Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Atalanty a závodu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka jménem Atalanta. Byla velmi rychlá a síla vytrvalosti jí nikdy nechyběla. Jednoho dne se rozhodla zúčastnit se hrdinského závodu, který měl proběhnout v okolí města. Přestože se závodil jen mezi muži, Atalanta se rozhodla, že se zúčastní a ukáže, že i žena může být hrdinská. Jaké ovšem překážky jí na cestě k vítězství stojí? Dozvíte se v příběhu Atalanty a závodu.
Once upon a time, in a far-off land, there lived a beautiful and courageous woman named Atalanta. She was swift and strong, skilled with bows and arrows, and no man could match her in speed or agility. Her fame spread far and wide, and many young men sought to win her hand in marriage.

Jedna soutěž

Jednoho dne se Atalanta rozhodla uspořádat závod, aby si vybrala vhodného partnera. Přihlásilo se mnoho uchazečů, ale Atalanta měla jasná pravidla. Pokud se někdo snažil podvádět, byl okamžitě diskvalifikován. Navíc každý soutěžící musel přijmout Atalantin výzvu – pokud zvítězí, bude párem, pokud prohraje, bude proklet na celý život.

Jeden mladík jménem Hippomenés se přihlásil a rozhodl se využít pomoci bohů. Požádal bohyni Afrodítu, aby mu dala Zlaté jablko, které by mohl použít jako zbraň proti Atalantě. Jablko bylo kouzelné a mělo moc přivádět Atalantu z míry, když si ho bude chtít uchazečem prohlédnout.

Závod

Den závodu nastal a Hippomenés se sebral ve svém nejlepším oblečení, aby zaujal Atalantu. Když Atalanta viděla tohoto mladíka, musela se uznat, že je opravdu krásný. Závod začal a Atalanta se rychle dostala do vedení. Hippomenés však místo běhu popadl Zlaté jablko a hodil ho Atalantě před nohy. Ta se zalíbila a naklonila se k jablku, aby si ho prohlédla. Toho okamžiku využil Hippomenés a předběhl ji.

Atalanta se snažila situaci zachránit, ale Hippomenés stále držel náskok. Když se blížili k cílové čáře, Hippomenés si vzpomněl na Afrodítu a prosil ji o pomoc. Afrodita se smilovala a přivolala lva, který se objevil v cestě Atalanty.

Atalanta sice byla silná a statečná žena, ale neměla žádnou zbraň proti lvi. Proto se musela zastavit a pokusit se najít způsob, jak lva obejít. Toho okamžiku využil Hippomenés a dorazil cílovou čáru jako vítěz.

Převzetí

Atalanta byla smutná, že závod prohrála, ale měla slovo a musela se podrobit výsledku. Hippomenés jí nabídl ruku a Atalanta přijala za svého nového partnera. Oba spolu žili dlouhý a šťastný život, z dílny Afrodity si také vybudovali bohatství a stali se velmi mocnými obchodníky.

Byli to dvě silné osobnosti, které dokázaly žít spolu v dokonalém souladu, protože hlavní motivací jejich spojení nebyla láska, ale vzájemný respekt a obdiv. Byli vzájemně se svými rozdíly komplementárními, ale také si přišli na své při společných zájmech.

Závěr

Atalanta a závod je klasický příběh o vítězství a lásce. Příběh ukazuje, že vítězství není všechno a že láska může vzniknout i z prostého respektu. Příběh o Atalantě a Hippomeném bude dále inspirovat lidi po celém světě a prokázávat, že skutečná láska může být nalezena v nečekaných a neočekávaných místech.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh vypráví o Atalantě, krásné a odvážné ženě, která uspořádala závod, aby si vybrala vhodného partnera. Během závodu se mladík jménem Hippomenés rozhodl využít pomoci bohyně Afrodity a získal Zlaté jablko, které Atalanta při běhu přivedlo z míry a umožnilo mu ji předběhnout. S pomocí Afrodity, která přivolala lva, Hippomenés zvítězil a Atalanta se podřídila výsledku. Spolu se Hippomenem žila Atalanta dlouhý a šťastný život, protože jejich vzájemnou motivací nebyla láska, ale respekt a obdiv. Příběh o Atalantě a Hippomeném ukazuje, že vítězství není vše a že láska může vzniknout i z prostého respektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka