že ho zaujme, ale on jen vyslovil jedinou podmínku. Řekl jí, že musí vyprávět každý večer novou pohádku, jinak ji odmítne. Princezna byla zklamaná, ale souhlasila.

Večery plné pohádek

Tak začala být každá noc plná pohádek a kouzel. Princezna se na ně těšila a velmi se snažila, aby byly co nejoriginálnější. Poté, co vyprávěla svou poslední pohádku, chtěla odjet domů, ale princ ji zastavil. Řekl jí, že musí zůstat s ním po celou další noc, aby mu vyprávěla další a další pohádky. Princezna se rozhodla prozradit své tajemství a ukázala mu své vlasy. Princ byl plný úžasu a pochopil, proč se princezna tak těší na jejich vyprávění.

Tak pokračovali dalších tisíc a jednu noc, plných pohádek o magii a kouzlech. Princezna a princ se zamilovali a žili spolu šťastně až do konce svých dnů.

Závěr

Pohádka o Tisíc a jedné noci nás naučila, že když v sobě máme něco jedinečného, měli bychom to prozradit světu. A když najdeme někoho, kdo toto jedinečného ocení, máme šanci na skutečné štěstí.

Ponaučení z Tisíc a jedna noc pohádka

Pohádka o Tisíci a jedné noci nám ukazuje, že pokud máme něco výjimečného, měli bychom to předvést světu. Princezna měla neuvěřitelně krásné vlasy, ale nikdy je nikomu neukázala, až když chtěla zaujmout prince. Kromě toho nám pohádka také ukazuje, že vytrvalost a snaha být originální jsou důležité faktory pro dosažení cíle. Princezna každý večer vyprávěla novou pohádku, aby si udržela zájem prince, což nakonec vedlo k tomu, že se zamilovali a žili šťastně. Celkově nám pohádka o Tisíci a jedné noci připomíná, že jedinečnost, snaha a trpělivost jsou cestou k úspěchu a štěstí, a že musíme být odvážní, když bojujeme za své sny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka