Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malý Lasse a čarodějka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Malý Lasse a čarodějka

Byl jednou jeden Malý Lasse, který žil se svou babičkou v malé chatrči uprostřed lesa. Jednoho dne se setkal s čarodějkou, která jej přivedla na neuvěřitelné dobrodružství. Ta cesta zavede Malého Lasse do země, kde se střetne s nejrůznějšími tvory, včetně obrovských draků a kouzelnických skřítků. Tato úžasná cesta bude Malému Lassovi ukazovat, jak moc může být svět plný neuvěřitelných zážitků, ale také nebezpečí. Připojte se k Malému Lassovi a čarodějce na této fantastické pohádce o objevování a odvaze!

Malý Lasse a čarodějka – Klasická pohádka pro děti

H2: Malý Lasse se ztratil v lese
Byl to klidný podvečer a Malý Lasse se odebral do lesa na procházku. Chtěl si užít ticho a klid a trochu si odpočinout od školy a svého náročného rozvrhu. Nicméně, nevšiml si, jak rychle plyne čas, a tak se stalo, že se ztratil v lese. Byl zoufalý a nevěděl, co má dělat.

H3: Lasse potká čarodějku
Při svém putování lesem potkal Malý Lasse tajemnou čarodějku. Ta mu řekla, že má mocné kouzelné schopnosti a může mu pomoci najít cestu zpět domů, pokud splní jednu drobnou úlohu.

H3: Úkol, který Malému Lasseovi zadal čarodějka
Čarodějka chtěla, aby Malý Lasse našel a přinesl jí posvátný kámen, který se nacházel v tajuplném zámku, kde vládla mocná čarodějnice. Malý Lasse byl trochu nervózní, ale viděl, že nemá na výběr, a tak se rozhodl vydat se na tuto nebezpečnou výpravu.

H2: Cesta Malého Lasse k zámku čarodějnice
Malý Lasse se vydal po cestě, kterou mu čarodějka ukázala, a brzy dorazil k tajuplnému zámku. Musel se vyrovnat s mnoha nástrahami, jako jsou pasti, vlci a jiná nebezpečí, ale nakonec dorazil k místu, kde se kámen nacházel.

H3: Výzva čarodějnice
Čarodějnice ovšem Malého Lasse nechtěla pustit jen tak rychle a nastavila mu řadu výzev, které musel splnit, aby si mohl odnést kámen. Malý Lasse se musel vypořádat s velkými zvířaty, drakem a dalšími nástrahami, ale nakonec uspěl a získal posvátný kámen.

H2: Návrat domů
Malý Lasse se nyní mohl vrátit k čarodějce a předat jí kámen. Když viděla, že se mu podařilo splnit všechny výzvy a získat kámen, udělila mu mocné kouzla, která mu pomohla najít cestu zpět domů.

H2: Malý Lasse se vrací s novými schopnostmi
Malý Lasse se vrátil domů jako hrdina a s novými schopnostmi. Postavil se ve škole proti šikaně a začal pomáhat lidem v okolí. Lidé si jej oblíbili a stali se z něj respektovaný a ctěný člověk.

H3: Závěr příběhu
Malý Lasse si uvědomil, že i když se cítíme malí a slabí, v každém z nás je kus odvahy a síly a že se důležité je nevzdávat se a věřit v sebe. Je třeba bojovat, dokud nepřekonáme své překážky a dosáhneme svých cílů. To byla výzva, kterou se Malý Lasse naučil přijímat a dělat z ní svůj životní styl.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Malý Lasse a čarodějka se poučuje, že i když se cítíme malí a slabí, v každém z nás je kus odvahy a síly a že je důležité nevzdávat se a věřit v sebe. Malý Lasse se ztratil v lese a potkal tajemnou čarodějku, která mu řekla, že mu pomůže najít cestu zpět domů, pokud splní jednu úlohu. Čarodějka chtěla, aby našel a přinesl jí posvátný kámen, který se nacházel v zámku mocné čarodějnice. Malý Lasse se rozhodl tuto nebezpečnou výpravu podstoupit a po mnoha nástrahách získal kámen a získal nové schopnosti. Pohádka ukazuje, že je třeba bojovat, dokud nepřekonáme své překážky a dosáhneme svých cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka