Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o mašinkách 8

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v kouzelném kraji plném vlaků a lokomotiv, se odehrála úžasná pohádka. Byla to příběh o neuvěřitelných dobrodružstvích lokomotiv Mašinka, Lokála a Vláček, kteří se vypravili na cestu plnou překážek a nebezpečí. Chtěli prokázat, že jsou opravdovými hrdiny a že mají srdce na správném místě. Tato pohádka se stala jednou z nejoblíbenějších mezi dětmi i dospělými a stále dodnes vyprávíme o jejich úspěších a dobrodružstvích. Otevřete uši a naslouchejte Pohádkám o mašinkách 8!
Pohádky o mašinkách 8: Jak si Blesk McQueen našel cestu domů

Pohádky o mašinkách jsou oblíbeným tématem nejen mezi dětmi. Tyto příběhy mají kouzlo, které přitahuje i dospělé fanoušky automobilového průmyslu. V této pohádce se dozvíme příběh o Blesku McQueenovi a jeho dobrodružství, když se ztratil na cestě a musel najít cestu zpět domů.

Kapitola 1: Začátek dobrodružství

Blesk McQueen byl úspěšný závodní vůz, který se vydal na cestu domů z dalšího vítězného závodu. Cesta do Californie byla dlouhá a unavující, ale Blesk byl spokojený, protože měl v plánu si užít zaslouženou dovolenou s přáteli v Radiator Springs.

Kapitola 2: Zatmění a ztráta cesty

Blesk však neměl předpoklad, že na jeho cestě narazí na problémy. Zkraje všeho ho postihlo zatmění a viděl před sebou pouze tmu a mlhu. Když se zatmění rozptýlilo, zjistil, že je ztracen a neví, jak se dostat zpět na správnou cestu.

Kapitola 3: Setkání s novými přáteli

Při hledání správné cesty se Blesk setkal s novými přáteli, kteří mu nabídli pomoc. Byli to jiné závodní vozy, kteří zde žili, protože je sem hodil osud. Blesk se u nich učil nové věci a poznával nové přátele.

Kapitola 4: Překážky na cestě zpět

Když se Blesk konečně rozhodl jít zpět na svou původní cestu, narazil na mnoho překážek, které ho zdržovaly. Byly to třeba zapomenuté cesty, rozbité silnice, ale i nebezpečné zvířata a přírodní katastrofy. Blesk však nevzdával naději a nadále pátral po správné cestě.

Kapitola 5: Pomoc od přátel

Bleskové nové přátele v Radiator Springs byli odhodláni mu pomoci a našli řešení, jak ho dopravit zpět domů. Vyrobili mu speciální mapu, která mu pomohla najít cestu, a vybavili ho potřebným vybavením, abych se s překážkami na cestě lehce vypořádal.

Kapitola 6: Návrat domů

Díky pomoci od přátel se Blesk konečně dostal domů, kde ho čekali jeho fanoušci a těšili se z jeho úspěchů v dalším závodě. Byl šťastný, že překonal další výzvu s pomocí svých kamarádů a cítil se silnější a odhodlanější.

Kapitola 7: Závěr

Tento příběh nás učí, jak je důležité mít odvahu a naději, i když se zdá, že jsme ztraceni. Jeho přátelé mu dokázali, že pomoc druhých a spolupráce je klíčová, když se setkáme s nebezpečím na naší cestě. A nakonec, i když to může být těžké, každý z nás má schopnost najít cestu zpět domů, pokud se snažíme a nevzdáváme.

Ponaučení z Pohádky o mašinkách 8

V této pohádce se dozvíme příběh o závodním vozu jménem Blesk McQueen, který se ztratil na cestě domů a musel najít správnou cestu. Během svého dobrodružství Blesk potkal nové přátelé, kteří mu nabídli pomoc a naučili ho nové věci. Blesk se také setkal s mnoha překážkami, které ho zdržovaly, ale nikdy nevzdával naději a nadále hledal správnou cestu. Nakonec, díky pomoci svých přátel, se Blesk dostal zpět domů a cítil se silnější a odhodlanější. Z této pohádky se můžeme dozvědět, že mít odvahu a naději a být otevřený novým zkušenostem jsou klíčové k úspěchu. Přátelství a spolupráce jsou také důležité, protože nikdo není sám a pomoc jiných může být rozhodující při řešení problémů. Nikdy se nevzdávejte, i když se zdá, že situace je beznadějná, protože každý z nás má schopnost najít cestu zpět domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka