Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina morského boha Aegira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, obklopená modrou oblohou a chladnými vlnami oceánu. Zemi obývali lidé, kteří si vážili moci moře a chránili jeho tajemství. Ve hlubinách však žil starobylý boh Aegir, pán moří, který měl v moci život a smrt všech námořníků. Hostina morského boha Aegira byla největší slavností v celé zemi, na kterou se každý rok sjeli všichni obyvatelé, aby uctili Aegira a prosili ho o bezpečnou plavbu. Tohle je příběh o neobyčejné hostině morského boha, kde se setkali lidé nejrůznějšího původu a odhalili tajemství, která měla vliv na osud celé země.
Hledání Hostiny Morského Boha Aegira

Jednou v dávných dobách, když se ještě lidé plavili po mořích a věřili na mýty a legendy, se stala příhoda. Na pobřeží dnešního Řecka se vynořila obří vlna a přinesla s sebou podivnou zprávu. Morský bůh Aegir zve všechny námořníky na Hostinu na dně moře. Lidé věděli, že Aegir je mocný a nebezpečný bůh, jemuž není radno se zbytečně stavět do cesty. Ale zároveň byli zvědaví a neodolatelná chuť na dobrodružství je přivedla k tomu, aby se vypravili hledat Hostinu Morského Boha Aegira.

Cesta k moři

Představili si, jak bude úžasné se dostat na dno hlubokého moře a zúčastnit se takové slavnosti. Avšak ani jeden z nich nevěděl, kde se nachází místo setkání s Aegirem. Proto se vydali na cestu k moři, v naději, že tam dostanou nějaké informace o Hostině.

První zastávkou byla královská palácová knihovna v Athénách. Zde měli naději najít nějakou starou knihu o mytologii, která by jim pomohla vypořádat se s bůh Aegirem. Po mnoha hodinách pátrání však zjistili, že knihovna byla nedávno vyloupena a všechny knihy ukradeny.

Zklamaní nad touto zprávou, se rozhodli pokračovat v cestě a přivítalo je slunce, které se začínalo pomalu sklánět k západu. Ucítili svěží vánice a slyšeli šumění vod.

Setkání s Tritónem

Najednou se objevil před nimi muž s rybí hlavou, Tritón. Nemuseli se ho vůbec bát, jelikož Tritón nepatřil mezi nebezpečné mořské bytosti a naopak ochotně poskytoval pomoc námořníkům v nouzi. Vysvětlil jim, že Hostina Morského Boha Aegira se koná každý rok na dně moře, ale aby se tam dostali, musí splnit jednu podmínku. Musí získat přístupový kód od Síly Moře, která chrání vstup do podmořského světa.

Chytře se Tritón nezeptal, proč hledají Aegira a podruhé se nesnažil najít způsob, jak je odrazovat od cesty. Naopak se uklidňoval v mysli, že námořníkům dopřejí šanci a možnost cestovat do světa bůhů.

Vstup do podvodního království

Tritón je nasměroval do zátoki nedaleko místní pláže, kde měli pod hladinou najít dva kameny. Tyto kameny byly klíčem k podvodnímu světu a velmi uctívanými sochami v celém moři.

Námořníci se porozhlédli po zálivu a již po chvíli našli přesně to, co Tritón popsala. Kameny byly obrovské a těžké, ale vezli je na zádech a pokračovali v cestě.

Jakmile kameny zapadly do země, objetí celého světa se rozdělilo a vytvořilo koridor do podmořského království. Oba kameny se musely umístit po stranách koridoru a slyšeli vodní proud, který je vtáhl do tajuplného světa.

Neobyčejný ráj

Když se námořníci dostali do podmořského království, neuvěřitelný pohled se naskytl jejich očím. Místnosti z bílého mramoru, zářící barevnými klenoty a různými druhy ryb. Všude byly skleněné útvary a vodní květiny nebo umělecká díla z ryb.

Bylo to jako být v jiném světě. Námořníci se ponořili do krásy, která se kolem nich rozprostírala s každým dalším krokem. V hloubi vod mohli vidět malé ryby, kraby a dokonce i neobvyklé mořské zvířata.

A nakonec, na konci místnosti, stál bůh Aegir, který je velmi dobře přivítal. Byl ochotný je pozvat na Hostinu, ale varoval námořníky, že jakmile začne Hostina, budou muset odejít z jeho domě.

Kolem něj se usadili, aby si užili neskutečně chutné jídlo, které tu bylo připraveno pro ně, od jeho dcer, mořských pann, a přivítali je s nejlepší zábavou. Všem se zdálo, že čas zpomalil a že trvá mnohem déle, než se zdá.

Když se tedy námořníci snažili vypadnout na poslední chvíli, bůh Aegir stál před nimi a odhalil jim neuvěřitelný tajemství podmořského království. Zanechal je tam na delší dobu a řekl jim, aby si užívali a prozkoumávali krásy světa, až se v jednom dni rozhodnou vrátit zpět.

Závěr

Tak začali námořníci hledat Hostinu Morského Boha Aegira a najít oceán bitevní území. A užili si krásy podmořského světa na mnoho měsíců, přičemž strávili více než rok v podvodní říši. Nakonec se vrátili na svou vlastní půdu, ale tuto cestu nikdy nezapomenou. Teď vědí, že tam, kde je největší nebezpečí, se skrývá ta největší krása.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky o Hledání Hostiny Morského Boha Aegira se můžeme poučit o tom, že překonání vlastního strachu a poznávání nových míst může vést k nečekaným krásám. Námořníci se pustili do hledání tajemné Hostiny bez znalosti místa, avšak díky pomoci Tritóna a průchodu zálivem našli vstup do podmořského království. Tam objevili úchvatné místnosti z bílého mramoru, zářící barevnými klenoty a různými druhy ryb. Tyto krásy a dobrodružství, která v podmořské říši zažili, námořníci nikdy nezapomenou. Hlavní myšlenkou této pohádky je odvaha vydat se na cestu za snem a neochota se vzdát, i když se objeví překážky na cestě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka